škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

08 vw 1.6 Midline Jetta

iowa · 52 · 17330

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;237541
Abi tüm direklerde motorlar var,yastıkları şişiren motorlar.Perde ayrı parçalar halinde değil,tek parça,sağ ve solda 2 adet.Onu 6 adet saymayacaksın işte,2 adet :)

Ya gerçi açıldığında perdelerin içinde 6 adet ayrı yastık oluyor birbirinden ayrı şişen ama,bana ters geliyor işte anla :D
Yoksa bizim araçta aynı biliyosun :D

Zonnk, motor değil onlar airbag gas generator diye geçer. Havayastığı sayısı konusunda haklısın.
Perde havayastıkları  tek parça halindedir ama bazı modellerde açıldığında iki parçaymış gibi gözükürler. Perde havayastıkları büyük olduğundan tek bir jeneratör yetmez o yüzden de hem başta hemde sonda iki tane jeneratör bulunur. Yan yani thorax havayastıklarında ön havayastıklarında olduğu gibi tek jeneratör bulunur. Yanlız havayastıklarının bazılarında iki aşamalı jeneratör bulunur bu da çarpma kuvvetine göre tamamının veya bir kısmının açılmasını sağlar. Ama ikinci aşamanın devreye girmesini ancak yüksek hızlı kamera ile görebilirsin.
Dikkatli bakılırsada direksiyon ve ön yolcu havayastığının göğüste nereden açılacağı görülebilir, buna da tear line diyorlar. Yani airbag açılma çizgisi.
Haftayada emniyet kemerleri için ufak bir kurs veririm :)
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlker abi konuyu yeni gördüm hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız kullandırmak nasip etsin :ok:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;240462
Zonnk, motor değil onlar airbag gas generator diye geçer. Havayastığı sayısı konusunda haklısın.
Perde havayastıkları  tek parça halindedir ama bazı modellerde açıldığında iki parçaymış gibi gözükürler. Perde havayastıkları büyük olduğundan tek bir jeneratör yetmez o yüzden de hem başta hemde sonda iki tane jeneratör bulunur. Yan yani thorax havayastıklarında ön havayastıklarında olduğu gibi tek jeneratör bulunur. Yanlız havayastıklarının bazılarında iki aşamalı jeneratör bulunur bu da çarpma kuvvetine göre tamamının veya bir kısmının açılmasını sağlar. Ama ikinci aşamanın devreye girmesini ancak yüksek hızlı kamera ile görebilirsin.
Dikkatli bakılırsada direksiyon ve ön yolcu havayastığının göğüste nereden açılacağı görülebilir, buna da tear line diyorlar. Yani airbag açılma çizgisi.
Haftayada emniyet kemerleri için ufak bir kurs veririm :)

Bunu bilmiyordum abi.Aslında anlatmaya çalıştığımı sen daha iyi anlatmışsın,öyleyse perdelerdede 4 adet motor var,geri kalanlar sadece askı öylemi?

Motor dediğime bakma işte,anla :D

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;240471
Bunu bilmiyordum abi.Aslında anlatmaya çalıştığımı sen daha iyi anlatmışsın,öyleyse perdelerdede 4 adet motor var,geri kalanlar sadece askı öylemi?

Motor dediğime bakma işte,anla :D

Genelde her perdede 2 gaz jeneratörü vardır. Ama bu her perde havayastığı olan araç için geçerli olmayabiliyor. Bazı modellerin boyu küçük olduğundan perde havayastığıda araca göre ufak oluyor dolayısıyla tek bir gaz jeneratörü şişirmeye yeterli olabiliyor.
Genelde de gaz jeneratörünün olduğu bölüm tavana vidalanır, perde havayastığının boyuna görede 2 yada 3 askı olabilir. Askılarda A ve C sütunlarına takılır.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.Maaşallahı var kazasız belasız güle güle kullan abi.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı iowa

• Çekirge Çırağı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;240174
İlker abi şu telefonu eşleştirme olayını çözebildin mi?
Ben boşuna kasıyormuşum kendimi kadir'im. Benim araba sadece tuşu vamış. Kandırmışlar beni :uhu:

Alıntı yapılan: Gearbox;240457
ilker abi buna bir sis farı güzel olur :)
Sis farı ve park sensörü var aklımda ilk olarak ;)
Sınıftaki çocukların karşısında öğretmen:sopa:, buradaki ustaların karşısında ise öğrenciyim...

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle