škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uzun yola çıkacağım. Varsa soruları alayım. Fabia 3 1.0 TSI DSG

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam.
Bugün 2-3 saat sonra istanbul samsun yolculuğuna çıkacağım. Mesafe 750KM.

Aracım 2017 model Fabia 3 1.0 TSI DSG
Araçta hafif yük (sadece kişisel eşyalar)

3 yetişkin ve bir çocuk olacak.
 Varsa araçla alakalı soruları alabilirim. Yeni alacak olanlara yakıt tüketimi konusunda da yardımcı olacağım.
1 ay önce bu yolu yapmıştım ve ilk uzun yolum olduğundan pek yakıt tüketimi sallamamıştım. Şimdi biraz daha yakıt tüketimine özenerek gideceğim.

Önceki seyahatimde 5.3lt/100km olmuştu sonuç, şimdi bakacğaım ne kadar olacağına.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi kagit koy yakit ekranina. Bas git yol el verdigince. Tadi cikmaz oyle bi gozun yolda bi gozun ekranda.
Onemli olan nerde mola verilir, nerde iyi yemek var, neleri meshur, onlara bak.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;625412
Bi kagit koy yakit ekranina. Bas git yol el verdigince. Tadi cikmaz oyle bi gozun yolda bi gozun ekranda.
Onemli olan nerde mola verilir, nerde iyi yemek var, neleri meshur, onlara bak.

Ahahahha valla hocam kuzenin dugunune gidip pazar sabahi donus yoluna cikacam o yuzden direkt gidecegim.su anda gayet 120 130 ile filan gidiyorum. Yollar acik .gerededen karadeniz yoluna gidince daha bos olacak.

Çevrimdışı Musti565

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;625429
Ahahahha valla hocam kuzenin dugunune gidip pazar sabahi donus yoluna cikacam o yuzden direkt gidecegim.su anda gayet 120 130 ile filan gidiyorum. Yollar acik .gerededen karadeniz yoluna gidince daha bos olacak.
Gerektiği yer de hakkını ver hocam. Herkes görsün fabia nin gücünü :). Yolunuz açık olsun

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benimki 1.2 TSI manuel.. aracı aldığımda Aksaray-İstanbul arasında gelirken çok rahat 187km gördüm.. yanımdaki arkadaşım daha aracı tanımıyorsun acele etme deyince orda bıraktım.. boş yolda ve dikkatli olmak kaydıyla deneme yapmak istedim.. o günden buyana birdaha da fırsat bulamadım :/
Sizede keyifli sürüşler..

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Istanbul samsun 780km 5lt/100 tuketim oldu.
Bugunde samsun sinop yaptim git gel 350km yol yari depo gitti. Yollar cok guzel 150 160 ile gittim hep baya keyifliydi :)

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben İstanbul edirne arasında 190-200 gittik ağırlıklı 10lt yaktı
İstanbul bursa arasında yeni otobanda 215 görmüştüm

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
80 ile sabit hızda düz yolda 4.7 den aşağı düşüremedim daha az olmasını beklerdim

Çevrimdışı GTIGOKHANNN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bencede fazla. Bu arac 1.0 kucuk hacimli motor 80 km ideal bir hiz. Yakmasi gereken 3.7 civari olmaliydi.bana fazla gibi geldi

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GTIGOKHANNN;625686
Bencede fazla. Bu arac 1.0 kucuk hacimli motor 80 km ideal bir hiz. Yakmasi gereken 3.7 civari olmaliydi.bana fazla gibi geldi

Samsuna giderken ve dönerken çok fazla rampa var. hele gerededen karadeniz yoluna bağlanınca sürekli rampa in çık yapılıyor. havzadan sonrasını anlatmıyorum bile.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;625707
Samsuna giderken ve dönerken çok fazla rampa var. hele gerededen karadeniz yoluna bağlanınca sürekli rampa in çık yapılıyor. havzadan sonrasını anlatmıyorum bile.

Havza dan nereye giderken rampa var :confused:

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;625710
Havza dan nereye giderken rampa var :confused:

Havzadan kavaga doğru yine rampa çıkıp ondan sonra sürekli rampa aşağı iniyoruz ya.
bir de o yolun dönüşü var tabi sürekli rampa.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: irfun4ever;625409
Arkadaşlar selam.
Bugün 2-3 saat sonra istanbul samsun yolculuğuna çıkacağım. Mesafe 750KM.

Aracım 2017 model Fabia 3 1.0 TSI DSG
Araçta hafif yük (sadece kişisel eşyalar)

3 yetişkin ve bir çocuk olacak.
 Varsa araçla alakalı soruları alabilirim. Yeni alacak olanlara yakıt tüketimi konusunda da yardımcı olacağım.
1 ay önce bu yolu yapmıştım ve ilk uzun yolum olduğundan pek yakıt tüketimi sallamamıştım. Şimdi biraz daha yakıt tüketimine özenerek gideceğim.

Önceki seyahatimde 5.3lt/100km olmuştu sonuç, şimdi bakacğaım ne kadar olacağına.

Hız sabitleme taktırmadan ben uslu olabileceğime pek inanmıyorum. O kadar yol git git nereye kadar deyip haliyle biraz gaza dokunuyorum. Boşluk bulunca kafama estikçe ortalama 120km/h ve üzerinde geziyorum haliyle. Birde arabayı aldım alalı hep shell nitro benzin kullanıyorum. Bu sebeple de normalden 1 tık fazla yakıyor sanki. Ama hız sabitleme olsa hızımı sabitlerim hem yakıtı belli seviyede sürekliliği sağlarım hemde daha rahat bir yolculuk geçiririm.

En iyi tasarruf hız sabitleme ile sağlanır. Benim şahsi kanaatim bu. Ha rampa buldum mu da affetmem. Gaza mümkün olduğunca basarım yokuş tırmanmanın keyfini yaşarım. 110 bg ve yüksek tork yokuşları çok zevkli hale getiriyor.

Kış boyu önümde pek uzun yolculuk görünmediği için gelecek yaz ilk fırsatta hız sabitleme taktıracağım.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara Bursa Ankara yaptım araç 1.2 DSG  ortalama 5.6 gösterdi yol boyunca . 120 ile gittim ve araçta 3 kişiydik biraz da valiz vardı . Uzun yol tüketimi bu şekilde oldu ilgilenen arkadaşlara duyurulur :)