škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Korna çalışmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese selam... Dün yakın bir arkadaşımın düğünü vardı, ben de gelin arabası oldum. Sanırım kornaya çok bastım. Belli bir süreden sonra korna çalmamaya başladı. Aracı stop ettim tekrar çalıştırdım. Sigortalara baktım yok yok yok... Burada (Kastamonu) servis olmadığından özel bir servise götürdüm, aracın kaputunu açtı. Korna alttaki korumanın içinde oraya ulaşamam kaldırıp altını açmamız gerekiyor falan dedi. Ben de işkillendim ve eve geri döndüm. Yarın tanıdığım bir ustaya götüreceğim eğer olmazsa Ankara'ya. Sizlerin yorumu da tabi çok önemli. Bu aralar şansızlıklar da yakamı bırakmıyor sabah aracı götürmeye giderken ne ile nitelendireceğimi bilemediğim mahluklar arabanın ön kaputuna üç dört tane derin çizik atmış. :uhu:Artık rütuş boya, zımpara ve pastayla ne kadar gider bilmiyorum. Sakınan göze çöp batıyor resmen... Herkese kolay gelsin, korna olayını unutmayalım...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimalle kornanız yanmıştır uzun süre basınca genelde böyle oluyor yada sigortasıda atmış olabilir kitapçıktan sigortasının numarısa bakın bi değiştirin bakalım düzelecek mi :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sigortası sağlamsa şöför tarafındaki sis farı kapağına korkmadan asıl, tırnaklarından kurtulur, o zaman kornayı görürsün. Bir vida tutuyor, fişinden de ayır, yeni ve daha güzel sesli bir korna takabilirsin. Büyük ihtimalle yanmıştır, orijinalindeki membran filtreler o açıdan sağlam değil.

Kendi aracıma Bosach Airmaster takmıştım, bir başka arkadaşın aracına da buluşmada monte ettik

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;245777
Sigortası sağlamsa şöför tarafındaki sis farı kapağına korkmadan asıl, tırnaklarından kurtulur, o zaman kornayı görürsün. Bir vida tutuyor, fişinden de ayır, yeni ve daha güzel sesli bir korna takabilirsin. Büyük ihtimalle yanmıştır, orijinalindeki membran filtreler o açıdan sağlam değil.

Kendi aracıma Bosach Airmaster takmıştım, bir başka arkadaşın aracına da buluşmada monte ettik
Monte Cristo Kontu diye adın çıkacak bak demedi deme he!:kiki:

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;245777

İrfan Hocam, dün sabah aracı götürdüğüm usta kornanın kaputun tam altında olduğunu bu yüzden aracı kaldırıp alt tarafı sökmesi gerektiğini söyledi. Yetkili servis olmadığından pek güvenemedim, değiştirmesi için illa alt tarafın sökülmesi gerekiyor mu?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alt taraftaki kapak sökülmesine gerek yok, ben fotodaki gibi sis farı kapağından söküp taktım.

Korna kaputun altında olsa kaputu açınca görünmesi gerekmez mi? Usta acemi sanırım, kaputu açsa kornanın kaput altında olmadığını görürdü.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;246014
...Korna kaputun altında olsa kaputu açınca görünmesi gerekmez mi? Usta acemi sanırım, kaputu açsa kornanın kaput altında olmadığını görürdü.
Kaput kavramı farklı demek ki.:D

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;246209
Kaput kavramı farklı demek ki.:D
Gerçekten de yok böyle bir şey ya... Adamlar koskoca servis açmış içerde dünya kadar araba var. Adam işi çok dünya kadar parça sökülecek diyor. İyi ki de arabayı bırakmamışım... Dün İrfan Hocam'ın dediği gibi sis farını söktüm korna meydana çıktı. Şimdi bir korna alıp iyi bir elektrikçiye taktırmada. Bu arada şu maket bıçağı çizikleri canımı sıkıyor. Rotuş boya mı yaptırsam yoksa Ankara'ya gittiğimde autoking ya da zibearta mı götürsem karar veremiyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çiziklerin fotosu var mı? Doğru rötuş boyasını alıp oya işler gibi nazikçe çizikleri taşırmadan doldur, zaten bilmeyen gözler farketmeyecektir ;) Senin renk avantajlı, metalik değil, rötuş daha kolay

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;246295
Çiziklerin fotosu var mı? Doğru rötuş boyasını alıp oya işler gibi nazikçe çizikleri taşırmadan doldur, zaten bilmeyen gözler farketmeyecektir ;) Senin renk avantajlı, metalik değil, rötuş daha kolay
İrfan Hocam birazdan çekeyim fotoğrafları...