škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG Tavsiye

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Antiokos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Aracıma (Octavia 1.4 TSi) lpg taktıracağım. Kocaeli Gebzede bu işi yapanlarla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSI gibi direk enjeksiyonlu motorlara LPG olarak LPdi (Liquid Propage Direct Injektion) takılabiliyor. Vialle ve Prins markalarına bakılabilir.

Çevrimdışı Antiokos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar. aracıma  Atiker atikfest sistemi lpg taktırdım. Kadosan Üçel oto da. Şu an deneme aşamasındayım. Şimdilik bir sıkıntı görünmüyor. 1000 km olunca ayar yapılacak. Gelişmeleri yine paylaşacağım.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de sizdeki araçtan var. Atiker Bölge sorumlusu arkadaşım, kendisi ile yaptığımız sohbetlerde taktırılan tüpün markasının önem taşıdığı aradaki farkın marka bazlı ve püskürtme sisteminden kaynaklandığını söyledi. Bu motorlara takılan lpg sistemi belli oranda benzin püskürten sistemler. Atiker ve muadili lpg sistemlerde benzin püskürtme oranı yaklaşık 15% şeklinde Prins te bu oranın 8% şeklinde olduğunu söyledi. Marka garantisi ve kalitesini göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Atiker ve muadilleri 2500TL gibi bir rakama takılabiliyor. Prins sitemde en uygun fiyat 4500TL.

LPDI sistemi taktıracak olursanız bu sistemler yaklaşık 8000TL + gibi oluyor. Bu sistemlerde komple LPG yakılıyor. Ancak yüksek basınçlı sistemler olduğu için regülatör ve depo farkı var. Bunlar da pahalı parçalar.

Bendeki aracın güncel tüketimleri göz önüne alındığında;

Atiker ve muadili :17.000km den sonra
 Prins :30.000km den sonra çok rahat amorti etmiş oluyor.

(Bu hesaplara diğer giderler (bakım+parça) dahil edilmemiştir)

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Antiokos;618230
Selamlar. aracıma Atiker atikfest sistemi lpg taktırdım. Kadosan Üçel oto da. Şu an deneme aşamasındayım. Şimdilik bir sıkıntı görünmüyor. 1000 km olunca ayar yapılacak. Gelişmeleri yine paylaşacağım.

Yakıt tüketimi bakımından yukarıda paylaştığım gözlemsel verilerimi pratiğe dökmek adına tüketimlerinizi de paylaşırsanız sevinirim. Zira ben de taktırmak için hala araştırma safhasındayım.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba bende atiler atikfast di taktırdım ve 1500 km kadar oldu. Ben ankaradayım ve aracım 2011 1.4 tsi super b. Kesinlikle bir an düşünmeden taktırın.Ben bir depo lpg ile hiç dikkat etmeden lpg+benzin tüketimi olarak 155 tl ile 650 km civarı şehir içi yol yapıyorum. genelde 85 tl lpg civarı ve 70 tl benzin tüketimi oluyor.  Ben çok rahat ettim. Sorularınız olursa yardımcı olurum.

Çevrimdışı Antiokos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;618287
Merhaba bende atiler atikfast di taktırdım ve 1500 km kadar oldu. Ben ankaradayım ve aracım 2011 1.4 tsi super b. Kesinlikle bir an düşünmeden taktırın.Ben bir depo lpg ile hiç dikkat etmeden lpg+benzin tüketimi olarak 155 tl ile 650 km civarı şehir içi yol yapıyorum. genelde 85 tl lpg civarı ve 70 tl benzin tüketimi oluyor.  Ben çok rahat ettim. Sorularınız olursa yardımcı olurum.

Merhaba. Bayram sebebi ile epey bir uzun yol yaptım. 2200 Km gibi bir yol yaptım ve toplam(benzin+Lpg) 400 Tl gibi bir yakıt tüketimim oldu. Ortalama hızım 130 km/h civarlarında ve klimanın açık olduğu zamanlarda oldu. Bu kadar yolu benzinle yapmaya kalksaydım neredeyse 1000-1200 TL civarında benzin parası ödeyecektim. Hesap ortada... Kesinlike taktırmanızı tavsiye ediyorum.