škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia 1.6 tdi dsg stye düşünüyorum yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar. 2015 focus trend x benzin lpgli araç kullanıcısıyım. benzinli atmosferik performansından dolayı sevmediğim için dizel arayışına girdim. ayrıca arka mekan ve bagaj darlığı nedeniyle de aracımdan çok memnun değilim. bunların dışında LPG li olduğu için yakıtı çok ekonomik. kalite olarak da C segmenti olarak normal sayılır. ama bahsettiğim nedenlerden dolayı önümüzdeki 1 yıl içinde değiştirmeyi düşünüyorum. octavia bu anlamda bana çok cazip geldi. ancak bazı soru işaretlerim var. bulunduğum şehirde skoda bayisi yok. focusumda servis bakım veya ufak bir şey olduğunda serviste satış temzilcisi hemen ilgileniyor ve yardımcı oluyorlar. octavia alırsam bakım vs için vw servisleri bakıyor mu bilmiyorum. ama bi sorun olduğunda yakınımda danışabileceğim biri olması güven veriyor. özellikle DSG şanjumanın sorunlarını bilmeyen kalmadı forumlarda hep bahsedilen konu bu.
aracın eksi ve artı yönleriyle değerlendirir misiniz?:dede:

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osamanos;590518
merhaba arkadaşlar. 2015 focus trend x benzin lpgli araç kullanıcısıyım. benzinli atmosferik performansından dolayı sevmediğim için dizel arayışına girdim. ayrıca arka mekan ve bagaj darlığı nedeniyle de aracımdan çok memnun değilim. bunların dışında LPG li olduğu için yakıtı çok ekonomik. kalite olarak da C segmenti olarak normal sayılır. ama bahsettiğim nedenlerden dolayı önümüzdeki 1 yıl içinde değiştirmeyi düşünüyorum. octavia bu anlamda bana çok cazip geldi. ancak bazı soru işaretlerim var. bulunduğum şehirde skoda bayisi yok. focusumda servis bakım veya ufak bir şey olduğunda serviste satış temzilcisi hemen ilgileniyor ve yardımcı oluyorlar. octavia alırsam bakım vs için vw servisleri bakıyor mu bilmiyorum. ama bi sorun olduğunda yakınımda danışabileceğim biri olması güven veriyor. özellikle DSG şanjumanın sorunlarını bilmeyen kalmadı forumlarda hep bahsedilen konu bu.
aracın eksi ve artı yönleriyle değerlendirir misiniz?:dede:

Düşündüğünüz aracı aralık 2015'te aldım. Hem performans olarak, hem yakıt tüketimi hem de kalite hissi olarak beğenerek kullanıyorum.
Aracı mutlaka sunrooflu alın derim. Diğer türlü arabada ferahlık hissi olmuyor. 17 jantta ayrı bir görsellik katıyor.:ok:

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda araç alırsanız bakımını ancak Skoda servislerinde yaptırabilirsiniz. VW servisi bakmıyor ne yazık ki. Sorularınızın cevabına gelince, dizel aracın yakıtı ile LPG'li aracın harcaması hemen hemen aynı oluyor. Fakat dizel aracın performansı daha iyi, ayrıca 400 km'de bir gaz alma derdin ortadan kalkıyor. 2015 model 1.6 TDI STYLE DSG Octavia aracım var 1 yıldır kullanıyorum gayet memnunum. Geçen hafta bayram dönüşü yakıt harcamam uzun yolda kilometrede yaklaşık 17.5 krş oldu. Ortalama uzun yolda şartlara göre 4.0 ile 4.8 lt arasında yakıyor. Arabanın yol tutuşu, ani hızlanması, virajlara girmesi mükemmel. Elektronik ve mekanik olarak şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. DSG için sorunları sayıyorlar ama çift kavrama olduğu için vites geçişleri sarsıntısız olup ve hiç hissetmiyorsunuz. DSG'yi eleştirenler ısınma oluyor falan diyorlar ama bir kullanıcı olarak inanmıyorum buna. Bence otomatik vites tercihleri arasında en iyilerinden diyebilirim. Tabi tercih sizin. Bagaj konusuna gelirsek tam yerinde bir karar vermişsiniz diyebilirim. Yükleme alanı olarak oldukça geniş ve kullanışlı, bunun yanında liftback açıldığı için cama kadar yükleme alanı sunmaktadır. Koltukları yatırdığınızda yataktan farkı kalmıyor arka tarafın. Renault Laguna, Octavia ve SuberB bu tarz açılan bagajlara sahip. Focus ile Octavia'nın bagajını karşılaştırırsanız inanılmaz derecede fark olduğunu görebilirsiniz. Servis aynı şehirde olursa iyi olur ama yok diye de kafaya takmayın, yılda bir ancak servise gidersiniz zaten. Arabanın iç oturumu olarak ferah ve geniş koltuklara sahip. Arkada oturan kişinin dizleri kesinlikle ön koltuğa değmiyor. Test sürüşü yapıp öyle arabayı alın içinize daha da sinecektir. Bu arada mümkünse metalik renk tercih edin :) Olumsuz yönlerden bahsetmek gerekirse fazla bir olumsuz şey söyleyemem. Ancak 120-130 km/h ile gittiğinizde rüzgar sesi duyabilirsiniz, ön park sensörü yok, anahtarsız çalıştırma mevcut değil. Bunlar sizin için sorun teşkil etmiyorsa başkaca eksi yönü yok aracın.

Bi-Xenon adaptif far ile far yüksekliği ayarlama derdiniz kalmıyor. Köşe dönüş özellikli sis farı da mevcut. LED gündüz farları ve arka LED stop lambaları estetik katıyor.

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç performans ve yakıttan yana çok iyi özellikle yakıt değerlerini görünce baya baya hoşunuza gidecek içi geniş ve ferah (eğer bej seçerseniz, içi siyah olunca bence insanı boğuyor) bagajını anlatmaya gerek yok zaten. Dsg den çok şüpheniz olmasın. Servis konusunda haklısınız her şehirde olsa güzel olurdu ama Türkiyenin heryerine dağılmış bir ağ var en uzağına 2 saate gidersiniz evinizden. Ama sıfırına 93,900 verilmez bence piyasası oluştukça baya abartmaya başladılar. Kendi fikrimdir yokuşlarda aracın performansı baya tatminkar.
17 jant ile daha yakışıklı oluyor. Yine kendi fikrimdir üzerine para verseler sunroof almam ki arabamada yaptırmadım zaten.

Çevrimdışı Gncmmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ici cok geniş. Arabada c segmentinden çok d segmenti havasi var. Bagaj muazzam. Araç dizel ama motor sesi gelmiyor. Rüzgar sesi 130 140 tan sonra geliyor normal olarak. Bugün konya alanya arasi geldim. Fırtına yağmur vardı. 4.5 lt yakti ortalama. Bende alalı 3 ay oldu fakat kesinlikle öneririm.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özkan Demir;590533
Skoda araç alırsanız bakımını ancak Skoda servislerinde yaptırabilirsiniz. VW servisi bakmıyor ne yazık ki. Sorularınızın cevabına gelince, dizel aracın yakıtı ile LPG'li aracın harcaması hemen hemen aynı oluyor. Fakat dizel aracın performansı daha iyi, ayrıca 400 km'de bir gaz alma derdin ortadan kalkıyor. 2015 model 1.6 TDI STYLE DSG Octavia aracım var 1 yıldır kullanıyorum gayet memnunum. Geçen hafta bayram dönüşü yakıt harcamam uzun yolda kilometrede yaklaşık 17.5 krş oldu. Ortalama uzun yolda şartlara göre 4.0 ile 4.8 lt arasında yakıyor. Arabanın yol tutuşu, ani hızlanması, virajlara girmesi mükemmel. Elektronik ve mekanik olarak şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. DSG için sorunları sayıyorlar ama çift kavrama olduğu için vites geçişleri sarsıntısız olup ve hiç hissetmiyorsunuz. DSG'yi eleştirenler ısınma oluyor falan diyorlar ama bir kullanıcı olarak inanmıyorum buna. Bence otomatik vites tercihleri arasında en iyilerinden diyebilirim. Tabi tercih sizin. Bagaj konusuna gelirsek tam yerinde bir karar vermişsiniz diyebilirim. Yükleme alanı olarak oldukça geniş ve kullanışlı, bunun yanında liftback açıldığı için cama kadar yükleme alanı sunmaktadır. Koltukları yatırdığınızda yataktan farkı kalmıyor arka tarafın. Renault Laguna, Octavia ve SuberB bu tarz açılan bagajlara sahip. Focus ile Octavia'nın bagajını karşılaştırırsanız inanılmaz derecede fark olduğunu görebilirsiniz. Servis aynı şehirde olursa iyi olur ama yok diye de kafaya takmayın, yılda bir ancak servise gidersiniz zaten. Arabanın iç oturumu olarak ferah ve geniş koltuklara sahip. Arkada oturan kişinin dizleri kesinlikle ön koltuğa değmiyor. Test sürüşü yapıp öyle arabayı alın içinize daha da sinecektir. Bu arada mümkünse metalik renk tercih edin :) Olumsuz yönlerden bahsetmek gerekirse fazla bir olumsuz şey söyleyemem. Ancak 120-130 km/h ile gittiğinizde rüzgar sesi duyabilirsiniz, ön park sensörü yok, anahtarsız çalıştırma mevcut değil. Bunlar sizin için sorun teşkil etmiyorsa başkaca eksi yönü yok aracın.

Bi-Xenon adaptif far ile far yüksekliği ayarlama derdiniz kalmıyor. Köşe dönüş özellikli sis farı da mevcut. LED gündüz farları ve arka LED stop lambaları estetik katıyor.

çok güzel yazmışsın eline sağlık ama metalik renk olmamış, arabanın güzelliğini yok ediyor bu renk ne pasta ne cila istediğin kadar yap arabanın güzelliği ortaya çıkmıyor bu konuda katılmıyorum sana.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde aracım 1.6 tdı dsg style paket 17 jant var üzerinde. 3 ay önce aldım ve bu 3 aylık sürede 10500 km yol yaptım. Ayrıca bu süre zarfında aklımda olan bazı araçlarıda test ettim( yeni elantra yeni megan ve honda). Her testin sonunda kendi aracımı kullandığımda acayip mutlu oldum ve ne kadar doğru karar verdiğimi anladım. Kesinlikle dosta önerilecek bir f/p aracıdır octavia :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;590583
Benimde aracım 1.6 tdı dsg style paket 17 jant var üzerinde. 3 ay önce aldım ve bu 3 aylık sürede 10500 km yol yaptım. Ayrıca bu süre zarfında aklımda olan bazı araçlarıda test ettim( yeni elantra yeni megan ve honda). Her testin sonunda kendi aracımı kullandığımda acayip mutlu oldum ve ne kadar doğru karar verdiğimi anladım. Kesinlikle dosta önerilecek bir f/p aracıdır octavia :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. ben de yeni elantra ve octavia arasında kalmıştım. yazdığınız iyi oldu.

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de yakın zamanda aldım, almadan önce düşük yakıt tüketimi ve büyük bagaj hacmi önemliydi benim için, şimdilik olukça memnunum

-Yakıt tüketimi gerçekten iyiymiş, sakin sürüşle (ortalama 110 km), 2-3 kişi, bagaj doluyken her iki uzun yol deneyiminde de 4,4 lt yaktı. Şehir içinde ise yola, trafiğe göre çok değişiyor. Çok yoğun trafikte 9,1 de gördüm, bu sabah işe giderken 4,1'i de gördüm. Aydın'da yaşıyorsanız çok fazla trafik sorununuz olmayacaktır.

-Yatak ve bazasını bagaja sığdıran arkadaştan sonra bagaj hacmi için söyleyecek çok söz yok. Çocuğun yatağı, mama sandalyesi, bavullar, ıvır zıvır koyuyorsun, yine baya boş yer kalıyor, focustan sonra oldukça geniş gelecektir.

-Sürüş konforu oldukça iyi, uzun yolda tek başıma kullanmama rağmen (750 km, tek mola) bu kadar az yorulduğumu hatırlamıyorum.

-Servis için bir şey diyemeyeceğim, ama acil bir durum olmadığı sürece senede 1 gidilir, hem de keyifle gidersiniz o yolu. Ama acil durumlar için aynı şehirde iyi kötü bir servisin olması önemli tabi

-Ben de bunu alana kadar sıfır araba almayı düşünmezdim. Ama 2.el fiyatlarını görünce (style için 80k'dan başlıyor), kararım değişti. Tercih meselesi

Benim alım sürecimde de bu forumun çok olumlu etkileri vardır, şimdiden alacağınız araba hayırlı olsun

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
burada yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. hem tasarımı hem de genişliği olarak gerçekten çok hoşuma giden bir araç octavia özellikle son çıkan kasa gerçekten çok şık geliyor. arka aydınlatma grubunun kendine özgü yapısı çok hoş. kesinlikle style donanımla almak gerekiyor. anahtarsız çalıştırma ve giriş de olsaymış tadından yenmezmiş. yurt dışındaki veriyonlarda var sanırım. yakında 1.0 tsi motor da gelecekmiş. dizelle arasında iyi bir fiyat farkı olursa bu motor seçeneğini de düşünebilirim.
aile olarak da bagaja çok ihtiyacımız var bu nedenle bile octavia alınır. bagaj taşımaktan sıkıştırmaktan bıkmış biri olarak söylüyorum. focusa göre sadece bagaj değil iç mekan genişliği de çok fazla. focusun arka mekan da çok dar. focus aldığım zaman şartlar öyle gerektiriyordu onu almak zorunda kalmıştım.

yine farklı yorumlar olursa bekliyorum.

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Metalik renk deme sebebim, şeker beyazı renk güzel ama darbe aldığında renk soyulması rahatsız etti. İyice incelendiğinde boya sökülüp atılmış sanki. Ama tabi ki renk zevk meselesi :)

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özkan Demir;590672
Metalik renk deme sebebim, şeker beyazı renk güzel ama darbe aldığında renk soyulması rahatsız etti. İyice incelendiğinde boya sökülüp atılmış sanki. Ama tabi ki renk zevk meselesi :)

Metalik renkleri tutturmaları daha zor oluyor diye duymuştum ama opak beyazda renk tutması daha kolay olur.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osamanos;590682
Metalik renkleri tutturmaları daha zor oluyor diye duymuştum ama opak beyazda renk tutması daha kolay olur.

evet metalik renk tutturması zor olduğu için diyelimki kapıda küçük bir bölüm boyanacak boyacı mecbur komple kapıyı boyuyor çünkü küçük bölümü boyar bırakırsa dalgalı bir görüntüsü oluyormuş

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
DSG konusunda arkadaşı yanıltmayı doğru bulmuyorum. Evet hissiyat mükemmel ama sorunları araştırılırsa İstanbul'dan Kars'a yol olur. Kullanıcıları olarak daha objektif bakmaya davet ediyorum. Servislerin bu konuda kullanıcılarını mağdur edip yarı yolda bıraktığı sayısız örnek var.