škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tesisat önerileriniz..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar oto tesisatı ile ilgili bilgim nerdeyse sıfıra yakın. Dün fabiama servisinde orjinal arka kolonlarını taktırdım resim çekmeye fırsatım olmadı işe dönmem gerekiyordu. Şimdi aracıma woofer ve amfi koymak istiyorum apaçi işi olmadan aracın içinde ulu orta görünmeyecek kibar bişey. 2 yollu 4 yollu falan yazıyor bazılarında ne olduğunuda bilmiyorum, kendi kolonlarımın kaç watt olduğunu dahi bilmiyorum :) Yardımlarınızı bekliyorum..
Birde şu cihaz ilgimi çekti kullanan/ bilenenizi varmı alsam sorun yaşarmıyım, şimdiden teşekkürler..

http://www.hepsiburada.com/liste/skoda-fabia-digital-music-orijinal-muzik-calari-usb-sd-li-calara-cevirici-modul/productDetails.aspx?productId=otelf14860&categoryId=20054741&SKU=OTELF14860

Merak ettiklerim ;

1-Bizim orjinal teybin/ kolonların çıkış gücü ne kadardır ?
2- Amfi kaç watt olmalı ?
3- Woofer kaç watt olmalı ?
4- 2 yollu 4 yollu nedemek?
Kusura bakmayın :(
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2012, 10:21:09 Gönderen: özkan82 »

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
orjinal teyibi ilk önce çevirici takılır onun takılmasının sebebi orjinal teybinde anfi çıkışı olmadığı için cevirici sayesinde anfi çıkışı elde edilir.Keşke arkalara orjinal kolonlarını taktırmasaydınız. Güzel bir net ses elde etmek isterseniz mid kolon almanız lazım yani ön ve arka kapılara toplam 2 takım ayrıca 1000-2000 wat arası anfi ve 1000-1500 watt arası bir bass işinizi görür ve çok güzel ses alırsınız.

Çevirici                        : 50-60 tl arası

Kablolar (+kablosu dahil) : 60-100 tl  arasında değişire kalitesine göre

1 adet mit takımı           :100-250 tl arası kalitesine göre değişir. goldmaster gibi herşey üreten ürün alamayın. JBL gibi sadece hoparlör üreten firmalardan alın size bundan 2 takım lazım

1 adet Anfi                  :1000-2000wat işini görür marka olarakta forwell , edison gibi sizi memnun eder

1 adet bass                 : 1000-1500 watt arası jbl, ma audio bass, FLY , wibe gibi 30 cmlikler işini görür

Keşke bu konuyu 2 ay önce paylaşsaydın elimde güzel bir tesisat vardı. Sadece Bass kaldı

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-6-ay-kullanilmis-cadence-kabinli-ma-audio-bas-63042125/detay/

linki bu sana gir güzellik yaparım bu arada eğer düşünürsen.

Güzel bir tesisat istersen 1000 tl yi gözden çıkar tesisatında kullanacağın kablolar ve kalınlıkları çok önemli kablon nekadar kalın ve kaliteli olursa o kadar iyi ses alırsın...

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
avni : hocam teşekkür ederim bilgiler icin, araştırdım sordum soruşturdum , jbl ve kenwood ikilisinin iyi olduğunu öğrendim bu işte. amfi ve woofer icin 1000w yeterliymiş benim istediğim şekle göre fakat ben bu bagaja koyulan bavul gibi woofer lardan istemiyorum, daha kibar sosis gibi olanları varmış bir türlü bulamadım :S

Bu işin içine girince masrafıda büyüyor heveside

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
radyo swing çıkış gücü 4x20 wat. hoparlörlerde 40 wat falandır tahmini.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi öncelikli subwoofer konusuna giriş yaparsak artık piyasada slim subwooferlar bulunmakta. Powerbass markasının slim subwooferını tavsiye edebilirim size boyutuna, çıkış gücüne göre yeterli gelecektir. Ayrıca tek amfi ile işi bitirmek istiyorsanız 5 kanallı amfi seçeneklerini araştırmanızı tavsiye ederim. Piyasada bolca bulunun JBL componentleri ben sevmiyorum ama yine de alacaksanız sizi tatmin edebilir belki de. Sonuçta kulak ve zevk meselesi. Alacağınız amfinin çıkış katları en az 4*80 watt RMS değerine sahip olmalı bence ki aslında bunu ezbere söylemek de yanlış bir şey. Alacağınız componentin RMS değerine uygun bir amfi almanız gerekmekte. Öyle 1000 watt bir amfiye gerek yok ki 1000 watt amfi ile Cadenca ZRS 15" beslemeyeceksiniz. Onlar amfinin 4 kanalının maksimum çıkış güçlerinin toplam değeridir ve amfi hiç bir zaman ona ulaşamayacaktır. Önemli olan 12-14.4 V arası verilen elektrik ile üretebildiği ortalama güçtür amfi seçiminde. Böyle bir başlangıç menüsü yapalım, merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım sizlere ;)

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ustadım güzel anlatmıssın ama konuyla ilgili pek bilgim olmadığı icin sağlıklı fikir sahibi olamadım :( 5 kanallı amfi dediğiniz 5 kolona dağılabilmesimi demek ? birde slim subwooferlar  nedemek :) 30cm kutu icindekilerinden farklı birşeymi

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
5 kanal anfi ;1 çıkış sub,diğer 4 çıkış hoparlör çıkışıdır.Tek anfi ile işi bitirmek için idealdır.Slim subwoofer resimdeki gibidir.Diğerlerine nazaran büyük kutulara ihtiyacı yoktur yer ihtiyacı olanların tercihidir.Fakat normal subwoofer lar kadar performans beklemeyin.Koltuk altına koymak için idealdir.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu daha güzel bişeye benziyor, bagajdaki kutu hep apaçimsi geliriyor zaten bana. Ama performans konusunda herkes kutu olanı tercih ediyor. Sanırım tercihim yer konusundan dolayı bu olabilir. Teşekkür ederim ustadım.

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Rica ederim.Slim lerin tercih edilmemesinin bir diğer tarafıda fiyatı.Diğerlerine göre biraz daha pahalıdır.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı zamanda slim subwooferlerlar az hacim kapladığı gibi kullandığı hacme oranla yüksek ses verirler fakat büyük kutudaki subwooferlar gibi performans beklemeyin. Arkada şarkıya eşlik edecektir, basınç yaratmayacaktır.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok iyi düşünülmüş bence.Elinize sağlık.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;365235
küçük bagajlara alternatif :)

kapılarda cadennce mid takım + pıoner :)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=161&highlight=tesisat

Çözüm süper abi. Kullandığın subwoofer da fena değil hani, JL damgası yeter ;) Güle güle kullan abi  ;)

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Anfi ve subwoofer tek bir parçada satılanları var birde fiyatları daha yüksek. Bunlar hakkındaki görüşleriniz neler arkadaslar , kutu içinde olandan performans farkı ne olabilir

http://www.eliftuning.com/Infinity-Basslink-25cm-Aktif-Subwoofer_54690.html#0

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;365590
Anfi ve subwoofer tek bir parçada satılanları var birde fiyatları daha yüksek. Bunlar hakkındaki görüşleriniz neler arkadaslar , kutu içinde olandan performans farkı ne olabilir

http://www.eliftuning.com/Infinity-Basslink-25cm-Aktif-Subwoofer_54690.html#0

Hocam bunlar aktif subwoofer olarak geçer, ilanda da belirtildiği gibi. Amfi, kutu, subwoofer bütünleşiktir. 550 TL buna vereceğinize bir tane Rocford Fostage P1 30 ya da 25 cm sobwoofer ve ona uygun bir mono ya da 5 kanal bir amfi almanızı tavsiye ederim. Hem daha çok tatmin edecek hem de daha ucuz ya da denk fiyata gelecek.