škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyonu çevirirken tak diye gelen ses

emirr · 21 · 8854

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emirr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Slm octavia 2015 1,6 style dizel aracim da park yaparken direksiyon çevirdiğimde belli bir açiya gelince tak diye ses geliyor.sağa sola oynayinca yine tak diye ses geliyor. Trafik de iken bir şey yok sadece sabit durup direksiyonu çevirince oluyor.böyle bir sorunla karşilaşan var mi yada ne olduğu konusu hakkinda fikri olan var mi acaba.

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni sorun 2013 model aracimds vardı, bellirli bir açıda tıkırtı yapıyordu,1sene önce garantiden direksiyon kutusu değişti,4bin lira civarı bir rakamdı. İhmal etmeden yetkili servisinize götürün incelesinler

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı emirr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendeki sorun da öle olabilme ihtimali yüksek mi acaba. Bir anda oldu park ederken sesi duydum tam sağ yaptim ses geldi sonra hafif çevirip yine tam sağ yaptim tekrar ayni ses tak diye vuruyor ama yani ayağimin altindan titreşimi bile hissediyorum o derece ses

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun olma ihtimali de var,ben ilk fark ettigimde cok nadir ve az bir ses ile yapiyordu,servisteki ustama gösterdim şuan pek fark edilmedigi için garantiye almayabilirler ses az artsın gel hemen dedi,bir ay sonra gittim incelediler video çekip merkeze gonderdiler ve değişim yapıldı. Tabi sizdeki sesin yay dan olma ihtimalide var,bazen yapabilir bu sesi yaylarin üst tarafi. Siz bir gosterin servise gecikmeden;)

Bende de sağ tarafta daha belirgindi ses;)

Çevrimdışı emirr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün oldu zaten olay öle bakindik arkadaş yaydan geliyor sanki ses dedi. Ama yay neden böle ses yaypsin düşünüyorum yada araya taş felan girermi

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyonu çevirirken sağ sol sinyal açıkmı sinyal kolu sinyal konumunda mı. Ben de de sinyal yaktıgımda tersıne cevırırsem çıt çıt diye ses geliyor bana normal dendi bu durumda ama sizinkisi farklı mı aynı mı açıklarsanız

Çevrimdışı emirr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendeki olay farkli yani bu ses arabanin altindan geliyor. Baya böle tak diye sesi rahatca duyuyorsun. Ama sadece durduğun yerde sağ sol yapinca oluyor şimdi denedik ses bi yapiyor bi yapmiyor birde yaya baktik ondan ses gelmiyor bakalim ne çikacak hayirlisi

Çevrimdışı BadLizard

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Demir demire vurur gibi donk diye ses geliyorsa, ve bunun titreşimini hissediyorsanız amortisör takoz ve bilyalarına baktırın. Sorun büyük ihtimal oradan kaynaklı.

Çevrimdışı onur2323

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arabada da oldu aynısı.bende ilk sesi park ederken almıştım.tam sağa ve sola gelmeden tak die sanki bi yay atıyomuş gibi ses geliyordu. servise götürdüm garantiden direksiyon kutusunu değiştirdi. hatta genel merkeze gerçekten ses yaptığını göstermek için ses çıkarırken video ya almıştım. her zaman ses yapmıyordu.kameraya alana kadar anam ağlamıştı :D

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyonu sonuna kadar çevirince ya direksiyon mili bittiği için dişli vurur yada şase üzerinde sınırlayıcı takoz vardır o ses yapar, ama tavsiyem direksiyonu sona dayanacak kadar çevirmeyin her zaman hafif boşluk kalsın, sona dayayınca elektrikli direksiyon sürekli yük altında kalıyor ileride sıkıntı olabilir.

Çevrimdışı emirr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onur2323;593397
Benim arabada da oldu aynısı.bende ilk sesi park ederken almıştım.tam sağa ve sola gelmeden tak die sanki bi yay atıyomuş gibi ses geliyordu. servise götürdüm garantiden direksiyon kutusunu değiştirdi. hatta genel merkeze gerçekten ses yaptığını göstermek için ses çıkarırken video ya almıştım. her zaman ses yapmıyordu.kameraya alana kadar anam ağlamıştı :D

bendeki sorun da aynen sizin anlattığınıza benziyor  ilk park ederken sesi duydum sonra ses arada bir yapmaya başladı demek bende bu olayı videoya çekmem gerek ki durumu izah edelim

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı ses benim araçta da bir zamandan beri var. Direksiyonu sonuna kadar çevirince son aşamada tık sesi geliyor. Dün ve bugün de aynı ses gelince merak edip foruma baktım. Bu yaşananları ve söylenenleri görünce şaşırdım açıkçası. 1 yıllık arabanın direksiyon kutusunda böyle bir sorun çıkması markaya gölge düşürür. Servise gidince durumu öğrenip yeniden paylaşırım bilgileri.

Çevrimdışı emirr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendeki araç daha 10 aylik servise henüz gidemedim işlerden dolayi ve sorunun gerçekten ne olduğunu bilmiyorum eğer gerçekten kutu bozuldu ise 10 aylik araçta demek genel bi sorun var en kisa zamanda servise gideceğim o zaman net birşey çikacak

Çevrimdışı emirr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracımı servise götürdüm hiç bir ses yok usta aldı baktı altına baktı üstüne baktı ses yok yapacağım bir şey yok dedi yani bişey yok ses falan da yok dedi döndüm eve geldim sabah yine aynı ses sinir oldum ne yapmam gerek bi türlü anlamadım

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirr;593885
aracımı servise götürdüm hiç bir ses yok usta aldı baktı altına baktı üstüne baktı ses yok yapacağım bir şey yok dedi yani bişey yok ses falan da yok dedi döndüm eve geldim sabah yine aynı ses sinir oldum ne yapmam gerek bi türlü anlamadım
Sesin ve yapma sıklığının artması için bir süre daha bekliyeceksiniz bu durumda,tabi garanti surenizi aşmadan,benim kutu değişimi son aylarda olmuştu