škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vectra C nasıl bilirsiniz?

tufan · 14 · 30792

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar C kasa vectralar nasıldır ?Bildiğim kadarıyla elektronik sorunları vardı varsa bunlar nelerdir , kronik arızaları bakım maliyetleri ne kadardır?

1.6 16v motor olanlardan düşünüyorum tabiki lpg li olacak .

Sanırım forumdan CAN arkadaşımız ( yanlış hatırlıyor olabilirim) eski aracıydı makyajlı versiyonu.

Etrafınızda kullananlar vardır .Fiyatları piyasası 2004 model örneğin ne kadardır?

Diğer forumlarda okudum çok kötü demişler beğenmeyen çok var ama fanatik yorumlarda olabilir onun için ben sizlerede sormak istedim.

Confort elegance donanaımlar farkları neler?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu model hakkında pek bir şey bilmiyorum benim eski araba astra f 95 model hala duruyor. gayette memnunum. ameli işlerde kullanıyorum. geçen sene izmirde çakıl girmesi sonucu kayış kopması nedeniyle kendi servisine gittim. o zamanlar yeni araba alırsam insignia alırım diyordum ama serviste gördüğüm insigniaların abartmıyorum %80 ni elektronikten gelmişti. artık izmirin nemimi nedir gerçi ankarada da şahit oldum buna. midem bulandı bu işten gittim superb aldım memnunum.
opelin en pahalı aksamı elektronik aksam diğer kısımları sanayide sağlam bir usta bulursan yaptırırsında. elektronik zor ya.
hani arabayı alacam diyorsan serviste beynine bir baktır.cihaz takıyorlar ya sokete ordan ne haltı varsa döküyor bilgisayara. ancak öyle anlarsın. sonuçta araba alacaksanda alman eli değmiş olan iyidir. gene sen bilirsin.
ha bir de gidersen egem'e gitme bozmuşlar artık. şu metro mağazasına giderken vardı gaziemirdeydi galiba. 6. sanayi miydi neydi onun girişinde ismini hatırlayamadım. en iyi servis orası.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2012, 19:45:53 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
heryerde bi elektronik problemi dönüyor ama tanıdıklarımda hic problemlisini görmedim.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet abi doğru hatırladın. Yalnız bizim araç 2004 Makyajsızdı..

Biraz anıları tazeleyelim öyleyse,aklıma gelenleri anlatayım özetleyerek..

Araç 1.6 16 V 100 Bg 150 Nm torka sahipti. Donanım Comforttu.
Donanım olarak güvenlik açısından ESP haricinde hiç bir eksiği yok. Frenleri çok iyi,disk çapları geniş. Aracın yola öyle bir oturuşu var ki,akıllara zarar denecek cinsten.Gerçekten onun yol tutuşunu Passatta bile yakalayamadık,tadı damağımızda kaldı.Virajlarda ESP olmadığı halde hiç üzmedi.Onca tehlike yaşadık ancak hiç savurmazdı bile. Onun dışında alt takımı çok sağlam bir araç. Sadece poryalar sıkıntılı,30.000 kmde bir yenilemek istiyor.Onun dışında amortisör takozları kar suyu yiince gacırdıyor setten geçerken,ama çok rahatsız edici bir şey değil. Motor aksamı çok sağlam. 90.000 km kullandık,o güne kadar anahtar değmedi bakımlar dışında. Sadece bir kez klima radyatör hortumu patlamıştı sanırım,yanlış hatırlıyor olabilirim ama bir hortum değiştirdik soğutmayla ilgili. Son zamanlarında biraz silkeleme yapıyordu,ancak bu benzinin oktanıyla alakalı bir durumdu sanırım. Onu da tam hatırlamıyorum ama 95 veya 97 den birini kullanınca kesiyordu bu sorunu..

Yalıtım olarak lastik sesini içeri almada başarılı,Motorda keza öyle. Fakat olağanüstü bir şey beklemek yanlış.Şu an sıfır olarak çıkan C sınıfı araçlarla karşılaştırılabilir,ama D sınıflarıyla karşılaştırmada başarısız kalır. İç plastik kalitesi gayet başarılı bir araç,sert plastik yoğunlukta kullanılmış ama hiç tıkırtı problemi yoktu.Sadece bazı yerlerde soyulmalar vardı,özellikle iç kapı tutamaçlarında.

Direksiyon tepkileri çok yerinde bir araç. Hissiyat en üst seviyede. Yumuşaklık olarak Passatla karşılaştırdığımda biraz sert ama yormuyor,aksine simit çok güzel ele oturuyor ve kullanımı çok zevkli. Ayrıca o 4 kollu hüzünlü bakışı beni benden alıyordu :)

Görüş problemi yok denecek kadar az. Koltukları rahat,bel desteği var ayarlanabiliyor.. Otomatik klima vs var,gayet dolu donanım açısından.

Amaa,gel gelelim o baş belası elektronik sıkıntılar,saç baş yolduran saçma sapan problemler..
Araçla başka bir araca akü takviyesi yatıktan sonra kafayı yedi. Beyni tamir gördü,ABS beyni komple değişti. Bilmem kaç bin lira masraf çıkardı,cebimizden ödedik. Bir ara sabahları geç çalışmaya başladı,sonra hepten kesildi. 6 yılda 4 kez akü değiştirdik,sanki aküyle çalışıyor araba. Göstergeler kafayı yedi,sonra kendi kendine düzeldi. Marş motoruyla ilgili bir sıkıntı oldu,halledildi vs. Bu konuda çok uğraştırdı bizi. Ve en az 7-8 bin tl masraf edildi,sonra adam oldu,2 yıl daha bindik bir sıkıntı yaşatmadı.
Genel olarak bakıldığında elektronik sıkıntılar dışında servise girecek bir araç değil. Genel ortalama olarak sınıfının iyi araçlarından biriydi. Biraz piyango tarafı var. 250.000 km binip anahtar değmeyen,hiç bir sıkıntı çıkarmayanı da var,ama sabır taşına çeviren,sahibini çileden çıkarını da var... :)

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımın yorumu ile debriyajı berbat bir araba :D Benim yorumumsa fazla hantal ve kasislerden geçerken süspansiyonu sert gibi :) Onun dışında bir de göstergelerin gidip gelmesi var. Lakin fiyatına göre çok iyi araba :)

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.togah.com
bendede vardı 1 tane :)

parasına göre alınacak en iyi araba. - yönleri bence yok, 16.105- 156 torklu araç için kasasına göre aynı motorlu 1.6 astradan kat kat daha seri bir araçtır.

param olsa yine alırım.
1.6 elegance alabilirsin. gayet donanımlı bir araçtır.
he birde 3 tane modeli vardır

d segmenti bir araç olarak.
comfort
edition
elegance
hepsinde cruise control çelik jant standart.

jant kapaklı vectra c göremezsiniz :D

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadasımda yanlıs hatırlamıyorsam 2003 modeli vardı,
2-3 sene önce model yükseltmek icin satıp 2008 Honda Civic aldı, biraz kabaca kusura bakmayın ama 'At dan inip esege bindim' demisti, sonrasında Accord a dönüs yaptı,
Yani Vectra C kullanıcısı olarak olumlu düsünüyordu,

Çevrimdışı olimpiyat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendede 2004 model comfort var ilk sahibiyim bazı kronik problemlerinin  haricinde bugüne kadar hiç arıza çıkarmadı yol tutuşu çok iyi uzun yolda  bambaşka bugüne kadar elektronik problem hiç yaşamadım başka araca  aküden defalarca takviye yaptım bence parasına göre mükemmel.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toGah;351415
aynı motorlu 1.6 astradan kat kat daha seri bir araçtır.

İki araçta da aynı motor, ağırlıklar farklı ve ağır olan kat be kat daha seri :)

Komik
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;351449
İki araçta da aynı motor, ağırlıklar farklı ve ağır olan kat be kat daha seri :)

Komik

Otomobil: Astra

senin profilinde astra yazdığını komik yazmanla anladım.
vectra kullanmadın sanırım.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;351449

Komik

bu iki araç için dmeiyorum ama şanzıman oranı etkilidir

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toGah;351456
Otomobil: Astra

senin profilinde astra yazdığını komik yazmanla anladım.
vectra kullanmadın sanırım.

Vectra B'de C'de C2'de yani makyajlıda kullandım :)

Bazıları vectra 1.6 motora gitmiyor muamelesi yapıyor ama ben biliyorum basınca gayette gidiyor tabi performans beklentisi olmayanlar için ideal.

Vectra kat kat daha seri bir araçtır demissinizde astraya göre ona yorum yapmak istedim, hocam vectra ağır olduğu için belki %5 astraya göre daha yavastr, yavasta demeyelimde ağırlık farkndan sakin diyelim :)
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;351464
bu iki araç için dmeiyorum ama şanzıman oranı etkilidir

aynen öyle

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;351472
Vectra B'de C'de C2'de yani makyajlıda kullandım :)

Bazıları vectra 1.6 motora gitmiyor muamelesi yapıyor ama ben biliyorum basınca gayette gidiyor tabi performans beklentisi olmayanlar için ideal.

Vectra kat kat daha seri bir araçtır demissinizde astraya göre ona yorum yapmak istedim, hocam vectra ağır olduğu için belki %5 astraya göre daha yavastr, yavasta demeyelimde ağırlık farkndan sakin diyelim :)

Yasinim, opel konusunda ne kadar bilgilisin bilmiyorum fakat.

aşağıdaki araçlardan farklı dönemlerde sahipleri oldum. kimi 3 ay kii 1 yıl zamanla kullandım

2 2004 vectra c 1.6
1 2001 vectra b1 2.0
2 2001-2004 astra g 1.6
1 2004 astra h 1.6
1 2004 astra h 1.7 cdti
--------

maddi durumlardan dolayı vectra c 2.0t alacaktım alamadım.

astra h 1.6 ile vectra c 1.6 şanzıman farkından kaynaklı performans farkları hele birde x motorlarla z motorlular arasındaki farka giderseni of diyorum.

kargaya yavrusu kuzgun gözükürmüş misali. :)