škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 2 2011 Model 1.2 HTP Triger Seti ne zaman değişir ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracım zincirli deyip de devridaim olduğu kayışı 100 e kadar kullanmayın... onu değiştirmek gerekiyor..

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hocam ses filan dediniz ilgimi cekti de ben ilk çalıştırdıgımda böyle hırr diye bi ses geliyor 2 3 sn kadar sonra normal rolantide calısıyor ??  sorun varmıdır acaba

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahintan;441782
hocam ses filan dediniz ilgimi cekti de ben ilk çalıştırdıgımda böyle hırr diye bi ses geliyor 2 3 sn kadar sonra normal rolantide calısıyor ?? sorun varmıdır acaba

bu soruya bende cevap bekliyorum , 1 saniye kadar ilk marşta gelen sesten bahsediyorum, ilk marşta kendiliğinden verdiği gazdan ses çıkıyor olabilirmi çok kısa bir hırlama ?

Çevrimdışı pandoid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bende dün 2011 Fabia II 1,2 HTP aldım. Araba 70000 km de. Bu triger kontrollerini nerede yaptırabilirim veya yaptırmam lazım mı yardımcı olursanız sevinirim?

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pandoid;453747
Merhaba arkadaşlar bende dün 2011 Fabia II 1,2 HTP aldım. Araba 70000 km de. Bu triger kontrollerini nerede yaptırabilirim veya yaptırmam lazım mı yardımcı olursanız sevinirim?

kardeş ses yapıyormu ki ? 100binde veya 150binde değiştirebilirsiniz. zincir bizimkiler sorun cıkartmıyor servis 900tl ye yapıyor mersinde :( takması ve malzeme parası

Çevrimdışı pandoid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şimdilik herhangi bir ses veya başka bir durum yok. Sadece bu markayı çok bilmediğim için sizlere danışmak istedim.

Çevrimdışı BAYRAMOGLUSKODA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
SKODA GRUBU ARACLARDA ZINCIR DEGISIMI ZINCIR SESININ BASLANGICIYLA VEYA 150 000-190 000 KM ARASINDA TRIGER SETIN GORE DAHA UZUN SUREDE DEGISTIRILIR
http://www.bayramogluskoda.com

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 htp ler zincirlidir. bollaştığı zaman şakırtı yapar. inceden motor düzensizleşir (ama sizin anlamanız zor olur). bakım zamanı ustanız farkeder zaten. zincirler %99.99 kopmaz bu yüzden dert etmeyin başınıza iş açmaz (%0.01 de taş düşebilir inek çıkabilir ihtimali)

Çevrimdışı emozittin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama kusra bakmayın birseyi merak ettim benim de 1.2 htp 2012 model skoda fabiam var 75binde suan buradan öğrendğim kadarıyla kayış yerine zincirliymiş fakat triger seti değişimlerinde bahsedilen v kayısı devirdaim pompası kayısı vs ler var bunlar zincirli olmasına rağmen bizim araçlarımızda var değil mi değiştirilmesi gerekir mi yani zincirli araclarda trigerle ilgili neler yapılır yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emozittin;619431
arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama kusra bakmayın birseyi merak ettim benim de 1.2 htp 2012 model skoda fabiam var 75binde suan buradan öğrendğim kadarıyla kayış yerine zincirliymiş fakat triger seti değişimlerinde bahsedilen v kayısı devirdaim pompası kayısı vs ler var bunlar zincirli olmasına rağmen bizim araçlarımızda var değil mi değiştirilmesi gerekir mi yani zincirli araclarda trigerle ilgili neler yapılır yardımcı olursanız sevinirim

sadece triger zinvirli 150 binde değişir ses ten değişeceğini anlayabilirsiniz. fakat diğer kayıslar kaucuk gibi dir catlamalar var ise değiştirebilirsiniz. tabiki de ama bunları 90bin deki bakımda yapmanızı öneririm trigeri de bekleyin zamanı geldiğinde yaptırın sadece triger seti 800 900 tl.