škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gösterge panelinden gelen trim sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yarın bakıma girecek araç bugün Bursadan Ankaraya gelirken bozuk tırtıklı yollarda çok rahatsız edici şekilde gösterge panelinden trim sesi geldi. Resmen arabadan soğudum. Servisin bununla ilgili bir çözümü var mıdır, yarın söyleyim baksınlar. Yoksa skoda serüvenim bitecek.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Servise söylediğinizde kronik olduğunu belirteceklerdir. En fazla silikon sprey sıkarlar o da geçici süre kesecektir sesi. Forumdan bir üyenin kendi çözümü var bana da mantıklı geldi. Çok ufak bir süngeri gösterge panelinin alt tarafındaki boşluğuna sıkıştırırsanız ses kesiliyormuş. Eğer kesilmezse birkaç yerine daha bu işlemi yaparak kesebilirsiniz.

Ben silikon sprey ile şu an kestim. Yeniden başlayınca sünger işine döneceğim.

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, babamla beraber aldık arabaları o da 2017 model symbol aldı, tamam kütük gibi araba resmen ama böyle şeyler daha onun aracında bile başlamadı. Gerçekten şaşırıyorum. Neyse önerilerinizi deniyeceğim inşallah olumlu sonuç alırız.

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Efe otoya braktım aracı akşama doğru alacağım şikayetlerimi söyledim trim sesi ile karyola gıcırtısını. Bakalım dediler akşama sonucu görecez.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;646048
Efe otoya braktım aracı akşama doğru alacağım şikayetlerimi söyledim trim sesi ile karyola gıcırtısını. Bakalım dediler akşama sonucu görecez.

Merakla bekliyorum. Fiyat da paylaşırsanız sevinirim...

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatsoylu;646049
Merakla bekliyorum. Fiyat da paylaşırsanız sevinirim...

Fiyat 907 tl içinde ekstradan 1.5 litre radyatör suyu var dediler. Ekstra mıdır yoksa her bakımda değiştiriyolar mı bilemiyorum. Ama benim araca eklenmesi gerekiyordu.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Güzel fiyat vermişler. İnşallah sizi rahatsız eden tüm sorunları hallederler, güzel günlerde kullanmaya devam edersiniz.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;646024
Arkadaşlar yarın bakıma girecek araç bugün Bursadan Ankaraya gelirken bozuk tırtıklı yollarda çok rahatsız edici şekilde gösterge panelinden trim sesi geldi. Resmen arabadan soğudum. Servisin bununla ilgili bir çözümü var mıdır, yarın söyleyim baksınlar. Yoksa skoda serüvenim bitecek.

Sertepeye niye bırakmadın. Gösterge konusuna gelince silikon sprey sıkarlar bir hafataya yeniden başlar sesler. Değiştirseler de kar etmez. Çünkü malzeme aşırı kötü. Ne desem ucuz plastikten gösterge yapmışlar incecik. Aracın torpido gözü malzemesi ve gösterge malzemesi kötü.

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;646066
Sertepeye niye bırakmadın. Gösterge konusuna gelince silikon sprey sıkarlar bir hafataya yeniden başlar sesler. Değiştirseler de kar etmez. Çünkü malzeme aşırı kötü. Ne desem ucuz plastikten gösterge yapmışlar incecik. Aracın torpido gözü malzemesi ve gösterge malzemesi kötü.

Sertepe biraz daha yüksek fiyat verdi bi de memleketim Ankara sıla hasretini gideriyim dedim :) göstergenin alt kısmında boşluk vardı orayı sıkıştırdık içini açmak istemedik dedi. Salıncak burçlarını da yağladık dediler. Araçlarımız biraz nazik düzgün yollar için üretilmiş.

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;646050
Fiyat 907 tl içinde ekstradan 1.5 litre radyatör suyu var dediler. Ekstra mıdır yoksa her bakımda değiştiriyolar mı bilemiyorum. Ama benim araca eklenmesi gerekiyordu.

Fiyat güncellemesi yapıyım bu arad yanlış yönlendirmeyim. Fiyat 907 tl artı radyatör suyu için de 64 tl aldılar.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12520]Cihangir Emre[/MENTION]

Hocam bu tirim sesi bu aracın neresinden geliyor gösterge panelinden ? Video atan felan yok mu ? Bizim araç 2016 model 30 binde böyle bir durum yok ondan soruyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gösterge panelinin alt kısmındaki gri çıtadan geliyor.Bozuk yollarda zıngırdama şeklinde gelen bir ses. Her sorun her arabadan gelecek diye bir şey yok tabi.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: Manowar;646076
Fiyat güncellemesi yapıyım bu arad yanlış yönlendirmeyim. Fiyat 907 tl artı radyatör suyu için de 64 tl aldılar.

1 lt antifriz ( Radyatör suyu ) 20 tl. Alınan ücret 64 tl

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;646235
1 lt antifriz ( Radyatör suyu ) 20 tl. Alınan ücret 64 tl

Benim aracıma 1,5 lt ekleneceği söylendi ama benim araçta olsa olsa 0,5 ml eksikti. Kimsenin günahını almak istemem ama belki kalanını da başkalarına 64 tl den satıp değerlendiriyor bile olabilirler.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;646230
Gösterge panelinin alt kısmındaki gri çıtadan geliyor.Bozuk yollarda zıngırdama şeklinde gelen bir ses. Her sorun her arabadan gelecek diye bir şey yok tabi.

Bende de sıfır aldığımdan beri gösterge panelinde aynı zıngırdama sesi var. Bozuk yollardan sürekli kaçındığım halde arnavut kaldırımı ve sıkıştırılmış asvalt yollara hasbel kader girdiğim zaman zıngırdıyor.Öyle ki bagaj arka camı veya pandizot bölümünden de bir zıngıldama sesi geliyor. Öyle ki araçta oturanların beni ses konusunda uyaracağı şekilde duyulabilir nitelikte. Ben bu konuyu aracımın 18 jant olması ve pirelli lastik gibi sert bir latikle kullanmamın da etkisinin olduğunu düşündüğümden fazla kafaya takmadım. 17 jant lastiklerde veya 18 yanak michelin, continental, bridgestone gibi lastiklerde bu ses olmayabilir.