škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1960 Chevy Corvair

Ziyaretçi · 9 · 5466

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Eski SaCiT dönemimizde bir kaç abimle paylaşımda bulunmuştuk ama tesadüf Youtube'da yine karşıma çıktı, izledikçe yüzümde yarattığı sırıtmaya engel olamadım.

Öncelikle aslında hatalı bir araçtır, hiç öle aldanmayın, Chevrolet'in arkadan motorlu maceralarından birisidir. Bir avukat oğlunun Corvair ile kaza yapıp ölmesi sonucu süspansiyonel anlamda aracın hatalı olduğunu, dengesiz olduğunu düşünüp dava açıp kazanıyordu diye aklımda bir şeyler kalmış.

Konuya dönecek olursak insanı gülme krizine sokar cinsten enstantaneler var 50 sene öncesinin testleri ne kadar şeymiş diyor insan. Bir iki suya çamura sok, sora de ki bak Corvair nerelerden geçiyor, bir iki Impalaya tıklat, bak ne dayanıklı, yavaaşça bi 8 çiz, uff ne biçim yol tutuyor diyorlar :++: :++: :++: :++:

Ama süspansiyonlar cidden ölümcül, o kadar konfor düşkünü olmamak lazım, zira belalı zaten başta açıkladığım üzere. Uğur Abinin bu konuda daha net bilgiler vereceğini sanıyorum.

İşte 1960 Corvair testi (adamlar renkli çekmiş çüş ya kaliteye bak :hanz:)

http://www.youtube.com/watch?v=WmPpry8JiK0

berfin.meb

• Ziyaretçi
Youtube olduğu için izleyemiyorum. :(
Ama resim için teşekkür ederim.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi ki bir araba yapmışlar tutup koparmışlar :hanz: Sokmadıkları alem kalmamış,şaka gibi :hanz: takla atan arabanın kaportasına, camı açılıp kapanıyor mu ona bakıyorlar içindeki ne olacak ne oldu düşünen yok :hanz:
Başta dediği gibi aksiyon arabası :hanz:

berfin.meb

• Ziyaretçi
Teşekkür ederim diğer link için.
Bunu seyrederken   küçükken Chevrolet  ile geçirdiğim korkunç kaza gözlerimin önünde canlandı. Bir  uçurum eksik, bir de frenlerin boşalması.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Abi yinede kolonist Amerikan amcaları tebrik etmeli. Adam böle bi cihazı o zaman yapmış, bide teste çıkmış, sora renkli çekmiş :D :D :D

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;87223
Abi yinede kolonist Amerikan amcaları tebrik etmeli. Adam böle bi cihazı o zaman yapmış, bide teste çıkmış, sora renkli çekmiş :D :D :D

:++::++::++::++::++::rock1:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;87096
...Uğur Abinin bu konuda daha net bilgiler vereceğini sanıyorum...
Ben zamanında o bilgileri derleyip toparlamıştım Hakanım.:wnk:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=115&highlight=corvair