škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

zam gelmiş

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: Giunti;640799
Siz olsanız, oktavia 2017 sport dsg yi, superb almak işin satar mısınız:)?

Octavya kullanmış biri olarak hiç tereddüt etmeden satardım.Superb çok farklı..Özellikle uzun yolda tadına doyulmuyor:)

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
BMW ve Mercedes fiyatlarından haberin yok sanırım dostum. Her neyse Skoda kullananlar yorum yaparsa daha objektif yorumlar çıkabilir.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Oktavia da el freni özelliği çok eski gercekten.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Oyle tahmin ediyorum ki;

Denge fiyat icin %7-11 araliginda bir zam daha olacak. Bugun %2 olur iki hafta sonra %1 olur fiyata yedirilir.

Bu hesaplamami yaparken; aldigim yil olan 2016 da odedigim euro miktari ve kurunu bugune uyarladim. Suan kur etkisini gorduk. Enflasyon gecisgenligini gecikmeli de olsa gorecegiz ( resmi artan oranlar tam yansitilmadi ). Burada dusen satislari dengelemek icin turlu aksiyon alindi, alinmaya devam edilecektir ( kardan zarar, kampanyalar, hediyeler)

Suan ki fiyatlar bayilerin karindan zarar etmesi, servisten ve yedek parcadan cikarma politikasi diye yorumluyorum.

2019'da global finansal daralma yasayacagimizi dusunuyor ve bunun hem kur cephesinde yukari yonlu etkisi olacagini varsayiyorum. Kur artarsa, girdi maliyetleri artar, buda fiyatlarin artisi demek (maliyet enflasyonu). Canli olan ic talepte durdurulamazsa ustune talep enflasyonu eklenir...

Elimizde olana sahip cikma devri...

Allah yardimcimiz olsun insaAllah

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;640854
Oyle tahmin ediyorum ki;

Denge fiyat icin %7-11 araliginda bir zam daha olacak. Bugun %2 olur iki hafta sonra %1 olur fiyata yedirilir.

Bu hesaplamami yaparken; aldigim yil olan 2016 da odedigim euro miktari ve kurunu bugune uyarladim. Suan kur etkisini gorduk. Enflasyon gecisgenligini gecikmeli de olsa gorecegiz ( resmi artan oranlar tam yansitilmadi ). Burada dusen satislari dengelemek icin turlu aksiyon alindi, alinmaya devam edilecektir ( kardan zarar, kampanyalar, hediyeler)

Suan ki fiyatlar bayilerin karindan zarar etmesi, servisten ve yedek parcadan cikarma politikasi diye yorumluyorum.

2019'da global finansal daralma yasayacagimizi dusunuyor ve bunun hem kur cephesinde yukari yonlu etkisi olacagini varsayiyorum. Kur artarsa, girdi maliyetleri artar, buda fiyatlarin artisi demek (maliyet enflasyonu). Canli olan ic talepte durdurulamazsa ustune talep enflasyonu eklenir...

Elimizde olana sahip cikma devri...

Allah yardimcimiz olsun insaAllah

VW grubu bugün %5 zam açıklamış. yukarıda ben "bugün" derken, söz gelimi, kısa zaman sonrasını kastetmiştim ama aslında o bugün, bugünmüş!

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI 125 PS Active   135.400 TL
1.4 TSI 150 PS DSG ACT Style   185.400 TL
1.4 TSI 150 PS DSG ACT Prestige   204.900 TL
2.0 TSI 280 PS 4x4 DSG Prestige   322.400 TL
1.6 TDI CR 120 PS Active   169.900 TL
1.6 TDI CR 120 PS DSG Active   178.900 TL
1.6 TDI CR 120 PS DSG Comfort   189.400 TL
1.6 TDI CR 120 PS DSG Style   201.900 TL
1.6 TDI CR 120 PS DSG Prestige   221.400 TL
2.0 TDI CR 190 PS DSG Prestige   302.900 TL
2.0 TDI CR 190 PS 4x4 DSG Prestige   312.400 TL
2.0 TDI CR 190 PS 4x4 DSG L&K   321.900 TL
1.6 TDI CR 120 PS DSG Prestige (Combi)   221.400 TL
2.0 TDI CR 190 PS 4x4 DSG Prestige (Combi)   312.400 TL

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
iyi ki 2 sene önce Superb'i almışım şimdi olsa hayatta alamazdım. Bu arada ülkemiz gerçekten ekonomik olarak kötü bir dönemden geçiyor.

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ekim 2017’de 172.500₺ almıştım. Şimdi aynı özellikleri ekleyerek 225.980₺ oluyor.
Allah’ım cümlemize kazasız belasız uzun yıllar binmeyi nasip etsin inşallah.
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2018, 23:18:27 Gönderen: by_slmrkl »

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_slmrkl;641086
Ekim 2018’de 172.500₺ almıştım. Şimdi aynı özellikleri ekleyerek 225.980₺ oluyor.

Hem gelecekten almissiniz hem ucuza... birini yapabilsek yeter :D :D

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_slmrkl;641086
Ekim 2018’de 172.500₺ almıştım. Şimdi aynı özellikleri ekleyerek 225.980₺ oluyor.

Ekim 2018 e iki ay var :D Nasıl aldınız ?..Daha Ağustosdayız

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Komşum liste fiyatı 180 bin tl olan 2018 Golf TDI 115 Bg DSG şanjıman sıfır aracı galeriden 135 bin tl  ye aldı.İnanamadım,şaka zannettim.Sebebini sorduğumda gücü olan galericiler filo olarak toplu alım yapıp sonradan sahibinden.com da spottan sıfır araç diye satıyorlarmış.Keşke bende alırken bayiilerle beraber galericileride araştırsaydım.Ayrıca banka krediside kullandırıyorlarmış

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kurlarda ki bu artisin yuzdesi, geri donulur gibi durmuyor ( ABD ile anlasma, TCMB'de radikal faiz artisi, yapisal reformlarin hayata gecmesi yonunde atilacak somut adimlarin paylasilmasi olmadikca )

Ana bayi biraz daha bekle/gor yapabilir ama ben bir hafta icinde fiyatlara ~%8/12 arasi zam bekliyorum

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araçlara yüzde 6 zam gelecek son birkaç günkü dolar artışından sonra..

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
vw'e bugün tekrar korkunç bir zam yapıldı, muhtemelen skoda'ya da gelecektir. bu fiyat artışı ikinci ellere daha yüzeysel ve geç yansıyor ve işin enteresanı, halen sıfır araçların ikinci ellerden daha çok satması.