škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 Tsi Orta susturucu iptali yardımm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar orta susturucuyu iptal ettirmek istiyorum forumları gezdim kimisi alt devirler ölüyor demiş kimisi problem çıkarabilir filan demiş bu konuda net bilgileri olan var mı ? Orta susturucu basit bir işlem ama sorunsuz olmasını isterim.. bu arada araç yazılımlı ve dsg

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orta susturucuyu cikartmanizdaki amac nedir? Backpressure i dusurur bir miktar

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;524588
Orta susturucuyu cikartmanizdaki amac nedir? Backpressure i dusurur bir miktar

Üst devirlerde biraz homurdanma güzel olabilir diye

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
emin olun orta ya da kat iptaliyle içeriden hiç bişey duyamazsınız.

homurtu istiyorsanız son susturucnun yerine orjinal remus takabilirsiniz. ya da muadili az ses çıkaran bir spor son susturucu işinizi görecektir.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alt devirlerde ki kaybı önlemek yazılımla mümkün, zaten sizin araçta da yazılım varsa problem yok...

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hakanın sesi dinlemiştim videosunda o ses çok fazla benim için :) ben tatlı bi ses almak istiyorum o kadar

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;524667
Alt devirlerde ki kaybı önlemek yazılımla mümkün, zaten sizin araçta da yazılım varsa problem yok...

Bu yazilimla nasil mumkun oluyor? Benim haberim yok acar misiniz?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;524723
Hakanın sesi dinlemiştim videosunda o ses çok fazla benim için :) ben tatlı bi ses almak istiyorum o kadar

Tatli ses icin son susturucu cikartilacak yerine pahali marka bir son susturucu takilacak ;) ya da cok usta bir egzozcu custom olarak imal edecek

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Orta iptalini tavsiye etmem. Dogukanin dedigi gibi son iptali yapip guzel tok ses verecek bir susturucu baglatabilirsiniz. Veya benim gibi cim bicer misali sokun hepsini gitsin

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Back Pressure Turbo araçlar için ne kadar gerekli ki?

Düşük hacim nedeniyle belki alt devirlerde çok çok az kayıp olabilir. Ama benim tecrübem bu kaybı normal bir kullanıcının hissedemeyeceği şeklinde. Bu tür modlarda güç kaybı genelde orj boru çapları değişince oluyor.

Aynı motor değil tabii ki ama ben hem GTC' de hemde FX Coupe'de yapmıştım orta iptali. Perf konusunda bir kayıp da hissetmedim.

Sese gelince, orta iptali, kat ve hatta DP öyle son susturucu gibi ses vermez. Yine tecrübeme dayanarak çok kaliteli veya özel yapılmış son susturucular hariç diğerlerinde ses maalesef alt devirlerde oluyor ve yine benim zevkime göre keyif vermekten çok baş ağrıtmaya yönelik oluyor.

Orta iptalinde rölanti ve alt devirler orj birebir aynı kalırken red line a yaklaşırken veya gaza ani asılmalarda baş ağrıtmayan ama aracın spor sesini çıkaran bir ses geliyor. Nasıl tarif etsem, sanki orj sueprsprint takmış gibi. Ama tekrar söylüyorum bu sadece GTC ve Fx Coupe deki tecrübem.

Sonuçta orta susturucu iptali öyle zor, maliyetli ve geri dönüşü olmayan birşey değil. Ben senin yerinde olsam iptal eder dener beğenmezsem geri taktırırdım. Sök-tak en fazla 1 saatini fiyat olarak da max 100 tl ni alır.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi valla bp turbo arabada hikaye olarak biliniyo fakat oyle olmadigini gordum. Arabamda cut out var su an. Vanayi actigim zaman altlar ciddi sekilde dusuyor, ustlerse daha iyi oluyor.

Hatta yaptigimiz roll denemelerinde de bunu gormus olduk ;)

Tapa gaz yol yapicaksam ustlerde aciyorum vanayi rahatliyor arac ;) sehir ici normal kullanimda ciddi olgunlesiyor

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iste tamamen hacimden.

Eski turbolar ztn 3bin dd sonra devreye girdigi icin lag oluodu. orta iptali lag olan devirleri etkileyip turbonun devreye girdigi devir bandini rahatlattigindan buyuk hacimde sikinti yaratmiodu.

Benim tecrubemde de deisiklik olmadi. ztn o yuzden dedim bi dene begenmezsen donersin eskiye diye

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iste tamamen hacimden.

Eski turbolar ztn 3bin dd sonra devreye girdigi icin lag oluodu. orta iptali lag olan devirleri etkileyip turbonun devreye girdigi devir bandini rahatlattigindan buyuk hacimde sikinti yaratmiodu.

Benim tecrubemde de deisiklik olmadi. ztn o yuzden dedim bi dene begenmezsen donersin eskiye diye

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
beni bu hevese sen saldın Can abi alt devirlerin benim için öneminide iyi kötü biliyosun :D