škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hangi lastiği seçersiniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Engin abi kısmen de olsa katılmıyorum sana,

Bir aracın güçlü olmaması onun yine de fren mesafesine ve yol tutuşuna olan ihtiyacını azaltmaz. Aracın yolla temasını sağlayan tek parça olan lastikten çok fedakarlık edilmemeli bence.

Ama dediğin gibi eğer bu araç ayda yılda bir kez trafiğe çıkıyorsa o zaman tasarruf yoluna gidilebilir. ama normal kullanılan bir araç için motor gücü, ve hatta güvenlik donanımlarının fazlalığı veya 4 çeker olması lastikten kısabiliriz anlamına gelmemeli.

Bütçe konusuna her zaman saygı duyarım. Ama bu tür hayati ekipmanlarda eldeki bütçeyle en iyisini almak varken, ucuza kaçıp şu kadar kar ettim mantığına çok karşıyım. Örnek olarak:

1- adam tutumuş jantlara, abidik gubidik modlara bi sürü para harcamı. Tanesi 100tl olan lastik takmış. Bu durumda senin jantların BBS olsa, OZ olsa ne yazar?

2- Gitmiş gene bi ton para verip 600cc lik 1000cc lik motor almış. Üstünde ses için 2bin tl lik egzos. Kafada 250TL lik kasak :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;485320
Engin abi kısmen de olsa katılmıyorum sana,

Bir aracın güçlü olmaması onun yine de fren mesafesine ve yol tutuşuna olan ihtiyacını azaltmaz. Aracın yolla temasını sağlayan tek parça olan lastikten çok fedakarlık edilmemeli bence.

...........................1- adam tutmuş jantlara, abidik gubidik modlara bi sürü para harcamı. Tanesi 100tl olan lastik takmış. Bu durumda senin jantların BBS olsa, OZ olsa ne yazar?

2- Gitmiş gene bi ton para verip 600cc lik 1000cc lik motor almış. Üstünde ses için 2bin tl lik egzos. Kafada 250TL lik kasak :)

''Güçsüz araba'' derken eksik tanımladım, o tarz arabalar, daha mülayimce kullanılıyor, o yüzden lastiğin rolü biraz azalıyor anlamında demek istedim, frenleme mesafesi konusunda çok haklısın...

modifiyeciler konusunda da sana katılmamak elde değil, herşeye döker parayı, çıkma kar lastiği alırsa bu bir tezattır zaten.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
geçen kış odtüde sabah saatlerindeydi önümde giden broadway tahmini 40 ile giderken aniden frene bastı (neden bilmiyorum önünde araç falan yoktu) araç kızakladı önce sonra savruldu ve orta refüje çıkarak durabildi. sıcaklık 4-5 derece civarı yerler hafif nemli idi...
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2014, 15:23:58 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi maalesef mülayim arabaları mülayim insanlar kullanmıyor ki . Her nedense bu arabalar bazı kesim tarafından iyice canı çıkarılacak şekilde kullanılıyor. Tabii bu tür adamlara sen anlat lastiğin önemini anlatabilirsen o da ayrı konu :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman TOFAŞ cıların hırçınlığının nedeni ortaya çıktı demektir, basınca gitmediğinden sesle, ampulle, patinajla arayı kapatıyorlar demek ki...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Kış lastiğinde 2014 üretimi lassa 195 65 15  91 h serisinin adedini 140 tl  ye aldım.2013 üretiminede 135 tl dediler.Bence üretim yılına dikkat etmek gerekir,sonuçta yılda 4 ay kullanılacak..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;485471
Kış lastiğinde 2014 üretimi lassa 195 65 15  91 h serisinin adedini 140 tl  ye aldım.2013 üretiminede 135 tl dediler.Bence üretim yılına dikkat etmek gerekir,sonuçta yılda 4 ay kullanılacak..

Ben 185/60/14 e iki yerden de 150₺ fiyat aldim. Siz nerede sordunuz?

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle