škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavia a7 1.6 TDi DSG yakıt tüketimi

Sanemka · 62 · 24928

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ortalama yakıt tüketim takibim burada umarım yardımcı olmuşumdur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 3 ay kullandım 2011 j kasa opel astra 1.6 cosmo a/s 10 lt civarı yakıyor du. 5 aydır da octavia kullanıyorum. Style 1.6 tdi dsg aldık. Kıyaslama yapıcak olursak her konuda octavia üstün. Performans, tüketim, konfor vs. Özellikle test sürüşünde dsg ye hayran kaldım... 11 bin km ye yakın yol yaptım 5 ayda. Tek eskisi şuan için piyasası fazla olmaması. Onuda dert etmiyorum şuan ÖTV İndirimli aldım 5 sene satıyorum zaten.. 5 sene sonra piyasası daha fazla tutulur gibi geliyor bana.

Çevrimdışı evrenyeli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Samsun Havza-Ankara arası tek kişi, yüksüz, klima açık.

Çevrimdışı Justalp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
herkes sehır dısı verısını paylasmıs, hıc sehır ıcı verısı yok mu? herkes sehır ıcı 80 km ıle mı gıdıyor. Ben sehır dısı gıdıp geldıgım halde hız ortalamam 40 gosterıyor. Istanbulda bu aracı sehır ıcınde kullanıp 5 lt yakan var mı?

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ortalama hıza dikkat çekerim lütfen. Ankara edirne arası kısa yolculuk

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o ne hız öyle  ya    Allah kaza bela vermesin yapılaır ama ortalama yüksek . İstanbul u bilmem çok az kullandım istanbul da . Ama İzmir de çok fazla trafiğe girmem . Ortalamam hep 5/ 5.5 tir. uzun süreli ortalamam  5 civarı yine  şehir dışı depo üzerine değişir

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam sizin araç 4.1 -4.2 civarı yakmıyor muydu? Siz öyle söyleşiniz diye hatırlıyorum ama!!!!

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla 3.9 ile korklareli ankara arasını 1342 km yaparak 1 depo benzinle gittim geldim. 110 a sabitledim biraz sıkıcı oldu ama

Çevrimdışı endofworld83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
10 Eylül Cumartesi günü İstanbul-Sivas yaklaşık 855 km gittim, 181 TL yaktı ilk 2.5 saatte Ankara'ya kadar trafik vardı (ilk 100 km'yi 2.5 saatte gittim) ve trafik olmadığında 120-140 arası hızla gittim. Dönüşte ise aynı mesafe tahminen 190-205 arası tutacak, henüz depoya dolum yapmadım.Dönüşte aynı mesafeyi 7.5 saatte aldım. Ortalama tüketim gidiş için 100 km'de 5 litre, dönüşte ise 5.1 litre gösteriyordu...

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;590137
Hocam sizin araç 4.1 -4.2 civarı yakmıyor muydu? Siz öyle söyleşiniz diye hatırlıyorum ama!!!!

Evet temmuz ayında yaptığım 4000 km yolculuk sırasında yakaladığım ortalama 4.2 civarı gayet sakin ve hemen hemen şehir dışı İzmir konya karaman samsun ordu  aynı yoldan geri dönüş ve aralarda gezme bunu şehir içi kullanımda daha 6 lt hiç geçmedim . uzun süreli ortalama 5 lt gösteriyor . Hep aynı yakmamız mümkün mü . her zaman mı  aynı yakalayacağız . hala bu konuda iddialıyım

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet bende bunu anlatmaya çalışıyorum. Bu sürekli yapılacak bir yol değil. Ama öyle bir konuşuluyor ki brn 1200 km yol yaptım depoda da mazot vardı siz nasıl yapamazsınız gibi bir algı oluşturuluyor.böyle davranınca da insanlar aracında sorun varmış çok yakıyormuş gibi bir düşünebiliyor.Ben buna tepki veriyorum ve eğer ortalamaya vurursanız herkesin yaklaşık aynı yaktığını görürsünüz. Bir kere 1200 km yol yapıldı diye sürekli yapılacağı anlamına gelmiyor geçen ki tartışmamızda da bunu anlatmaya çalışmıştım i. Ama gerçeklerin kötü bir özelliği vardır er ya da geç ortaya çıkarlar...

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Elazığ-Mersin/Silifke arası 646 km yolu 4.4 lt ortalama ile geldim. Yolun yaklaşık 300 km kısmında klima açıktı. Ortalama hız 84 km/h. Bayram sonrası dönüşte eşya durumunu göz önünde bulundurursak 2 kişi ve eşya dahil yaklaşık 400-420 kg civarı yük bulunuyordu. Bagaj tamamen doldu cama kadar yükleme yaptım. Octavia'nın bu kadar az yakacağını beklemiyordum.

Çevrimdışı Gncmmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Istanbul - Isparta sonra Isparta-Konya-Nevşehir. Sonra Nevşehir - Çukurkuyu - Konya - Alanya-Isparta. En sonunda Isparta - İstanbul.
Toplam 2871 km yol. Yuzde 90 sehir dışı. Aldığım yakıt toplamı 579 TL. Hiz ortalamasi 96 km

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni zamlı tarıfe yakıt kullandığın için normal geldi bana . Dikkat etsen sanırım birazcık daha düşer ama oda önemli değil Yanlış hesaplamadım umarım 2o krş civarı