škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsı yakıt problemi

msy20 · 22 · 5034

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kalkış anlarında aracın ekranında anlık tüketim 99.9 lt/100km değerini gördüğüm oldu, o hiç önemli değil.

Ortalama tüketim İstanbul içinde kışın 7 litre 1.2 TSI Fabişte, kemik ortalama  :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;483289
Ben hic soylemeyeyim degerlerimi:))
4.7 lt ye binsek te biz de söylemesek:)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;483330
4.7 lt ye binsek te biz de söylemesek:)
Ben hiç söylemeyeyim o zaman:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ahmet38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

öncelikle yeni bir Octavia alarak aranıza katıldım. Arabam 1.2 TSI DSG Optimal (Extra Cruze Kontrol vb paketli olan) Beyaz. Arabadan gayet memnunum yalnız sıfır araba olduğu için mi bilmiyoum 270 km yaptım ortalama 7,4 yazıyor. Motor açılınca az yakar derler ama, bayideki eleman "abi bu turbo araba, motor açılması diye bir şey yok, istediğin gibi sür dedi".

neyse yakıt değerleri hakkında ne diyorsunuz.
fabrika değeri 5.8 şehirçi malum.

yakalarmıyız bu değeri, yoksa tüp takıp arabayı üzmek istemem.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayideki elemanlara da bayılıyorum ha. Onun için mi kataloğunda motor alıştırma süreci diye bir bölüm var? :) Kataloğun o kısmını okuyun ve uygulayın bence. 10-15 bin civarı yakışı azalır aracın merak etmeyin. Fabrika değerlerini yakalamak çok zor zaten. Ama sakin bir sürüşle yaklaşabilirsiniz o değerlere.

Bende aracı yeni aldım; 30km şehir içi, 130km de şehir dışı 90-100km/h arası hızla 5.4 değeri yakaladım ki 25-26 kuruş yapar. Benzinli bir araç için müthiş değer. Motor açıldıktan sonra 5'in altını rahat görürüm diye düşünüyorum uzun yolda. Şu an 220 km de araç ve ortalama 6.6. Ama hep hız denemesi falan yaptı arkadaşlar aracı getirdiğimden beri:P

Ayrıca bin liralık LPG sistemleri bu araçlara olmuyor. Sıvı LPG sistemi taktırmanız lazım. Ondada bilinen markaların fiyatları 4-5bin liradan aşağı değil.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2014, 18:19:56 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet38;483465
Merhaba Arkadaşlar,

öncelikle yeni bir Octavia alarak aranıza katıldım. Arabam 1.2 TSI DSG Optimal (Extra Cruze Kontrol vb paketli olan) Beyaz. Arabadan gayet memnunum yalnız sıfır araba olduğu için mi bilmiyoum 270 km yaptım ortalama 7,4 yazıyor. Motor açılınca az yakar derler ama, bayideki eleman "abi bu turbo araba, motor açılması diye bir şey yok, istediğin gibi sür dedi".

neyse yakıt değerleri hakkında ne diyorsunuz.
fabrika değeri 5.8 şehirçi malum.

yakalarmıyız bu değeri, yoksa tüp takıp arabayı üzmek istemem.
Bende aynı araç sahibiyim 26.500 kmde aracım ve ankara şehiriçi genel ortalamam start stop devre dışıyken 6.5 litre. Geçenlerde Start stop özelliğini devre dışı bırakmadan istanbulda normal trafikte 8 8.5 civarıydı. Yer geldi 13'ü gördüm ama o kilit trafikti. Yani tamamen sizin ayağınıza bağlı. Uzun yolda çok iyi yakıt ama şehiriçi trafik rakamlarında ben daha 6 dan aşağı düşemedim malesef