škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Taş sesleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar küçük çakıllı yollardan geçerken lastiklerin attığı taşları sanki içeride hissediyorum..lastiklerin üzerindeki çamurluk kısmımı çok zayıf acaba...çok can sıkıcı bir durum...birde depoyu fullediğimizdeki langırtı...bunlar octiye yakışmıyor bence...fren gıcırtısınıda unutmayalım...bunların çözümü yokmu acaba...

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum benim de dikkatimi çekti. Çamurlukların içine kaliteli keçe yaptırmak (kaplatmak) faydalı olabilir diye düşünüyorum. Pütürlü malzeme ile farklı uygulamalar yapanlar var daha önce. Forumda aratırsan bulursun muhtemelen.

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Islak zeminde de de fazla ses alıyor.

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bunun sebebi üretici arabayı hafifletmek için iyi bir yalıtım yerine idare edecek kadar yalıtım yapmasından kaynaklı. :gut:

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ELYASA;553979
Bunun sebebi üretici arabayı hafifletmek için iyi bir yalıtım yerine idare edecek kadar yalıtım yapmasından kaynaklı. :gut:

Mutlaka öyle ama hiçmi test etmediler bu aracı inanın hergün aynı sıkıntılar yüzünden çok canım sıkılıyor...arabamı çok beğeniyorum fakat bu sıkıntılar yüzünden acaba super b veya passat tada buna benzer sorunlar varmı diye düşünüyorum eğer var ise biraz olsun rahatlıycam...

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben daha çok tekerden yani lastikten kaynaklı olduğunu düşünüyordum. Zira yalıtım olsa yol sesi konusunda bu kadar başarılı olamazdı sanki ama tam da bilemiyorum.. Çözümü varsa uygulanmalı bence de çok rahatsız edici boyutlara gelirse..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Davlumbazlara dıştan ve her birine 1 kg. pütür uygularsanız çakıl sesi sorunundan büyük oranda kurtulursunuz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Klasik vag stratejisi.

2011 fabia aracımda da aynı sesler mevcut. Aynı yıl üretilen polo 6R dıştan ses almama konusunda daha başarılı. Hatta motor sesi konusunda da arada bariz fark var. Üretildikleri yılda TR donanımı olan Fabia Ambiante Dynamic, Polo 6R Comfortlinedan dolu ama.

Aynısı şimdi Octi A7 ve Jetta Mk6 arasında var. Octi tasarım olarak harika ama kullanıcıların canını sıkan yalıtım, salınım sorunları yüzünden Jetta daha çok tercih ediliyor. Eğer Octideki yalıtım Jetta ayarında olsa, Jettanın yüzüne kim bakar?

Çevrimdışı AimLeSs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yılsonu kampanyasından baba'ya sıfır bir octavia almaya karar vermiştik. Taa ki test sürüşüne çıkana kadar.:)

Her gün işe gidip geldiğim jetta ile yalıtım farkı ( özellikle trafikteki kamyon vb. tarzı araçların gürültüsü) daha ilk kilometrelerde hissedilir seviyede. Sonrasında 110km/s hızdan sonra aynaların ordan gelen rüzgar sesi eklendi (Jetta'da da var ama 140km/s üstü hızlarda başlıyor.).

Üstüne bir de darbe emişi iyi olsa da bozuk yolda süspansiyonların çıkarttığı ucuz sesler (belki o da yalıtımla ilgili ama..) eklenince birdaha bayiye gitmedim açıkcası.

Forumda okuduğum diğer yalıtım kusurları da şimdi tuzu biberi oldu. İyi ki test sürüşüne çıkmış, iyi ki vazgeçmişiz. :)

Sürüşe dair aklımda tek olumlu kalan tarafı, dsg'nin jettalara göre daha iyi kalibre edilmesi.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AimLeSs;554101
Yılsonu kampanyasından baba'ya sıfır bir octavia almaya karar vermiştik. Taa ki test sürüşüne çıkana kadar.:)

Her gün işe gidip geldiğim jetta ile yalıtım farkı ( özellikle trafikteki kamyon vb. tarzı araçların gürültüsü) daha ilk kilometrelerde hissedilir seviyede. Sonrasında 110km/s hızdan sonra aynaların ordan gelen rüzgar sesi eklendi (Jetta'da da var ama 140km/s üstü hızlarda başlıyor.).

Üstüne bir de darbe emişi iyi olsa da bozuk yolda süspansiyonların çıkarttığı ucuz sesler (belki o da yalıtımla ilgili ama..) eklenince birdaha bayiye gitmedim açıkcası.

Forumda okuduğum diğer yalıtım kusurları da şimdi tuzu biberi oldu. İyi ki test sürüşüne çıkmış, iyi ki vazgeçmişiz. :)

Sürüşe dair aklımda tek olumlu kalan tarafı, dsg'nin jettalara göre daha iyi kalibre edilmesi.

İşte onlarda aradaki fiyat farkıdır hocam.

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kapadokya50;554061
Mutlaka öyle ama hiçmi test etmediler bu aracı inanın hergün aynı sıkıntılar yüzünden çok canım sıkılıyor...arabamı çok beğeniyorum fakat bu sıkıntılar yüzünden acaba super b veya passat tada buna benzer sorunlar varmı diye düşünüyorum eğer var ise biraz olsun rahatlıycam...

Seni rahatlatırmı bilmiyorum ama volkswagen araçlarda yalıtım çok daha iyi...

Alıntı yapılan: Sanç;554085
Ben daha çok tekerden yani lastikten kaynaklı olduğunu düşünüyordum. Zira yalıtım olsa yol sesi konusunda bu kadar başarılı olamazdı sanki ama tam da bilemiyorum.. Çözümü varsa uygulanmalı bence de çok rahatsız edici boyutlara gelirse..

İstanbulda yaşıyorum mahallede aralarında bile dolaşırken yatılımın nekadar kötü olduğunu çok rahat anlayabiliyorsunuz yani gittiğiniz yolun çok kötü olmasına gerek yok. Tabi bu yalıtım bazı araçlara göre fena değil ama ödenen ücret karşılığında aldığınız arabadan bu kötü yalıtımı bende sizler gibi beklemiyorumdum.

Bunun dışında 1992 model Kartal L var elimizin altında kaymak asfalta çıkıyoruz ondada hiç ses yok hatta rüzgar sesi bile yok :gut:

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

fotodaki on davlumbaz passat variant b7,
uzerine 2 -3 mm bitum kaplarsaniz tas sesini nerdeyse hic duymazsiniz....
musait zamanda passat in diger mevcut ve ilave yalitim fotolarini da yuklerim....
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2016, 00:41:02 Gönderen: timbaz »

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

tercih meselesi ama bence sadece yüksek hızlarda 150 km gibi rüzgar sesi dışında bariz fark yok

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

2015 octaviam var arkadaşların dedikleride senin dediklerinde hiçbiri yok aracımda bu ne verdiğin ne beklediğinle alakalı 80-90 lira verirseniz üzülürsünüz tabi, ben 56 bin aldım çokta memmunum.