škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sizce hangisi superb elegance 1,4tsi // mi 1,6 tdi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kdv neden geri alınılabiliyorki kişiinin hakkımı hakkı ise neden mahkemeye gerek duyuluyor ??

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: superbdolar;338523
kdv neden geri alınılabiliyorki kişiinin hakkımı hakkı ise neden mahkemeye gerek duyuluyor ??

Onu devlete sormak gerek :) kazanilmis mahkemeler var. Bunu yasalastirmiyor devlet. Ozurluler hicbirsey icin kdv odemeyebilir. Aldigi benzinde dahi kdv+otv iadesi isteyebilir. Ama her seferinde once vergi dairesine itiraz, sonra da mahkeme.

Çevrimdışı newforest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kdv nin alinmasi muamma  her raporu  olan alamiyor , özürlü kisinin  araci sür,esi ve özel tertibatlarin olmasi   gerekiyor, adanada kazanilan bir mahkeme var benim bildigim onun haricinde baskada bilmiyorum kazanilan  kdv ödendigini

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: newforest;338810
kdv nin alinmasi muamma  her raporu  olan alamiyor , özürlü kisinin  araci sür,esi ve özel tertibatlarin olmasi   gerekiyor, adanada kazanilan bir mahkeme var benim bildigim onun haricinde baskada bilmiyorum kazanilan  kdv ödendigini

Ozel tertibat dediginiz %90 altinda oluyor. %90 ve ustunde ozel tertibat zorunlulugu yok, ruhsat sahibi kullanmiyor. Kdvyi de cok rahat alirsiniz. Ama vakit meselesi. En uyduruk dava icin bile 6 ay sonraya gun verilen ulkede tabii ki zor. 60 gununuz var vergi dairesinden ret yazisi almaniz icin. Sonrasinda tekrar 60 gunluk sureniz basliyor mahkeme icin. Ben araci alirken herseyi arastirdim. Vergi dairesinde de bunu bilen yoktu. Bana haftaya gelin biz de arastiralim dediler. Gittigimde ne yapmam gerektigini bile anlattilar. Adanada o kazanilan dava emsal dava. Ama dedigim gibi mahkeme ancak isi yokusa surup bir ust mahkemeye gonderebilir, bunlarla ugrasmaniz gerekebilir.

Çevrimdışı newforest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
adanadaki emsal dava haricinde kazanilmis mahkeme varmi?

bende arac alicam  kismetse  raporlu olarak %90 üzeri bir raporla
 bergi dairesinden aldigimiz red yazisi ile basvurucaz mahkemye  bunun haricinde  baska birsey varmi yapmamiz gereken

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: newforest;338856
adanadaki emsal dava haricinde kazanilmis mahkeme varmi?

bende arac alicam  kismetse  raporlu olarak %90 üzeri bir raporla
 bergi dairesinden aldigimiz red yazisi ile basvurucaz mahkemye  bunun haricinde  baska birsey varmi yapmamiz gereken

Emsal dava olduktan sonra sorun yok. Ozurlulerin sitesinde alan var kdvyi. Sizi zorlu ve uzun bir yol bekliyor, simdiden kolay gelsin. Sureleri asmayin yeter. Vergi dairesi zoelayacaktir ilk etapta, cunku bilmiyorlar ve baslarindan savmaya kalkiaiyorlar. Ben 4 kere gittim geldim.

Çevrimdışı newforest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki kdv aldiniz mi ?

almis oldugunuz arac hangisiydi ?

liste fiyati üzerinden  pazarlik  ner kadar yapabildiniz ?

malum pesin  55bine 2011 superb elegance var ama raporlu olursa  vatandas 60 binlere veriyor

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: newforest;339023
peki kdv aldiniz mi ?

almis oldugunuz arac hangisiydi ?

liste fiyati üzerinden  pazarlik  ner kadar yapabildiniz ?

malum pesin  55bine 2011 superb elegance var ama raporlu olursa  vatandas 60 binlere veriyor

Benim kdvyi alabilecek vaktim olmadi. Octavia aldim. 1.6 tdi dsg yok biliyorsunuz superbde. Araci almam farkli oldu. Fiyat sizi yaniltir, emin olun.

Çevrimdışı newforest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;339035
Benim kdvyi alabilecek vaktim olmadi. Octavia aldim. 1.6 tdi dsg yok biliyorsunuz superbde. Araci almam farkli oldu. Fiyat sizi yaniltir, emin olun.

biraz daha yardimci olurmusunuz mahsuru yoksa!!!! bende alicam nasip olursa ve sizin tecrubelerinizden yararlanmak isterim

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: newforest;339044
biraz daha yardimci olurmusunuz mahsuru yoksa!!!! bende alicam nasip olursa ve sizin tecrubelerinizden yararlanmak isterim

Mahsuru yok tabii ki yardimci olurum. Araci almak en kolayi. 1600 gecmeyen araci begenin ve bayiye gidin. Bayi herseyi hallediyor. Fatursniz kesildikten sonra bayinin bagli oldugu vergi dairesine gidin. Red yazisi alin kdvyi geri vermeyeceklerine dair. Sonra da mahkeme. Sanirim 600 tl gibi bir masrafi var.

Pazarlik konusunu soruyorsaniz dedigim gibi benim farkli, dogus otoda tanidigim arkadasim vardi. Elbette fiyat olarak farketti. Ayrica diger markalarda kimse raporlu alicam dedigim zaman fiyat arttirmadi.

Sizin sorulariniz varsa buyrun yardimci olmaya calisayim.

Çevrimdışı newforest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fiyat attiran yok  ta cok fazla indirim yapmaya  yanasmiyor bayiler  bizde skoda superb  düsünüyoruz uygun fiyat yapabilecek bir bayi tanidiginiz  olabilir mi?

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: newforest;339055
fiyat attiran yok  ta cok fazla indirim yapmaya  yanasmiyor bayiler  bizde skoda superb  düsünüyoruz uygun fiyat yapabilecek bir bayi tanidiginiz  olabilir mi?

O bayiyle aranizda olan bir durum. Tum bayileri dolasin, yakin sehirlerdeki bayilerden de fiyat alin derim.

Çevrimdışı newforest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;339056
O bayiyle aranizda olan bir durum. Tum bayileri dolasin, yakin sehirlerdeki bayilerden de fiyat alin derim.

ilgi ve alaka icin tesekkürler simdilik tel ile görüsüyorum bakalim nasipse hafta basi  gezicez insallah

sizin aracta aldiginiz indirim ne kadar octavia  daki  tanidik vasitasiyla size yapilan indirim  en azindan  ne kadar zorlayabilecegimizi  tahmin edebiliriz

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: newforest;339059
ilgi ve alaka icin tesekkürler simdilik tel ile görüsüyorum bakalim nasipse hafta basi  gezicez insallah

sizin aracta aldiginiz indirim ne kadar octavia  daki  tanidik vasitasiyla size yapilan indirim  en azindan  ne kadar zorlayabilecegimizi  tahmin edebiliriz

Bu bilgi bende kalsin :) simdiden hayirli olsun.

Çevrimdışı newforest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
özeldende yazabilirsiniz ama  ben bu fiyat vermeme durumunu anlamiyorum
forum bilgi paylasimidir, burada  en son tarihi ceviri isimli arkadasimiz superb elegance 1,6tdi  isitmali koltuk  bolera sunruf 76500 e  aldi normalde (81000) bunu söyleyerek bir cok superb almayi  dusunen arkadslarimizi  bayilere karsi  en azindan  daha fazla pazarlik yapabileceklerini hatirlatti  sizlerde  bu bilgileri paylasmalisin size arac satilirken  bayi  sizin kendinizi özel hissetmeniz icin  bu  size yapabilecegimiz son fiyat  hatta  daha önceden sattiklari fiyatlarida gösterebilirler  sizi ikna etmek icin  ve kimseye söylemeyin derler  fiyat indirimini
 bunlari sizde biliyorsunuz  ama herkesin bilmek istedigi ne kadar daha  fiyat indirilebilir ama yinede  caniniz sag olsun