škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu Arabanın Yakıtıyla Başım Dertte

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI motor
klima çalışır konumda kış koşulları 4 kış lastiği ve düşük ortalama hız  tüketimim

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi buda benden gelsin :) "kış lastikleri takılıdır"
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2017, 23:06:15 Gönderen: Agronom »

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;605026
Hadi buda benden gelsin :) "kış lastikleri takılıdır"

74 km ortalama hız ortalama hıza göre normal otobanda falan yapmışsınız anlaşılan

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;605050
https://www.youtube.com/watch?v=9-1yWzAs7ME&t=8s

301 hdi 80 km sabit hızda 1.9 ları görüyor

70 le giderken 2.2 felan yakıyor zaten bizim araçlar düzde 120 yle giderkende 5-5.5 arası :) ayrıca 308 in kilosu 1190 kilolarda böyle olması da normal az bi farkla :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı cebusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagatayozkan;605044
74 km ortalama hız ortalama hıza göre normal otobanda falan yapmışsınız anlaşılan

Sanırım ortalama hız 78km/h
Aldığı yol 74km olması lazım.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;605050
https://www.youtube.com/watch?v=9-1yWzAs7ME&t=8s

301 hdi 80 km sabit hızda 1.9 ları görüyor

Anlık hızda 0.0 olan değeride video ya çekip atabilirim videodaki gibi !!

Alıntı yapılan: cagatayozkan;605044

Duble yol dostum.

Alıntı yapılan: cebusta;605066
Sanırım ortalama hız 78km/h
Aldığı yol 74km olması lazım.

Ortalama hız 85-90 arası dostum. Sanırım o ortalama hız değerine dur kalkları da ekliyor.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2017, 09:22:55 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;605123
Anlık hızda 0.0 olan değeride video ya çekip atabilirim videodaki gibi !!

Duble yol dostum.

Ortalama hız 85-90 arası dostum. Sanırım o ortalama hız değerine dur kalkları da ekliyor.

birde ortalama hız 20 30 larda iken tüketimi paylaşabilirmisiniz konunun başında zaten dizel motorun düşük hızlarda fazla yaktığı konuşuluyor

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14532]Agronom[/MENTION]

Aynen bu hızlarda zaten bizde atabiliriz böyle bi tüketim sabit 90 km hızla zaten 3.5 litre yakıyor araç 70-80 le bu değerler yakalanır ki 301 dediğimiz araç 1 ton var yok :)))

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin araçlarınızla rekabet anlamında yazmadım ben bunu kalite farkı tartışılmaz zaten segment aynı değil yokuş aşağı arabayı vitese alıp gaz vermeyi bırakırsak zaten 0 gösterir

Çevrimdışı gazeteci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben her gün 11 km gidiş 10 km dönüş toplam 21 km yol yapıyorum. yolda iki trafik ışığı iki yokuş var. Ortalama tüketim 5.5 bazan dahada az oluyor. Araç 1.2 tsi 110 octi. Şehiriçi katalog değerinden aşağı. Sabah iki kilometre gittikten sonra 3 km kadar yokuş iniyorum. Sonra 2 km kadar bayağı bir dik olan yokuş çıkıyorum. Bu son yokuşu çıkarken araba  6.2 ile 6.5 arası bir değeri görüyor.  Aynı yokuşu inerken bazan 4.4 e kadar iniyor tüketim. Sonra ilk indiğim yokuşu çıkıyorum bu sefer 5.3 e kadar çıkıabiliyor tüketim değeri. Evin önüne geldiğimde 5.0 5.5 arası bir değerde son değeri ortaya çıkıyor.

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mersin/Silifke - Elazığ arası yaklaşık 630 km. Bunun 300 km civarı otoyol, gerisi çift şeritli bölünmüş yol. Adıyaman/Gölbaşı'nda yakıt deposu tam dolduruldu, yakıt aldıktan sonra 17 Ocak 2017 günü yapılan yolculuğun sonucu 4.9 lt/100 km.

Çevrimdışı cumalioncalir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakıt tüketimi göstergelerini kapatın. Petrolden petrole doldurunca tutarı fiyata bölün. Dizel araca biniyorum daha da yapacak çok şeyim yok diyip keyfinize bakın.

Adana'da şehir içi ama şehirdışı yoldan çok da farkı olmayan yerlerde 4,5-5 civarı gösteriyor. Aynı yolu dönerken 6-6,5 gösteriyor.
Adana-Mersin otobanda sabredip dayanabilirsem 90'a sabitle 3,5 bile görüyor.ama dayanamayıp 120-125 kmye sabitleyince 5,0-5,5 oluyor.
Basarsan yakıyor, tırmanırsan yakıyor.

Kısacası fabrika verisinin üzerine 2 litre ekleyerek beklentiyi ayarlamakta fayda var.

Alıntı yapılan: trio;604651
Arkadaşlar 1.4 tsı xl ile dur kalkta 8 - 8.5 litre açık yolda 4.5 - 5.5 lt arası yakıyorum 1.6 tdı ile en kötü ihtimalde aynı yakıyorum hatta dizel daha fazla yakıyor nasıl birşey bu anlayamadım ilk alım ve bakım maliyetlerinide düşününce dizelin cazibesi nerede? Zaten yeni araçlarda küçük hacimli benzinli turbolu motorlara yönelim var mesela psa grubunun 1.2 puretech motoru gibi.
Son olarakta wv grubu araçlarda kullanılan 1.6 tdı artık çok eskidi arabaların dışını yeniliyip eski nesil motorları koymaya devam ediyorlar.
1.5 dci ve 1.6 hdi çok daha başarılı motorlar yakıt konusunda.

Bende aynı düşüncelerdeydim ancak 1.2 tsi motorlu leona binip uzun süreli tüketimde 8-9 litreleri görünce vazgeçtim. İyi düşünmekte fayda var.

« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 14:30:52 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ali beyden hala bir ses yok tam bir ay olmuş başlık açalı inşallah sinirlenip kendine yada arabaya zarar vermemiştir :) İşin şakası [MENTION=14723]aligkcn[/MENTION] nerdesin.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu sahibi açtığı konuyla ilgilenmediği için konu kapatılmıştır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...