škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 octavia alanlar durumlar nasil...kac km yi gördünüz. .hangi bayiden aldiniz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Başka bir konuda da yazdım, buraya da yazayım.
 Aracımı 2015 Nisan başı Altur'dan aldım. 1.6 TDI Ambition otomatik. 6000 Km ye yaklaşmış durumdayım. 86,700 e aldım. Metalik boya, 17 inç jant , krom çerçeve ve panaromik sunroof taktırdım.
Yaşadığım sıkıntılar ;

1 - Dikiz aynasında gacırtı vardı. Tamir denediler olmadı. Değiştirdiler.
2 - Far yıkama kapağı aralık kalıyordu. Yağlandılar.
3 - Yakıt değerlerine ulaşamıyorum bir türlü. Şehir içi bir depo ile 600 Km gidiyor.
4 - Veeee en büyük sorun gacırtı gucurtu. Bu ne bela bir ses. Bir araç frene basınca merkez kaç kuvvetine bu kadar mı cevap verir. 2 ayrı servise götürdüm normal hepsinde var diyorlar.
5 - Aynalar kapanırken vıııızzz diye bir ses var ama sorun değil benim için.
6 - Yüksek hızda rüzgar sesi geliyor biraz.

Çevrimdışı ndmrc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih çatal;530734
Bu arada aracim 10750 km oldu...aynalarin araba kirliyken kapanış  sesinden başka  bi sıkıntı  yok çok  şükür

Bende de vardı. Beyaz gres sıktım bir süre sonra ses kesildi şükür.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aracımı nisan 2015 te oğuşlardan aldım. Aracım 19000 Km ye geldi. (Dizelin hakkını veriyorum :) )Aynadaki gıcırdama ve far yıkama ünitesinin tam kapanmaması bende de vardı. Aynaya wd 40 ve hhs 2000 kullandım ve sorun çözüldü. Far yıkama ünitesinin de serviste ayarı yapıldı o da çözüldü. Şu an tek sıkıntım orta konsolun şöför kısmındaki plastikten trim sesi geliyor. Servise gidince gösterdim ancak trim sesine bişey yapamıyoruz dediler :(. Geçenlerde koltukla o kısım arasına bişeyler sıkıştırınca ses kesildi. Müsait bi zamanımda plastiğin altından o kısma destek olacak bişeyler koyacağım

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
16 km kayadibi :) superb için gidip octavia aldım daha önce 2013 te bir süre rapid-octavia kullanmıştım, geçen sene ekimden 14 ağustosa kadar yeni insignia kullandım superb için arabamı sattım ama net bir tarih yoktu dsg için, o ara bir çok araba kullanıp test ettim volvo s60,320ied,golf,a3 test ettim sonra donanım vs ye göre eleme yaptım ve 97 bin e bir golfle anlaştım ama golfle test yapmak için randevu alma saçmalığı sonrası kapora vs. işlemlerini testten sonra halletmek üzere bayiiden ayrıldım sonra bir superbi sorayım diye bayiiye girdim octavia aldım çıktım 2013 e nazaran direksiyon,izolasyon ve ses sistemi biraz daha iyileştirilmiş bence makyaj yapmadan böyle ufak tefek şeyleri yapmak güzel diğer firmalar böyle değişiklikleri makyaj ya da kasa değişiminde yapıyor bu anlamda skoda güzel bir iş çıkarıyor

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde 4 eylülde aldık 250 km oldu :). Şimdilik araçtan çok memnunuz. Rapid sonrası daha oturaklı geldi bize. İzolasyon, süspansiyon vs. sıkıntılar anladığım kadarıyla 2015'lerde çözmüşler çünkü söylenen hiçbir sıkıntıya şimdilik rastlamadık çok şükür. Sadece 120 sonrası rüzgar sesi biraz alıyor ama o da bu seviye için normal diye düşünüyorum. Start stop' u çok başarılı buldum oldukça sarsıntısız, araç tam durmadan devreye giriyor ve 1.2 TSI motor düşündüğümüzün aksine bizi şaşırttı :) Merak ettiğiniz soru olursa hani şu sorun sizde var mı ya da çözülmüş mü diye seve seve yardımcı olurum. Rapid jetta golf almayı düşünenler olabilir (farklı kategoride olsalar da) kullanmış biri olarak aralarındaki ilişkilere dair de sorunuz olursa cevaplarım :)

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konu ile ilgili değil ama başlık açmak yerine sormak istiyorum: 7 ileri dsg aracımda s modda 7. Vitese geçiyor mu ? Bende Geçmiyor da ?

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
160 km/h da    bangır bangır vites istiyor ama 7. Vitese Geçmiyor bi sorun mu var acaba ??

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. 9 Eylül 2015'te Çakıroğlu İstanbul'dan aldım. 1.6 TDİ DSG Style paket 110 PS. Mersin'e geldim yaklaşık 1000 km. Kalkışlarda gayet seri ve start&stop çok hoşuma gitti. Ortalama 5.0 lt / 100 km ile geldim. Vites geçişleri belli etmiyor, inşallah uzun vadede memnun kalırım.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toficame;532050
Başka bir konuda da yazdım, buraya da yazayım.
 Aracımı 2015 Nisan başı Altur'dan aldım. 1.6 TDI Ambition otomatik. 6000 Km ye yaklaşmış durumdayım. 86,700 e aldım. Metalik boya, 17 inç jant , krom çerçeve ve panaromik sunroof taktırdım.
Yaşadığım sıkıntılar ;

1 - Dikiz aynasında gacırtı vardı. Tamir denediler olmadı. Değiştirdiler.
2 - Far yıkama kapağı aralık kalıyordu. Yağlandılar.
3 - Yakıt değerlerine ulaşamıyorum bir türlü. Şehir içi bir depo ile 600 Km gidiyor.
4 - Veeee en büyük sorun gacırtı gucurtu. Bu ne bela bir ses. Bir araç frene basınca merkez kaç kuvvetine bu kadar mı cevap verir. 2 ayrı servise götürdüm normal hepsinde var diyorlar.
5 - Aynalar kapanırken vıııızzz diye bir ses var ama sorun değil benim için.
6 - Yüksek hızda rüzgar sesi geliyor biraz.

1- benim de dikiz aynasında gıcırtı var dokununca ve hiç söylemedim bile
2- aynı şekilde kalıyordu yağladılar geçmedi sonradan garantiden değişti
3- Yakıt değerlerine ilk günden itibaren ulaştım
4- fren boşaltırken bende de aynı ses geliyordu Eski arabamda da var idi ve takmıyorum
5 ve 6 bende yok
Bir eklemede benden sol taraftaki direkte kapmalamada çıkılklık var servise gösterdiğim de çoğunda OLDUĞUNU birşey yapamadıklarını söylediler

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı geri vitese taktıktan sonra hareket ederken tok diye bir ses geliyor. Ya da bazen direksiyonu çevirirken aynı ses geliyor. (Sadece geri vitesteyken) Sanki alt takımdan geliyor ama ses doğrusu biraz derinden geliyor. Aracı almadan önce babamın arkadaşında var aynısı onu da kullanırken dikkatimi çekmişti. Rahatsız edici değil ama bu dediğim ses başkasında da geliyor mu? Sorun olacağını düşünmüyorum doğrusu ama bir sormak istedim :)

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;533039
Aracı geri vitese taktıktan sonra hareket ederken tok diye bir ses geliyor. Ya da bazen direksiyonu çevirirken aynı ses geliyor. (Sadece geri vitesteyken) Sanki alt takımdan geliyor ama ses doğrusu biraz derinden geliyor. Aracı almadan önce babamın arkadaşında var aynısı onu da kullanırken dikkatimi çekmişti. Rahatsız edici değil ama bu dediğim ses başkasında da geliyor mu? Sorun olacağını düşünmüyorum doğrusu ama bir sormak istedim :)

Var hocam, bizim araçta da var bu ses, geri geri manevra yaparken frene basınca geliyor tok sesi. Muhtemelen bütün araçlarda var.