škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni octavia a7 fiyat listesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aylardır yeni kasayı bekliyordum. Ancak benim istediğim birkaç donanımla birlikte fiyat 68 bin lirayı buluyor. Fiyat biraz pahalı geldi ve bu nedenle 12 bin lira civarı daha ucuz olan honda civic e (lpg dahil) yöneldim. Ama aklımdan octaviayı bir türlü çıkaramıyorum. Sanırım aylardı bu aracın çıkmasını beklediğim için. Honda civic in ikinci elinin daha kuvvetli olması ve nispeten ucuz fiyatı beim aklımı çelmeye başladı. Gerçi zorlarsam 68 bini de çıkarırım ama değer mi bilemiyorum. Acilen siz tecrübeli arkadaşların bu konuda fikrine ihtiyacım var. Hangi nedenlerden dolayı octaviayı tercih etmeliyim, veya tercih etmeli miyim?

Civic i hangi nedenlerden dolayı tercih etmemeliyim? Veya tercih etmeli miyim?

Kafayı yemeden önce yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu iki arac yerine bwnce birde octavia tsi a bakin.. agustosta otomatigide gelecek.. lpg li civic ten cok daha fazla mutlu edecektir bence sizi...

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;430716
Arkadaşlar aylardır yeni kasayı bekliyordum. Ancak benim istediğim birkaç donanımla birlikte fiyat 68 bin lirayı buluyor. Fiyat biraz pahalı geldi ve bu nedenle 12 bin lira civarı daha ucuz olan honda civic e (lpg dahil) yöneldim. Ama aklımdan octaviayı bir türlü çıkaramıyorum. Sanırım aylardı bu aracın çıkmasını beklediğim için. Honda civic in ikinci elinin daha kuvvetli olması ve nispeten ucuz fiyatı beim aklımı çelmeye başladı. Gerçi zorlarsam 68 bini de çıkarırım ama değer mi bilemiyorum. Acilen siz tecrübeli arkadaşların bu konuda fikrine ihtiyacım var. Hangi nedenlerden dolayı octaviayı tercih etmeliyim, veya tercih etmeli miyim?

Simdilik o fiyatlari etmeyecegini dusundugumden ikinci el araclara yoneldim, kafayi yemenin alemi yok, sifir Octavia alsam icim rahat etmeyecekti, ikinci el begendigim baska bir arac alip keyfini surecegim. Civic begeniyorsaniz ve icinize siniyorsa aliniz ancak begenmiyorsaniz (ihtiyac yoksa) Yari fiyati bile olsa almayiniz. Sonucta biraz da zevk isi araba.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayatımda hiç arabam olmadı. Maddi imkansızlıklardan. o nedenle pratikte araçlar konusunda çok bilgi sahibi değilim. Yalnızca türkçe ve yabancı forumlarda vs okuduğum bilgiler var işte.  Şimdi durumu biraz düzelttim. İkinci çocuk da yolda olduğu için bu aralar araba almam farz oldu artık. Almışken sıfır bir araç almak istiyorum. O yüzden ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum.

Octavia dış görünüş olarak hoşuma gidiyor. Güvenli de bir araç. O yüzden aklımı çeliyor.

Honda ise ucuz. Ama iki çocuk olduğu için güvenlik benim için en önemli belirleyici.

Karar vermek gerçekten zor.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben size birde ywni kia ceed I oneririm.. birde onu inceleyin.. o da kaliye fiyat olarak iyidir...

Fiyat olarakta donanima bagli olarak civic ile hemen hemen ayni diyebilirim... concept donaimli olan yani en bos olani hayli hayli yeterli donanima sahiptir... bir inceleyin...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;430716

Tarzları farklı, Almanlar parayı kasaya harcıyorlar, kullanıcı kabine daha cok para harcıyorlar, yani daha konforlu, yumusak, sessizdir aracları,
Japonlar ise parayı motora, saglamlıga harcıyorlar, yani daha performanslı, sorunsuz(6 yıl garanti veriyorlar), daha konforsuzlardır, yol sesi alırlar,

Çevrimdışı kervan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende yeni oktavia 1,6 elegant kaporası verdım ,haftaya gelecek çok guzel yapmışlar gerçekten metalik renk ,anahtarsız çalıştırma ve 17 jant ekledım 66. ya zar zor bağladım .sizce gümüş mü ,platın grimi alsam .

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;430788
Tarzları farklı, Almanlar parayı kasaya harcıyorlar, kullanıcı kabine daha cok para harcıyorlar, yani daha konforlu, yumusak, sessizdir aracları,
Japonlar ise parayı motora, saglamlıga harcıyorlar, yani daha performanslı, sorunsuz(6 yıl garanti veriyorlar), daha konforsuzlardır, yol sesi alırlar,

Octavia sorunsuzluk açısından nasıldır? Neden 2 yıl garanti veriyorlar, sizce motorlarına veya sanzumanlarına güvenmiyorlar mı?

bir de güvenlik acısından karşılaştırma yapabilir misiniz?

Teşekkürler...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;430836
Octavia sorunsuzluk açısından nasıldır? Neden 2 yıl garanti veriyorlar, sizce motorlarına veya sanzumanlarına güvenmiyorlar mı?

bir de güvenlik acısından karşılaştırma yapabilir misiniz?

Teşekkürler...

Skoda sorunlu bir arac degildir, fiyat performansı iyidir, Alman toklugu vardır, ben TDI ımı 180 bin km de satmıstım, sorunsuz kullanmıstım, TDI saglam motordur, beni hic üzmedi, turbosu hala canavar gibiydi,

Çevrimdışı bay80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;430206
Neden? Ekstra sunduğu ne var Jetta'nın?

Ben aracımı yeni aldım (Octavia 1.6 tdi dsg elegance)
Octavia ile Jetta karşılaştırması yaparken fiyat, donanım, genişlik ve özellikle motor karşılaştırması yapmalarını da tavsiye ederim. Aracımı alıncaya kadar en az 9-10 marka ve markaların diğer modellerini test ettim.
Octavia 1.6 tdi 105 hp
jetta 1.6 tdi 105 hp iki motorda kağıt üstünde aynı görünüyor ama test edince arada dağlar kadar performans farkı olduğunu anlıyorsunuz. Ben iki motoru 10 dakika arayla test ettim.
Yalnız yeni golf 7 1.6 tdi 105 hp motora diyecek hiçbir sözüm yok.
Golf 7, yeni audi a3 ve skoda octavia aynı teknolojiyi kullanmış.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2013, 00:21:17 Gönderen: bay80 »

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bay80;431750
Ben aracımı yeni aldım (Octavia 1.6 tdi dsg elegance
Octavia ile Jetta karşılaştırması yaparken fiyat, donanım, genişlik ve özellikle motor karşılaştırması yapmalarını da tavsiye ederim. Aracımı alıncaya kadar en az 9-10 marka ve markaların diğer modellerini test ettim.
Octavia 1.6 tdi 105 hp
jetta 1.6 tdi 105 hp iki motorda kağıt üstünde aynı görünüyor ama test edince arada dağlar kadar performans farkı olduğunu anlıyorsunuz. Ben iki motoru 10 dakika arayla test ettim.
Yalnız yeni golf 7 1.6 tdi 105 hp motara diyecek hiçbir sözüm yok.
Golf 7, yeni audi a3 ve skoda octavia aynı teknolojiyi kullanmış.

Bu soyledikleriniz motor performansindan degil de, araclarin agirliklarinin veya sanziman farkliliklarindan olabilir mi?;)

Çevrimdışı bay80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;431751
Bu soyledikleriniz motor performansindan degil de, araclarin agirliklarinin veya sanziman farkliliklarindan olabilir mi?;)
Olamaz, çünkü hepsini deneyip test ettim. yeni octavia, 2012 a3, jetta, 2013 golf 7, 2012 golf 6
hepsi 1.6 tdi 105 hp ve 7 ileri dsg şanzıman; motor gücü aynı ama muhtemelen turbo teknolojisindeki farklılıktan ileri geliyor.
Dediğiniz gibi araç ağırlıklarından dolayı 0-100 km/h hızlanmalarını karşılaştırısanız farkı görürsünüz ancak gaza düşük devirlerde bastığınız zaman kavrama çok farklı, test etme şansınız olursa hak vereceksiniz.
Bir de yakıt tüketim değerlerinden de farklı motorlar olduğunu anlayabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2013, 00:21:38 Gönderen: bay80 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bay80;431752
Olamaz, çünkü hepsini deneyip test ettim. yeni octavia, 2012 a3, jetta, 2013 golf 7, 2012 golf 6
hepsi 1.6 tdi 105 hp ve 7 ileri dsg şanzıman; motor gücü aynı ama muhtemelen turbo teknolojisindeki farklılıktan ileri geliyor.
Dediğiniz gibi araç ağırlıklarından dolayı 0-100 km/h hızlanmalarını karşılaştırısanız farkı görürsünüz ancak gaza düşük devirlerde bastığınız zaman kavrama çok farklı, test etme şansınız olursa hak vereceksiniz.
Bir de yakıt tüketim değerlerinden de farklı motorlar olduğunu anlayabilirsiniz.

Jetta ve Octavia 1.6TDI ın motor kodları aynıdır yani birebir bütün motor aksamları aynıdır.Şanzıman olrakta öyledir tek fark aktarma ve ön düzen gibi noktalarda oluşur.Bu bahsettiğiniz serilik octavianın diğer modellerden hafif olmasından kaynaklanıyor..

Çevrimdışı bay80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;431754
Jetta ve Octavia 1.6TDI ın motor kodları aynıdır yani birebir bütün motor aksamları aynıdır.Şanzıman olrakta öyledir tek fark aktarma ve ön düzen gibi noktalarda oluşur.Bu bahsettiğiniz serilik octavianın diğer modellerden hafif olmasından kaynaklanıyor..

Yeni Golf 1.6 tdi
Maks. güç, kw (PS) dv/dk 77 (105) / 3000-4000
Maks. tork, Nm dv/dk 250 / 1500-2750

Jetta 1.6 tdi
Maks. güç, kw (PS) dv/dk 77 (105) / 4400
Maks. tork, Nm dv/dk 250 / 1500-2500

Yeni A3 1.6 tdi
Azami Güç, (hp/dd)     105 / 3000-4000
Azami Tork (Nm/dd)     250 / 1500–2750

Maks. güç [Kw(Hp) / dev/dak] 77 (105) / 3000-4000
Maks. tork [Nm / dev/dak] 250 / 1500-2750

Bilgileri internet sitelerinden aldım. Dediğiniz gibi motorlar birebir aynı olmasına rağmen motor gücünün tekerleğe aktarıldığı devirler jettada farklı. Yani performans açısından bariz fark var.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2013, 01:58:54 Gönderen: bay80 »

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok bariz olmasa da çok ufak farklar bulunmakta, eski motorun sıkıştırma oranı 16.5 yenisinin 16.2 hepsi bundan kaynaklanan ufak farklar, biraz hissedilir ama öyle abartılı hissedilmez sanırsam. :)