škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fistik yeşili

JBL · 48 · 14076

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;73351
Nan Hakan :hanz:
Pist arabalarını adamlar niye asfalta yapıştırıyor o zaman :hanz: Ağırlık merkezi+giren havayı azaltmak için.
Bir mm'nin bile orada önemi var,alttan giren havanın kontrolü çok çok daha önemli üstelik aradaki mesafeyi azaltmak ağırlık merkezinide düşürüyor.
Difüzör sistemleri neden var? Bu alttan geçen havanın düzenli olmasını sağlar,kafam kadar o difüzörleri görüntü olsun diye koymuyorlar :hanz:
Haşmetlim de bilimsel anektodlar ile açıklamış konuyu zaten :hanz:
Akademik tartışmalara gireceğim bundan sonra zaten.:hih::huh::hoh:
:rm::hanz::kro::adm:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;73541
Akademik tartışmalara gireceğim bundan sonra zaten.:hih::huh::hoh:
:rm::hanz::kro::adm:

Girelim Uğurum Haşmetlim girelim :adm::adm::adm::adm::rm::rm::rm::rm::rm:
Biz bir girdik mi bir daha çıkamayız,gerçi çıkamadıkta yıllardır :hanz::hanz::hanz::hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;73351
Nan Hakan :hanz:
Pist arabalarını adamlar niye asfalta yapıştırıyor o zaman :hanz: Ağırlık merkezi+giren havayı azaltmak için.
Bir mm'nin bile orada önemi var,alttan giren havanın kontrolü çok çok daha önemli üstelik aradaki mesafeyi azaltmak ağırlık merkezinide düşürüyor.
Difüzör sistemleri neden var? Bu alttan geçen havanın düzenli olmasını sağlar,kafam kadar o difüzörleri görüntü olsun diye koymuyorlar :hanz:
Haşmetlim de bilimsel anektodlar ile açıklamış konuyu zaten :hanz:

Ya ben alta hava girmiyo mu diyom yaaa :hanz::hanz::hanz:

Alta giren havanın, üstten basandan daha baskın olduğuna karşıyım, bunu savunuyorum:)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;73826

Alta giren havanın, üstten basandan daha baskın olduğuna karşıyım, bunu savunuyorum:)

Sen yarım saat içinde şanzıman toplama idmanı yapmıyorsunda forumlarda mı geziyorsun hala :hanz::hanz::hanz::hanz:
Maksimum 20 dk içinde aynalıyı yerinde değişmiş istiyorum  :hanz::hanz::hanz::hanz::hanz:
Bırak şimdi alttan giren üstten çıkan havayı :hanz::hanz::hanz::hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bir kaç ayım var, sadece bir kaç ay. Öyle bi dalacam ki Fabitoya, dipçik gibi olacaaak dipçik! :++: :++: :++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;73826

Biz de sana aerodinamik kuralların diğer kurallardan farklı olduğunu anlatmaya çalışıyoz.:rm::hanz:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bursa'da bu sezon satış patlaması yapacakmış bu kombinasyon :D

Bu açıdan güzel görünüyor.Hemde lastikler Sportcontact :D

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Benim arabanın rengi.. florit yeşil..

Fotolar yanıltmasın.. güneş yada gölge. direk dikkatler üzerinizde :D Fabia'ya da yakışmış :D

Ayrıca böyle yüksek araçlarda, yüksek beygir, yüksek süratten ziyade, şehiriçi tokatlamalarda ve yakıt ekonomisinde işe yarıyor..

Aracım 1.5 Benzinli ve 109 Beygir, 6 ileri Alman Getrag triptonik vites (Smart ile kardeşler de)

150'den sonra arabada tek yada iki kişiyseniz, rüzgarlar tehlikeli oluyor. Ama ışıklarda tokatlamalar çok zevkli..

Yeni Astra.. Eski astra.. 206.. 307.. Toledo.. Cordoba.. Corsa.. Yaris.. Corolla.. Eski Mondeo.. kalkışta Leon.. Clio.. Getz..

Turbo olanlar hariç.. pek dayanan çıkmadı.. Ama uzun yolda bu muazzam gücü kullanamamak üzücü oluyor..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;90518
Benim arabanın rengi.. florit yeşil..

Fotolar yanıltmasın.. güneş yada gölge. direk dikkatler üzerinizde :D Fabia'ya da yakışmış :D

Ayrıca böyle yüksek araçlarda, yüksek beygir, yüksek süratten ziyade, şehiriçi tokatlamalarda ve yakıt ekonomisinde işe yarıyor..

Aracım 1.5 Benzinli ve 109 Beygir, 6 ileri Alman Getrag triptonik vites (Smart ile kardeşler de)

150'den sonra arabada tek yada iki kişiyseniz, rüzgarlar tehlikeli oluyor. Ama ışıklarda tokatlamalar çok zevkli..

Yeni Astra.. Eski astra.. 206.. 307.. Toledo.. Cordoba.. Corsa.. Yaris.. Corolla.. Eski Mondeo.. kalkışta Leon.. Clio.. Getz..

Turbo olanlar hariç.. pek dayanan çıkmadı.. Ama uzun yolda bu muazzam gücü kullanamamak üzücü oluyor..

Colt'un marifetini duymuştum bende..Mercedes desteği var diye biliyorum -ki belirtmişsiniz Smart  ile kardeş diye...

Alt yapı Mercedes A serisi imiş doğrumudur?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ne yazık ki :(

A serisi Smart'tan daha üstün. Bizim şase,dizel motor (CDI) ve filtre gibi bileşenler Smart ile aynı..

Benzinli motor ise Mitsubishi'ye ait.. Gerçi bendekini şuan Yeni kasa Lancer'a koydular. Şuan o koca LAncer ile benim böcek aynı motora sahip:)

Artık 1.5 Colt yok.. Yanlız o 1.9 Fabia'nın torku falan da baya vardır. Ama vergisinden falan tercih edileceğini sanmam..

Ufacık arabaya bin.. Octavia'dan fazla vergi öde.. üstelik 160-170'de nispeten güvensiz git.. cıks..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;90529
Ne yazık ki :(

A serisi Smart'tan daha üstün. Bizim şase,dizel motor (CDI) ve filtre gibi bileşenler Smart ile aynı..

Benzinli motor ise Mitsubishi'ye ait.. Gerçi bendekini şuan Yeni kasa Lancer'a koydular. Şuan o koca LAncer ile benim böcek aynı motora sahip:)

Artık 1.5 Colt yok.. Yanlız o 1.9 Fabia'nın torku falan da baya vardır. Ama vergisinden falan tercih edileceğini sanmam..

Ufacık arabaya bin.. Octavia'dan fazla vergi öde.. üstelik 160-170'de nispeten güvensiz git.. cıks..

Fabia 1.4 101 HP vardı bir zamanlar..Ne şahane motordu..:(
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Corsa 1.2 varkenarkadaşım almıştı o 101'liklerden. 2004 mü 2005 mi ne öyle birşey, siyah bir Fabia.. arkada kırmızı falan birşeyler yazıyordu..

BAyılmıştım motor sesine.. Ancak izmite giderken arabayı yan yatırdı, sonra da sattı..

Bu tür arabalara binmek biraz daha dikkat istiyor çünkü insanı çok tahrik ediyor.. Daha geçen gün yep yeni astra artislik yaptı diye saçma sapan bir kapışmaya girdim.. çevreyolunda 160'a kadar yetişemedi pes etti..

O anda birden bir bulut yağmuruna kapıldık ki, önümdeki herkes yavaşlamış.. 160'dan 60'a inene kadar nefes almamışımdır..

Heyecanı güzel de.. sonuçları iyi olmayabilir.. Ekim ayında yeni yanan bir kırmızıdan geçerken aracım pert oldu.. Allah'a şükür 2 tarafa da birşey olmadı..

Buradan bu yazıyı okuyan herkese söyleyim.. emniyet kemeri takılı olmasaydı 110'la yaptığım kazada yoldan toplarlardı beni..

Bir anda cilasını, boyasını düşündüğüm aracım elimden gitti, az kalsın mezar oluyordu 2 aileye.. 3-4 saniyelik bir hatalı karar.. onca şeyi değiştiriyordu az kalsın..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun.
Allah tekrarından esirgesin.

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Küçük kardeşim doğumuna birgün kala kaza yapmıştı babamlar 2003 Nisan ayı idi.Güneş vurunca babam kırmızı ışığı göremiyor.Bi araç annemin tarafından arabanın sağ tarafından vuruyo çok sükür kimsede bişey olmamıştı.Çok dikkat gerekir.Hele birde ailenin yanında isen bu daha büyük sorumluluk!
[SIGPIC][/SIGPIC]