škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

45000 bakım hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
15 Kasım itibari ile aracımın garantisi doluyor. Haliyle dışarı özel servise bakım fiyatı sorduğumda 500-550 gibi fiyat veriliyor. Oto sanayide bi yağcıya gittim sadece yağ filtreler dahil 370 lira fiyat verdi. Konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım Anadolu yakasında Kartal Pendik civarı özel servis usta tavsiyeniz rica olunur.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: huseyin.cesmeci;643597
15 Kasım itibari ile aracımın garantisi doluyor. Haliyle dışarı özel servise bakım fiyatı sorduğumda 500-550 gibi fiyat veriliyor. Oto sanayide bi yağcıya gittim sadece yağ filtreler dahil 370 lira fiyat verdi. Konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım Anadolu yakasında Kartal Pendik civarı özel servis usta tavsiyeniz rica olunur.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yetkili servis fiyat aldınız mı? Bostancı Erel 45bin bakımı için 1.050-tl fiyat verdi aracım 1.2 TSI Manuel, Bende kararsız durumdayım özel servislerin veya yağcıların kullandıkları filtreler  yetkili servisin kullandığı filtre ile aynı mı? Aynı değilse şayet, servis dışında bakım yaptıran arkadaşlardan deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyoruz.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Defalarca yazılıp çizildi.
Yağcıların kullandıkları filtreler kağıttan farksızdır.
Servisten parça fiyatı alın eğer pahalı gelirse MANN, MAHLE, HENGEST gibi kaliteli oem üreticilerin filtrelerini kullanınız.
Mann ın sitesine girip aracınızı seçtiğinizde, hangi kodlu filtreyi takacağınızı söyler.
Motul, lq moly, mobil1 gibi yağları da seçerseniz güzel bir bakım yaptırmış olursunuz. Bunların sitesinden de uygun yağı öğrenebilirsiniz
Özellikle hava filtrelerinin geçirgenliği önemlidir araç performansını, polen ise klima performansını düşürebilir. Yağ filtresinde mümkünse orjinal değilse bu markalardan alın ama sanayideki filtreleri düşünmeyin bile. Bu ürünlerle ort bir bakım 550-600 tl (işçilik dahil) arasındadır malum kurdan dolayı bayağı zam yemişler.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;643603
Defalarca yazılıp çizildi.
Yağcıların kullandıkları filtreler kağıttan farksızdır.
Servisten parça fiyatı alın eğer pahalı gelirse MANN, MAHLE, HENGEST gibi kaliteli oem üreticilerin filtrelerini kullanınız.
Mann ın sitesine girip aracınızı seçtiğinizde, hangi kodlu filtreyi takacağınızı söyler.
Motul, lq moly, mobil1 gibi yağları da seçerseniz güzel bir bakım yaptırmış olursunuz. Bunların sitesinden de uygun yağı öğrenebilirsiniz
Özellikle hava filtrelerinin geçirgenliği önemlidir araç performansını, polen ise klima performansını düşürebilir. Yağ filtresinde mümkünse orjinal değilse bu markalardan alın ama sanayideki filtreleri düşünmeyin bile. Bu ürünlerle ort bir bakım 550-600 tl (işçilik dahil) arasındadır malum kurdan dolayı bayağı zam yemişler.

Bilgilendirme için teşekkürler. Filtreleri ve yağı kendimiz temin edip, sadece işçilik ödemeyerek, bakımı tamamlamış oluyor doğru mu anladım?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Filtrelerin uyumluluğunu, filtre markasının sitesinden kontrol ettikten sonra sipariş verebilirsiniz internetten veya parçacılardan.
Ben euromasterda yaptırdım işçiliği 100 tl tuttu ama bayağı iyi fiyat vermişti. Sanayide de bir usta rahatlıkla değişir. Max 100 tl alır. Parçalar ise 3 filtre, yağ max 400-450 tutar.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;643638
Filtrelerin uyumluluğunu, filtre markasının sitesinden kontrol ettikten sonra sipariş verebilirsiniz internetten veya parçacılardan.
Ben euromasterda yaptırdım işçiliği 100 tl tuttu ama bayağı iyi fiyat vermişti. Sanayide de bir usta rahatlıkla değişir. Max 100 tl alır. Parçalar ise 3 filtre, yağ max 400-450 tutar.

Yağ olarak Castrol 5w 30 olur mu? 4 litre mi? 5 litre mi alıyor benim araç 1.2 tsi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;643645
Yağ olarak Castrol 5w 30 olur mu? 4 litre mi? 5 litre mi alıyor benim araç 1.2 tsi

Castrol kurum yapıyor diyorlar. Çok fiyat farkı yok 5 litre alın. Tsi lar yağ yakıyor. Eksilince eklersiniz diğer türlü ekonomik olmuyor çok.
Lq moly, motul, mobil1 sıralamam böyledir. Sitelerine girip uygunluğuna baktığınız koddaki ürünü alınırsınız. Filtrelerde de mann ın sitesine girip bakın kaliteli markadır.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vag grubu mahle ürün kullanır. mann ve hengst kalitelidir diğerleri alt sınıf. ama hiçbir oem ürün anlaşmaları gereği orjinali ile aynı kalite düzeyinde olmaz özellikle alman menşeili. mann mahle sitesine girip kodları öğrenin alın yağ. castrol 5 30 titanium fst long life. 5lt.

tavsiyem filtreleri servisten alın yaağı internet dahil en ucuz siteden alın castrol 5 30 ll. sanayideki her usta değişim yapar 100 tl işçilik. aracınızı kötü ürğnler ile tehlikeye atmayın. seevşsteki hğncel işçilik 340 artı kdv aslında tek fark bu