škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

En iyi D segmenti

crash · 90 · 39942

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde aksine,Highline jantları hiç hoşuma gitmiyor:)
Beyaz araçta Highline panjur lart,senin baktığında büyük ihtimal highline,yani krom panjur yoku,dediğin gibi küçücük 8 tane çizgi bile çok fark katabiliyor.

Oradaki asil görünüşü,ben araca her baktığımda görüyorum.
İnanın özellikle aracı yeni yıkadıktan sonra geçen 10 kişiden 8 i kesin dönüp bakıyor araca.
Buna cam filmleri,highline panjur,kenarlıksız plakalar,bagaj çıtası gibi kendi yaptığım,sonradan yaptığım şeylerinde büyük etkisi var ama.
tek eksiği jantlar yinede.Her ne akdar hoşuma gitselerde küçük duruyor.

Bunlardan bbuldum,orjinal Volkswagen modeli,17'' Le Mans.
900 lira,replica.Bakalım aldırabilirsem,lastik değişiminde jantlarıda değiştirtmeyi düşünüyorum babama:)

İşin zevk tarafı bir yana,Passat kendini kanıtlamış bir araçtır.

Yağmur yağdığında silecekler çalışmaya başlasa yağmur hızlandığında sileceklerde hızlansa yoldan geçen kamyon çamurlu su sıçratttığında anında cam temizlense risk azalsa tünele yada garaja geldiğinizde farlar kendiliğinden yansa siz eve girene kadar araba sizin yolunuzu aydınlatsa sonra kendiliğinden kapansa aynanız gece otomatik kararsada ışıklar gözlerinizi almasa cam suyu deponuz ıstmalı olsada karda kışta donmasa park yardımı olsa ne kadar tecrübeli olursanız olun olası süprizlere karşı sizi uyarsa aynalar siz geri geri yanaşırken kaldırımı göstermek üzere aşağı doğru otomatik dönse siz bir aynayı ayarlarken öteki aynada otomoatik ayarlansa içinde kırmızı ambiyans ışıkları olsada gece giderken keyiften ölseniz hani size 16 derece klima üflerken eşinize 28 derece sıcak üfleyebilse klima klimayı tepeye yönlendirip kendi konforunuzdan ödün vermek yerine arkada hava kanalları olsada rahat etse arkadakiler ne bileyim arkada kayaklarınızı koymak için yer olsa ön kol dayama ayarlanabişir olsa öne arkaya çekebilseniz makjay aynaları ışıklı olsada gece sevgiliniz makyajını rahat tazeleyebilse asr olsada karda yokuş yukarı kalkarken arabanız hiç patinaj yapmasa elektrionik diferansiyel kilidi olsada mıcıra kaptırdığınızda sadece sol tekerlek dönmeye devam edip sizi çekse çıkarsa dört bağımsız süspansiyon olsa mesela 10 tane hava yastığı olsa 8 tane kolon olsa bunun 4 tanesi 22cmlik subwoofer olsa ilave para vermeseniz tesisata hani siz yolda giderken arka koltuktaki 9vluk sokette anneniz size kahve pişirip ikram etse yada bajajdada olsa bu soketten hani arka lastik inerse kablo yetmedi davası olmasın diye camları uzaktan kumanda ile kapatabilseniz yada alışverişten döndüğünüzde bagaj kapağı otomatik açılsada ellerinizdeki onlarca paketi yere bırakmak zorunda kalmasanız 2 tane birden yol bilgisayarınız olsada birini anlık birini genel ortalama olarak kullanabilseniz yokuş kalkış desteği olsada ne kadar usta şöför olursanız olun eşiniz yada sevgilinşz arabayı kullandığında huzurla otursanız koltukta torpido gözü soğutmalı olsa uzun yolculuklar buzgibi içecekleriniz heran elinizin altında olsa, lastik basınç kontrol sisteminiz olsa lastik inerken sizi uyarsada lastikçi aramak zorunda kalmasanız yada kan ter içinde lastik değişitmek zorunda kalmasanız (bagajdan boşalltığınız yola yayılan eşyalarınızda cabası) birde servisi ucuz olsa bakımı 15000kmde olsa 2.eli iyi olsa birde kendini ispatlamış bir marka olsa e birde şık dursa birde bütün bu özellikler için en fazla ama en fazla 50000 ytl ödeseniz oda 7snde 100e çıkan 280 yapan bir arabada, hani normal 115 hp bana yeter dediğinizde de bu donanımları sunan bütün markalardan ucuz olsa...

Bir yerde böyle bir yazı vardı,Jetta için yazılmış ancak,Passatla aynı sonuçta.Okuyunca hoşuma gitmişti,Passatı en güzel şekilde anlatan yazı:)

Tüm bunlar kimsenin zevkini değiştiremez tabiki ama,sokakta çevirdiğiniz 10 kişiden 9u bu sınıfta lider Passat'tır diyorsa,biz ne kadar konuşssakta boştur.

''Passat,Passat'tır''
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2010, 18:21:47 Gönderen: Can »

efe_38

• Ziyaretçi
bende yeni model araçlara orjinal jant takılmasını severim başka jantlar hoşuma gitmiyor yani kendi markasının logosu ortada duracak :D

işte dediğim jant ve araç :ok: highline passat bunların beyazını yada siyahını severim,yanlış anlama can yani bizim daha iyi aramız yok :D bizimkini beğenmiyor deme :) benim tüm sözlerim comfort için highline benim için yeri doldurulamayan bir eksik :++:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;145144
bende yeni model araçlara orjinal jant takılmasını severim başka jantlar hoşuma gitmiyor yani kendi markasının logosu ortada duracak :D

işte dediğim jant ve araç :ok: highline passat bunların beyazını yada siyahını severim,yanlış anlama can yani bizim daha iyi aramız yok :D bizimkini beğenmiyor deme :) benim tüm sözlerim comfort için highline benim için yeri doldurulamayan bir eksik :++:

Efe,o ne demek,burada kimin arabası iyi,kimina rabası kötü hesabına bakmıyoruz zaten.Bundan 3 ay öncesine akdar bizde Vectraya biniyorduk zaten,10 sene önce altımızda kıçı kırık bir Accent vardı:)

Olay böyle güzel tartışabiiliyor olmamız konuyu.

Senin fotodaki araçla bizim araç aynı,Sadece jantlar ve ön panjur farklı normalde.Ama biz panjuruda değiştirdik,Highlinedan tek farkı jantlar ve farlar yani.

Efe,o ne demek,burada kimin arabası iyi,kimina rabası kötü hesabına bakmıyoruz zaten.Bundan 3 ay öncesine akdar bizde Vectraya biniyorduk zaten,10 sene önce altımızda kıçı kırık bir Accent vardı:)

Senin fotodaki araçla bizim araç aynı,Sadece jantlar ve ön panjur farklı normalde.Ama biz panjuruda değiştirdik,Highlinedan tek farkı jantlar ve farlar yani.

Sana bir ara msnden bizim aracın fotoğraflarını göstereyim,anlarsın ne demek istediğimi zaten:)

Çakma Highline diyebiliriz bizimki için yani:D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
B6 kasa passatın tasarımına laf yok VW nin en güzel tasarımıdır cc den sonra aynı şekilde insignianın tasarımıda çok güzel hatta o kadar güzelki tüm markalar taklit ediyor:D

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;145146

Sana bir ara msnden bizim aracın fotoğraflarını göstereyim,anlarsın ne demek istediğimi zaten:)

Çakma Highline diyebiliriz bizimki için yani:D

sizinkinin panjurunun değiştiğini bilmiyordum o zaman önden baya güzel duruyordur :ok: zaten highlinenin farınında farkı sislerin farın içinde olması yani altta sis farı yok onlarda ilginç birşey :)

sizinkine orjinal vw jantı ama agrasif birşey olacak 5 kollu ince vs. mütiş olur :ok:

Alıntı yapılan: dgn;145151
B6 kasa passatın tasarımına laf yok VW nin en güzel tasarımıdır cc den sonra aynı şekilde insignianın tasarımıda çok güzel hatta o kadar güzelki tüm markalar taklit ediyor:D

doğan bana şu insignia deme gıcık kapıyorum artık bu arabadan :D dışı güzel ona lafımız yokta içi gerçekten berbat..

herhangi birşey yapmak için gözünü yoldan baya ayırman gerekiyor oda çok kötü birşey...

burdanda bir itirafta bulunuyum VW BMWden çalıyor bazı şeyleri :D 2000 model bmwdeki birsürü ayrıntıyı vw yeni nesil araçlarında kullanıyor aradan 10 sene geçmiş bence çalmak için geç kalmış :++:

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnsignianın iç tasarımıda bana göre dışı gibi 10 numara.Hatta bir ara D segmenti araç bakıyoduk kendimize.Ciddi ciddi değiştirmeye karar vermiştik.Superb, passat ve insignia arasında gidip geliyorduk.Aynı gün hem passata hem superbe hemde insigniaya bindim inciğini cinciğini inceledim.Passattan inip insigniaya bindiğimde işte budur dedim.Passatı direkt unuttum o anda.Mükemmel bi kokpit var araçta.Ayrıca bana göre passattanda daha kaliteli bir iç mekana sahip.Kullanılan malzemenin yumuşaklığına ve krom detayların kalitesine bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.Ben passat kalitesiz demiyorum ama insignia daha iyi bu konuda.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;145212
İnsignianın iç tasarımıda bana göre dışı gibi 10 numara.Hatta bir ara D segmenti araç bakıyoduk kendimize.Ciddi ciddi değiştirmeye karar vermiştik.Superb, passat ve insignia arasında gidip geliyorduk.Aynı gün hem passata hem superbe hemde insigniaya bindim inciğini cinciğini inceledim.Passattan inip insigniaya bindiğimde işte budur dedim.Passatı direkt unuttum o anda.Mükemmel bi kokpit var araçta.Ayrıca bana göre passattanda daha kaliteli bir iç mekana sahip.Kullanılan malzemenin yumuşaklığına ve krom detayların kalitesine bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.Ben passat kalitesiz demiyorum ama insignia daha iyi bu konuda.

Tasarım açısından Insignia Passattan bir gömlek üstün iç mekanda.Yumuşak kısımlar gerçekten kaliteli.Ama onun dışında kalite yoka raçta abi:)
Bunu ben uydrmuyorum,Alman forumlarında okumuştum:)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;145215
Tasarım açısından Insignia Passattan bir gömlek üstün iç mekanda.Yumuşak kısımlar gerçekten kaliteli.Ama onun dışında kalite yoka raçta abi:)
Bunu ben uydrmuyorum,Alman forumlarında okumuştum:)

Doğrudur ne diyebilirim ki şimdi :)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada jantları değiştirmek istiyorsan 18 interlagoslardan al.Gerçi şimdi bi dünya paradır o jant ama fiyatı eğer sizi aşmıyorsa yada peder beyi kandırabiliyosan düşünebilirsin :D Beyaz rengede çok güzel gider bence ;)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Insigniaya benim oyum içini bilmem ama dışı güzel olmuş bence.
Aslında Accord'da harika ama acentadan alıp eve gelene kadar makyajlısı çıkıyor arabanın :haha:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O değil de, Mondeo ve Vectra yenilendiğinden beri içime sine sine "şu" diyeceğim araç yok D sınıfında... (Premium ile uçmadan)

Vectra yenilendikten sonra amaç dışı bir araç haline dönüştü. Dolayısıyla benim tercihim değil.

Önceki kasasına göre daha az ilgimi çekse de Mondeo diyorum.:ok:

Passat ise Insignia ile kıyaslanırken genişliği ve iç kalitesiyle ön plana çıkarılacak bir araç değil bana göre. Arka baş mesafesi Insignia kadar kötü olmasa da kötü. Insignia'ya baş mesafesi yüzünden sayıp sövüp "Passat" demeyin. O da kötü.

İç malzeme kalitesinde ise D sınıfındaki rakipleri değil de, ilginç bir şekilde Golf 6 daha kaliteli geldi bana.:) Golf 6'da aldığım kalite hissi Passat'tan yüksek idi.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka baş mesefesi yüzünden Insigniayı elemeyi anlayamıyrum bende.Babam 1.80 boyla çok rahat oturdu arkada.Sadece inip binerken çok az problem olabilir :D

İç mekan kalitesinde karşılaştırma yapsanız verdiği haz açısından bende Golfü Passattan üstün gördüm.Ancak detaylara inildikçe...:)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ah şu detaylar yokmu... :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;145363
Arka baş mesefesi yüzünden Insigniayı elemeyi anlayamıyrum bende.Babam 1.80 boyla çok rahat oturdu arkada.Sadece inip binerken çok az problem olabilir :D

İç mekan kalitesinde karşılaştırma yapsanız verdiği haz açısından bende Golfü Passattan üstün gördüm.Ancak detaylara inildikçe...:)

:+1:şuana kadar acaba araçlarımızın arka koltuğuna kaç kere oturduk bir elin parmaklarını geçmez..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;145459
:+1:şuana kadar acaba araçlarımızın arka koltuğuna kaç kere oturduk bir elin parmaklarını geçmez..

Galiba en son 3 sene önceydi arka koltukta gitmiştim, kuzenimle halı saha maçına gitmiştik, arabamı alıp bi yere gidip birini alıp gelmişti önde oturuyordu, bende arkaya geçmiştim, evet 3 sene önceydi :D