škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kia Optima vs Volkswagen Passat

tufan · 15 · 5492

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mira

• ince fikir
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan abinin sürekli söylediği bir şey vardır. Koreliler,Fransızlar sürekli göze hitap eden araçlar yaparlar eyvallah,fakat en fazla 2-3 yıl sonra hiç bir şekilde ilgi çekmez. Bu istisnalar dışında böyledir. Ama bir Alman aracı,ne kadar sade ve gösterisiz olursa olsun,daima ilgi çeker,hiç eskimez insanların gözünde. İstisnalar kaideyi bozmaz ve kendi fikrimdir...

Ama şu var ki,Volkswagenin artık şu tasarımlarla biraz oynaması gerekiyor. Aynı araçları ısıtıp ısıtıp önümüze koymaktan sıkılmadılar. 2005 yılından beri piyasada olan bir aracı süsleyip püsleyip (ki benim gözümde B7 KASA,B6 ya oranla çok daha basit ve şekilsiz bir araç ) önümüze koydular. Ama arabayı tahtından indirebilen olmadı,bu gidişlede olamaz. Türkiye için konuşuyorum. Passat denilince prestij geliyor insanların aklına,garip...

Bende bir B6 kullanıcısı olarak,her ne kadar aracı çok sevsemde,rakiplerine göre tasarım anlamında geride kaldığını açıkça söyleyebilirim. Ama bu onu sevmemek için yeterli mi ? Kesinlikle hayır :) O şöför koltuğuna oturduğunuzda duyduğunuz haz ve güven hissi,hiç bir marka araçta karşıma çıkmadı...

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hollanda da 1.5 ay kaldım, Neredeyse envai çeşit Golf 6 (zibille) gördüm, envai çeşit Passat gördüm, Polo ve UP! heryerde diyebilirim. Polis araçlarıda genelde Touran.

Megane 3 1 yada 2 tane, Bravo hiç görmedim, Giuletta 4-5 tane gördüm hepsini bayan kullanıyordu, Civic sedan hiç görmedim HB tek tük vardı. Çokça gördüğüm araçlar ise bu markaların mini sınıf temsilcileri Citroen C1-Peco 107-Toyota Aygo ve IQ. Ama;

Gel gelelim Kianın her türlü aracını çok sayıda gördüm. Yeni Picanto, Yeni Rio özellikle çok sayıda satmış ve insanlar çok beğeniyor hepside dolu versiyondu ledli farlar büyük jantlar vs.. Hatta bende 2 günlük kiraladım Picanto gerçekten tam şehir içi aracı çokta başarılı.

Sonrasında ise kira bedeli yüksek geldiğinden Fiat Pandaya geçtim :D
Özellikle Hollanda da küçük sınıf araçlar ver sisteminden dolayı çok satıyor ve rağbet görüyor. Çok garip marka ve modellerde 1-2 kişilik mini arabalar heryerde geziyor şehir içlerinde.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Optimaya Testlerde Hep Yakışıklı Çocuk Diyolardı :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Valla Optima güzel, ilerde alınabilir...

Ama seç birini verelim deseler tabi ki Passat...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
optima 10 numara..Adamlar güzel yapmış..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: turker;357336
Valla Optima güzel, ilerde alınabilir...

Ama seç birini verelim deseler tabi ki Passat...

As above  :+1:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Optima daha göz dolduruyor :) yavaş yavaş ön yargıların yıkılması gerekiyor. Ben mesela Pro_Cee’d'e hastayım abicim, valla bir sonraki arabaya kadar piyasada kalırsa nefes nefese ilk uğrayacağım marka ve model olacak sanırım :D

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;357549
Yenisı gelecek baki abi :D

Yahu daha yeni yenilenmedi mi o namussuz :D dursun hele birkaç yıl daha :D güncel kasasına bayılıyorum :D ablamların orada bir hatun almış, en üst paketide sanırım, inanılmaz güzel jantları var, xenon farlar cıpıl cıpıl birde simsiyah, vışşş dedim :D du bakayım şu fiyat listesine kaçaydı bu :D

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok Hocam Farklı Araçlar :)

Cadenza Eski Bir Seri,Optima İle Çıkmadı.

Alıntı yapılan: FF;357562
Yahu daha yeni yenilenmedi mi o namussuz :D dursun hele birkaç yıl daha :D güncel kasasına bayılıyorum :D ablamların orada bir hatun almış, en üst paketide sanırım, inanılmaz güzel jantları var, xenon farlar cıpıl cıpıl birde simsiyah, vışşş dedim :D du bakayım şu fiyat listesine kaçaydı bu :D
Şu Anda Yeni Ceed Gelcek 1,2 Aya. Pro Ceedde Ardınadn Gelir :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baki abi, helezonlu olur bide :hanz:

-------------------------------------------------

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;357619
Yok Hocam Farklı Araçlar :)

Cadenza Eski Bir Seri,Optima İle Çıkmadı.

Şu Anda Yeni Ceed Gelcek 1,2 Aya. Pro Ceedde Ardınadn Gelir :)

Hayırlısı olsun, ne yapalım :D

Alıntı yapılan: gokcen59;357703
Baki abi, helezonlu olur bide :hanz:

Ayıpsın :ok: helezonsuz arabaya ben binemem zaten, bünyeme ters :D Bir de çakarım Enkei RPF1'leri altına, dadından yinmez :D çok yakışıyor bu cihaza :D