škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sizce hangisi superb elegance 1,4tsi // mi 1,6 tdi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı newforest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar selamlar
siz olsaniz hangisini alirdiniz  senede 10bin km yapacaksiniz ve 5 sene sonra satacaksaniz  yani km 50-60bine geldiginde arac satilacak
2012 superb elegance 1,4 tsi 66500
2012 superb elegance 1,6 tdi 74500 bu fiyatlar pazarliksiz liste fiyatidir
ön bilgi olarak  yakit tüketimi olarak  bildigin kadariyla 3lt  fark var  1,6tdi ile 1,4 tsi arasinda,  degerli yorumlarinizi bekliyorum neden ve nicin

tesekkürler

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Eskiden olsa yaptığınız kmye göre benzinli avantajlı derdim ama; Benzin fiyatı şuan uçuk. Çok yüksek. Düşününüz...

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi çok yakıyor gözüksede şuan skoda yeti 1.6 tdi greenline kullanıyoruz eğer sakin kullanılmayacaksa kesinlikle 1.4 tsi alın derim çünkü bizim araçta bastığınızda 9 lt görüyoruz fakat sakin kullandığımızda 6.5-7.5 lt arasını görüyoruz fakat suda varki arac yeni ve kış ayındayız bu değerler şehiriçi değerleri belki 1 lt daha fazla yakması normal ha şunuda söyliyim bu 1.6 tdi yeti den sonra şunu gördüm eğer dizel araç alınıcaksa 2.0 tdi den aşşağısını almam...eğerki 2.0 tdi düşünmüyorsanız ben sizin yerinizde olsam skoda superbde otomatik seçeneği olmadığı için vw passat 1.4 tsi dsg highline veya comfortline donanımı alırım eğer sfır km alacaksam...ve bizim eski kullandığımız araç olan skoda superb tsi de şehiriçi aracı kullandığımızda çok sakinde kullanmadan 9 lt yakalayabiliyorduk aynı zamanda kaldıki vw passat 1.4 tsi dgs de çok rahat 8 lt yi yakalayabilirsiniz... ama şunuda söyliyeyim bunları söylememe rağmen bizde 1.6 tdi elegance düşünmüyor değiliz veya bu passat 1.6 tdi de olabilir...

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinliye karşıyım. Satarken de sonuçta dizel daha pahalıya satılıyor. Zarar etmezsiniz. Arabayı alırken o kadar koymuyor da benzinli arabanın deposunu her dolduruşta koyuyor insana. Senede 12 depo kadar mazot harcarsınız, benzinli olursa 16 depo kadar harcarsınız. Bugünkü parayla fark 1000 tl falan yapar bu da. 5 yılda 5000 tl. Kesinlikle dizel.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2011 model 1.4 TSI Elegance 0 km deki aracı 55.000 Tl ye veriyorlardı. :) (Dün yazmışlardı galiba) İkisinide bırakın gidin onu alın bence. ;) Her türlü artıdasınız. ;)

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HasanK;337691
2011 model 1.4 TSI Elegance 0 km deki aracı 55.000 Tl ye veriyorlardı. :) (Dün yazmışlardı galiba) İkisinide bırakın gidin onu alın bence. ;) Her türlü artıdasınız. ;)

55000 olursa benzinliye varım :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yılda 10 bin bir şey değil, ikisini de test edin, gerçi dizel hala ucuz litre fiyatı olarak, hem daha az yakıyor benzine kıyasla

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;337698
55000 olursa benzinliye varım :)

Hatta buldum hemen bu başlığın altındaymış.. :D

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=18786

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin 5liraya doğru emin adımlarla ilerlerken ben olsam eğer imkan varsa dizel alırdım.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle dizel alın. daha önceden söylendi. satarkende yüksek fiyata gidiyor. 500 km de bir benzinliğe uğramak çok can sıkar. dizel 1.6 ile ortalama 900-1000 km yaparsınız. ama sakin kullanılacak. agresif kullanımda bile 700 km rahat yapar.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senede 10bin km yapan biri dizel alırsa hata olur.Senede 10binkm yaptığına göre o kişi aracını kısa mesafe kullanıyordur.Uzun yola çok az çıkıyordur.Ve dünyanın en az yakan dizeli de olsa kısa mesafede dizel araç benzinliden farksızdır.Kısa mesafe sürmek dizel araca eziyettir.Hele kışın motor ısınmadan gideceğiniz yere varırsınız hem yakıt çok olur hemde araca zarar.

Benzin 5TL ye varıyor diye dizel almak çok büyük bir hata olur.Sanki aynı fiyat ya ikisi de dizel alın deniliyor.Arada 10bin e yakın fiyat farkı var.Kaldı ki TSI motor oldukça ekonomik..

Siz dizeli alırken fazladan para ödüyorsunuz ee bırakında satarken fazla etsin..

Bunları hem dizel aracı hemde benzinli aracı olmuş biri olarak yazıyorum.Mantıklı düşünelim biraz.Dizel al geç demek kolay ama her şey gözüktüğü gibi değil.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: newforest;337611
arkadaslar selamlar
siz olsaniz hangisini alirdiniz senede 10bin km yapacaksiniz ve 5 sene sonra satacaksaniz yani km 50-60bine geldiginde arac satilacak
2012 superb elegance 1,4 tsi 66500
2012 superb elegance 1,6 tdi 74500 bu fiyatlar pazarliksiz liste fiyatidir
ön bilgi olarak yakit tüketimi olarak bildigin kadariyla 3lt fark var 1,6tdi ile 1,4 tsi arasinda, degerli yorumlarinizi bekliyorum neden ve nicin

tesekkürler

Alacaksan son kampanya pazartesi günü bitiyor elini çabuk tut. 1.4 tsi ikinci elde gırla, alan var mı o meçhul. teknik veriler boş ağırlık ve sürücü 75 kg olarak hesaplanmış; o yüzden harcayacağın yakıt o verilerden fazla olacaktır. bence 1.6 tdi alman daha mantıklı; ikinci eli kuvvetli ve manuel vites otomaktikten daha az yakıyor. benzinin daha da artacağı aşikar, bunun yanında vergi konusunda bir söylenti var. artık emisyon değeri itibariyle vergi değerleri belirlenecek diyorlar böyle olursa dizel araba fiyatları daha da yükselebilir. ama benzinlininde tüpe çevrilebilmesi olanağı var. Satabilirsen o sayede satarsın; lakin o şekilde o motor arabayı çeker mi onu bilmem. Gene de 1.6 tdi derim. Az da olsa donanım farkı da var. fiyat yüksekliği ondan.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2012, 23:37:42 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı newforest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet 55000 tl olan bayi ile görüstümpesin de o fiyata veriyor fakat ötv indirimli alicam o zaman bana 62 gibi bir rakamdan  hesapladi  arkadaslar allah askina bana bunu aciklayabilirmisiniz  ben ötv indirimli alacagim icin  neden indirim yok yani  bayinin söyledigi aracin 2011  model superb elegance bayiye gelisi 32 yada 34 dedi onun üzerine   vergiler %37---ötv %18 kdv kari filan derken  bana verdigi  fiyat 62 bindi sanirim yalniz benim anlamadigim ben ötv indirimli almak istiyorum neden 55  vermiyor?    vergi devlete gitmiyormu? yada bu vergi sabit degilmi   neden ötv sini devlete ödeyecek kiseye 55bin veriyor da  neden  ötv indirimi hakki olan kisiye  vermiyor bayinin bundan kari nedir sonucta ötv devlete gidiyor  ben sadece %18 kdv ödeyicem  tecrubeli arkadaslarin  yorumlarini bekliyorum

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
alırken ben yılda en fazla 10000-15000 yaparım diyeni çok gördüm. superb e binen direksiyondan zor iner. illede dizel diyorum.