škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 Geri Viteste Ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ESPoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabam 1.0 TSİ Fabia sorunum ise aracı geri vitese alıp kendi rölantisinde hareket ettirmeye başlayınca uğuldamaya benzer bir ses çıkarıyor fren bas bırak  yapmama rağmen ses kesilmiyor sürekli olmuyor kafasına estiğinde çoğunlukla yapıyor. 2 kere servise gittim ilkinde balatalara ince bir zımpara uygulaması yapıldı ikinci seferde de fren merkezi bakımları yapıldı ama sorun devam ediyor Perşembe günü ayni sorundan dolayı üçüncü kez gidecem biraz da sert çıkacam sanırım çünkü gerçekten canımı sıktı sorun olur olmaz değil ama bu kadar mı çözülmez bir dertmiş merak ediyorum. Sizlerde böyle bir sorun yaşayan oldu mu olduysa sorunun kaynağını ve çözümünü nerde buldunuz ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam ben hiç dikkat etmedim, öyle bir ses duyamadım yani. ancak forumda birçok arkadaş aynı olayı yaşıyor ve servislerden hep "normal" şeklinde cevap almışlar.

Çevrimdışı ESPoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;625677
hocam ben hiç dikkat etmedim, öyle bir ses duyamadım yani. ancak forumda birçok arkadaş aynı olayı yaşıyor ve servislerden hep "normal" şeklinde cevap almışlar.

Buna normal diyemediler ama bir sorun var hatırlattın bana. Aracım çukura lakaya kasise girince metalin metale değme sesi gibi ses geliyor ve biraz sert fren yapıp durmakta kalkınca DSG vitesin her vites düşürmesinde buna benzer metal sesi duyuyorum. Servis buna normal dedi bende Perşembe günü icin randevu alırken bunu da belirtip bir test aracı kullanmak istediğimi söyledim. Sinek küçüktür ama mide bulandırır derler ya gerçekten öyle bir şey can sıkıcı ne yazık ki

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben aracı aldığımdan beri var bu ses 1 yıldır yani sadece geri vitesteyken yapıyor uğultu şeklinde, şu ana kadar bi zarara rastlamadım servis te bilmiyor zaten sesin neyden geldiğini hepsi bişey sallıyor.

Metal sesi için bende gittim dsg yapıyor bu sesi denildi çoğu fabia da da var bu sorun ki fabia değil polo golf jetta da da var.

Çevrimdışı ESPoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;625706
ben aracı aldığımdan beri var bu ses 1 yıldır yani sadece geri vitesteyken yapıyor uğultu şeklinde, şu ana kadar bi zarara rastlamadım servis te bilmiyor zaten sesin neyden geldiğini hepsi bişey sallıyor.

Metal sesi için bende gittim dsg yapıyor bu sesi denildi çoğu fabia da da var bu sorun ki fabia değil polo golf jetta da da var.

Ayni cevaplarla karşılaşmışım. Geçici olarak çözdükleri sonunu kalıcı olarak deneyebilirler en azından olumlu bir sonuç alırsam yazarım hocam burdan

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
yokuş kalkış desteğini kapatıp birde bu şekilde deneyebilir misiniz?

ben bu uğultu olayını evimin önünde çok küçük bir eğime sahip otoparka geri geri park ederken yaşadım. aracı öne kaçırmamak için balatalar bir miktar aracı sıkıyor diye düşünmeye başladım.

ilk fırsatta bende deneme yapacağım.

bu metal sesi olayına değinecek olursam; mahallede eğimli bozuk bir yol var oraya yavaş ve sabit bir rolantide girdiğimde hafif ileri geri sallanır gibi olduğunda metal sesi duyuyorum. bunun sebebini de okuduğum kadarıyla şanzıman kulağından bahsediyorlardı. servise gidildiğinde sıkılıyormuş bir süre sonra tekrar başlıyormuş gibisinden bazı yorumlar okudum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanifi;625734
yokuş kalkış desteğini kapatıp birde bu şekilde deneyebilir misiniz?

ben bu uğultu olayını evimin önünde çok küçük bir eğime sahip otoparka geri geri park ederken yaşadım. aracı öne kaçırmamak için balatalar bir miktar aracı sıkıyor diye düşünmeye başladım.

ilk fırsatta bende deneme yapacağım.

bu metal sesi olayına değinecek olursam; mahallede eğimli bozuk bir yol var oraya yavaş ve sabit bir rolantide girdiğimde hafif ileri geri sallanır gibi olduğunda metal sesi duyuyorum. bunun sebebini de okuduğum kadarıyla şanzıman kulağından bahsediyorlardı. servise gidildiğinde sıkılıyormuş bir süre sonra tekrar başlıyormuş gibisinden bazı yorumlar okudum.

Yokuş kalkışla alakası olabilir cidden bizim sitenin park yeride biraz eğimli genelde bu sesi sitede park ederken alıyorum. düz yolda da pek dikkatimi çekmemişti. deneyeyim.

Diğer ses'e ne yaparsan yap çözüm yok malesef.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Bu sesi duymaya başladığımda deneme amaçlı gaza hafif bas çek yaptım araba küp gibi duruyordu. Frenler aracı salmıyor gibiydi. Denemeyle kesin sonuca ulaşacak gibiyiz.

Çevrimdışı Shadows_Judge

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.2 TSI DSG Fabia aynı uğultu bende de oluyor arkadaşlar servise sordum balatalar ıslakken yapar dedi ancak her zaman yapıyor.

Çevrimdışı RobinFood

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araçta da aynı ses oldu bir iki defa geri viteste.dikkat ettim ikisi de araç yıkandıktan hemen sonraydı.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aynı durum bendede var geri geri giderken frene azıcık basınca öyle böyle bir ses gelmiyor video eklemeyemedim yoksa var
Geçen gün De geri geri giderken frene basmadan da geldi böyle birşey olabilir mi
Serviste tanıdık birisi var abi Şen'de çok uğraşıyorsun olur böyle şeyler diyor bir çözümü Yok mu cidden birisinin yanında çok rahatsız ediyor bu durum

Bu şekilde yükledim ama
https://www.dosyaupload.com/dpUi

https://www.dosyaupload.com/dpUh

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne gariptir ki bizdeki şikayetler arka tekerden geldiği yönünde ama sizde ön den geliyo. enterasan bir durum bu cidden.

Çevrimdışı ESPoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bizim sitenin otoparkında da belli bir  eğim mevcut mantıklı geldi kapatıp denerim ama sonuçta bir fabia sahip değil bu özelliğe bu dahi olsa araç icin problem. Servise daha net şekilde gideriz en azından teşekkürler tespit için

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;626054
Ne gariptir ki bizdeki şikayetler arka tekerden geldiği yönünde ama sizde ön den geliyo. enterasan bir durum bu cidden.

videoyu ön tekerden çekti arkadaşım o an
Ama ses arkadan geliyor bence

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu soruna çözüm bulan Yok anlaşılan
Bundan öncede kronik sesler adı altında konuşulmuştu  
Birisinin yanında aracı park ederken utanıyorum resmen skoda pişmanlık dedirtmek için çabalıyorlar resmen