škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hangi lastiği seçersiniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nokian 89h 194 tl ye kadar düşmüş fakat üretim tarihi 2012
alınır mı sizce

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: 09fabia;459297
nokian 89h 194 tl ye kadar düşmüş fakat üretim tarihi 2012
alınır mı sizce

2012 lastiğini alma bence, ömrünün 2 yılı rafta bitmiş zaten :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;458974
jantlar orjinal olmayabilir ama bir kere sordum jantlara değinmedi ikinciye sorduğumda fabrikasyon mu dedim. sonradan taktım dedi o yüzden güven vermedi net bir bilgi vermedi yada ilgilenmedi bilmiyorum ama şöyle bir ilan daha buldum.
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-16-inc-skoda-fabia-scout-jant-lastik-152959781/detay/

bu arkadaşta 900 tl ye veriyor jantları. jantlar temiz. lastiklerin ikisi iyi diğer ikisi orta seviyedeymiş. ön ve arka iki farklı lastik. mesajında jantların tanesi zaten 480 tl dedi yani lastikler boş jantlar yeter gibi birşey dedi :) ama şuan lastik lazım açık söyleyeyim janttansa lastik daha önemli benim için :)
birde 16 inçe çıkmak nasıl olur sizce ? %1 bile fark yok gerçi ama tavsiyelerinizi bekliyorum.

Polodaki jantlar orjinal değil. Orjinal Interlagoslar yalnızca 18 inç olarak üretiliyor. Jantları 700 liraya bulabilirsiniz,lastiklerle birlikte en fazla 1350-1400 liraya falan gelir diye tahmin ediyorum sıfırları..

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;459298
2012 lastiğini alma bence, ömrünün 2 yılı rafta bitmiş zaten :)

bende öyle düşündüm irfan abi :) ama fiyatı çok cezbediyor :)

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2014 mevcut fiyat / 5 x 3= fiyatı karşılıyorsa zaten avantajınız yoktur:)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;459324
2014 mevcut fiyat / 5 x 3= fiyatı karşılıyorsa zaten avantajınız yoktur:)

2014 Modeller hatta 2013 dahil bu ölçülerde piyasada yok belki nisan mayıs gibi üretim artar ama mevcut fiyatlar nasıl değişim gösterir bilmiyorum. Lastik raf ömrü 10 yıl kullanım ömrü 4 yıldır yinede mayısı bekleyip taze lastik alacağım. Fiyatı cazip gelince düşündüm biraz. Şuan nokian line serisi çıkardı fakat aradığım ölçüde tükenmiş gözüküyor. Ayrıca bu serinin kaliteside henüz bilinmiyor ve 230 tl civari michelin fiyatında. Kısacası piyasa durgun bekleyelim şimdilik :) güncel fırsat buldukça sizlerlede paylaşacağım arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokohamayı listede göremedim. Kesinlikle yokohama tavsiye ederim . listeden nokian ı işaretledim .

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabiama yaz başında lastik aldım. tam olarak nokian hariç bu üç lastik arasındaydım. ben contiyi seçtim. benim için yola tutunuş ve fren mesafesi çok önemliydi. o yüzden conti seçtim. memnunum lastiklerden. ekonomisi düşük bir lastik ama güvenlik önce geliyordu bende. bir de biraz sesli bir lastik haberiniz olsun. düz yolda ses yok ancak büyük frenlemelerde ve limit dönüşlerde içeriye ses veriyor. umrumda mı? değil o ayrı bi konu..

ondan önce de pirelli p1 vardı aracın üzerinde. güzel lastikti sevmiştim kendisini iyi anlaşırdık. ortalama bir lastik o da. tek avantajı ıslata çok güzel bir performansı var onu da sırf o yüzden almıştım zamanında. 30.000km güzel performans verdi son 10.000km de tat kaçırdı.

michelin almama sebebimse lastiğin çabuk bitmesiydi. bakalım contilere ne olacak?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yokhoma olmamasının nedeni tamamen araştırırken atladığım lastiklerdi. Conti aldım ben ama 0 lastiğin sefasını alan arkadaş sürüyor. conti güzel ama sessiz değil. efficent grip performance şuan en iyisi sonra conti. michelin nedense sırf isme para alıyor gibi bi düşüncem var kullanmadım ama. Yokhomaları hiç araştırmadım bile sırf bu yüzden yok.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kanımca fazla lastik markalarına takılınıyor ve yılda özellikle taş çatlasa 7-8.000 km yapanlar için pahalı ve aslında özellikle fabia'lara pekte uygun olmayan lastiklere dünyanın parasını vermek anlamsız. Sattığım Fabia HB de Kumho KH27 EcoWing vardı ve 4000 km yapmıştım inanılmaz bir yol tutuşu ve ıslak zeminde resmen kazıklıyordu. Şimdi combide Continental var diş derinliği iyi ama DOT' a göre 2010, 7. ay resmen bidon plastiği gibi.Kış geçsin KH 30 EcoWing çıkmış, alacağız artık.
Şu lastik etiketleri ile ilgili geniş bilgi aşağıdaki linkte
http://www.kumho-eu-tyre-label.eu/tr/lastik-etiketi.html

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazlık spor için Kumho Ku-39
Kışlık için Kumho KW-31

ikisinden de çok memnunum.

Çevrimdışı g-rider

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
listedeki lastiklerden michelin i seçtim
kendi aracımda yazlık olarak michelin primacy-3 kışlık olarak michelin alpin a5 kullanıyorum her ikiside şahsi görüşüme göre mükemmel lastikler özellikle primacy nin konfor ve performans dengesi çok iyi.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Contiyi yaz kış tavsiye ederim çekinmeyin michelinla kafa kafaya gider çok sağlam lastikler

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burakkayalık;485247
Contiyi yaz kış tavsiye ederim çekinmeyin michelinla kafa kafaya gider çok sağlam lastikler
Yazlıkta Michelin Primacy 3 ile Continental Sport Contact arasında kalıp "ses hususu"ndan dolayı Michelin tercih etmiştim.

Kışlık alacak olsam direkt Continental tercih ederdim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;484629
Kanımca fazla lastik markalarına takılınıyor ve yılda özellikle taş çatlasa 7-8.000 km yapanlar için pahalı ve aslında özellikle fabia'lara pekte uygun olmayan lastiklere dünyanın parasını vermek anlamsız. Sattığım Fabia HB de Kumho KH27 EcoWing vardı ve 4000 km yapmıştım inanılmaz bir yol tutuşu ve ıslak zeminde resmen kazıklıyordu. Şimdi combide Continental var diş derinliği iyi ama DOT' a göre 2010, 7. ay resmen bidon plastiği gibi.Kış geçsin KH 30 EcoWing çıkmış, alacağız artık.
Şu lastik etiketleri ile ilgili geniş bilgi aşağıdaki linkte
http://www.kumho-eu-tyre-label.eu/tr/lastik-etiketi.html

+1
Pahalı olmayan, motoru güçlü olmayan, fazla kullanılmayan arabaya pahalı, marka lastik almak bence de gereksiz, yazlık lastikleri (185 60 14- VİKİNG marka 2011 de 300 e,)  kışlıkları da (165 70 14 MOMO marka 2005 de 250-300 arası bir fiyata) almıştım, iki takımdan da memnunum.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)