škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yaz lastiği önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracın üzerinde Dunlop vardı. Dunlop satan bayiye gittim Dunlop fm800 ama Türkiye üretimi ne dersiniz. Aracı sıfır aldığımda Dunlop fastresponse vardı üzerinde 54000  km bindim ama artık lastik bitti. Son 8 aydır her hafta sonu neredeyse pütüelü asfaltta 400 km yapıyordum. Dunlop fm 800 made in TURKEY. Fiyatta contact ile 35 tl var.

Şuanki listem Dunlop fm800
Continental premium contact 5
Michelin primacy petlas pt515
Ne dersiniz

D6502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_o.b;570377
Arkadaşlar aracın üzerinde Dunlop vardı. Dunlop satan bayiye gittim Dunlop fm800 ama Türkiye üretimi ne dersiniz. Aracı sıfır aldığımda Dunlop fastresponse vardı üzerinde 54000  km bindim ama artık lastik bitti. Son 8 aydır her hafta sonu neredeyse pütüelü asfaltta 400 km yapıyordum. Dunlop fm 800 made in TURKEY. Fiyatta contact ile 35 tl var.

Şuanki listem Dunlop fm800
Michelin primacy petlas pt515
Ne dersiniz

D6502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim aracın 2014 temmuz çıkışlı 1.6 dsg üzerinde Dunlop sport lastikle geldi. On numara lastik ayrıca çok dayanıklı. Aracı aldığımın 2.haftadında hastane otoparkında 4 lastik olmak üzere kapana ters girdim baya hopladı araç defim gitti lastikler.  karanlıktı uyarı falan hak getire. Aracın içinden inemedim bi süre lastikler gitti diye sonra inip baktım sapasağlam hatta lastikçide kaldırtıp baktırdım titiz bi şekilde. Çok sağlam ve çok iyi yol tutan bi lastik

Çevrimdışı utku_tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eylül 2015'ten beri Michelin CrossClimate kullanıyorum. Yaşadığınız yerde yılda birkaç kez kar yağıyorsa hiç tereddüt etmeden alabilirsiniz. Ben kullandığım süre boyunca çok memnun kaldım. Üstüne yaz-kış lastik değiştirme derdim de bitti :)

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
dunlop fm 800 aldım 180tl adet herşey dahil. arabaya ikinci bir amortisör atmış gibi oldu sanki kasislerden geçerken o çatır kütür ses giiti azaldı ama viraj performansı konusunda şuan bir şey diyemeyeceğim bakalım yüksek hızlarda viraja gireyim ne yapacak şehir içi kullandım hep.. hafta sonu test şansım olacak.. ama araba yumuşadı. hanımda ses gitmiş dedi. son zamanlarda arabaya ne yaptın konforu gitti bu kadar rahatsız etmiyordu bu araba deyip duruyordu. şimdi iyi olmuş dedi 10 puan aldım :-)))

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_o.b;571998
dunlop fm 800 aldım 180tl adet herşey dahil. arabaya ikinci bir amortisör atmış gibi oldu sanki kasislerden geçerken o çatır kütür ses giiti azaldı ama viraj performansı konusunda şuan bir şey diyemeyeceğim bakalım yüksek hızlarda viraja gireyim ne yapacak şehir içi kullandım hep.. hafta sonu test şansım olacak.. ama araba yumuşadı. hanımda ses gitmiş dedi. son zamanlarda arabaya ne yaptın konforu gitti bu kadar rahatsız etmiyordu bu araba deyip duruyordu. şimdi iyi olmuş dedi 10 puan aldım :-)))

Merhaba, Bende bu haftasonu 225/40/R18 Dunlop FM800 yerli üretim lastiğe geçtim. İlk aldığımda lastikçi 40 hava bastığı için takır tukur geldi. Sonra baktım araçta önlere 32 arkalara 33 gibi bir ölçü var. Ben 31 ve 32 olarak havaları tekrar ayarladım. Konfor kesinlikle çooook iyi. Yol tutuş konusunda daha önce r16 lastikle 80-85 ile girip ESP açan viraja 100 ile girdim ESP devreye girmedi. Yol sesi R16 Michelin energysaver'dan daha fazla değil. Kağıt üzerindeki ses verisi 69dB.

Konfor, ses konusunda sorunsuz ve uygun fiyatlı lastik arayanlar için FM800'ü önerebilirim. Şaşmaz'da bir bayiden adedini 260TL olarak aldım. Tarih 13/2017. Lastik ile ilgili sorusu olana yardımcı olurum.

« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2017, 06:48:05 Gönderen: macrostr »

Çevrimdışı malioner06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ADAC testlerinde yıllardır birinci.
Düşünmeden alın. yumuşacık bir lastik.

Çevrimdışı leventhyilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben  zamanında Conti cpc5 kullandım. Gerçekten çok sessiz bir lastikti, her şeyinden çok memnundum, patlaması hariç. Ben hayatımda bu kadar çok patlayan lastik görmedim. Sonra benzeri yorumları başka forum sitelerinde de okudum.

Şimdi Goodyear efficentgrip performance (4 kanallı) kullanıyorum fakat açıkçası çok memnun değilim. Bu lastik forumlarda vs çok övülüyor fakat bence ses açısından çok da başarılı değil. Özellikle fren yapıp yol direncini arttırdığınız zaman lastikten resmen uğultu geliyor.

Şu an pişmanım açıkçası cpc5 almadığıma. Patlasa da performansı çok iyidi.

Çevrimdışı Antiokos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. bugün Falken Eco run aldım 4 tane. Lastikler çok yumuşak. Tercih sebebim o oldu. Henüz takmadım lastikleri ve denemedim. Bir kaç gün sonra izlenimlerimi aktarırım.

Çevrimdışı geocy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lassa Impetus Revo2 Plus => 66 db ses seviyesi.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
son 1 aydır aracımın sureklı yokusta patınaja dusmesi ani hızlanmalarda yolda gezınmesi ve frenleme de süreklı abs çalıştırması nednıyle artık astık değişimine geldığımızı anladık. ama 3 lastık arasında kaldım

205/55/r19 91v

michelin primacy 3    yakıt c suda kızaklama a ses 69 db  fiyat 320tl

continental contipremiumcontact 5 yakıt yakıt a suda kızaklama c ses 71db fiyat 265 tl

goodyear efficient grip performance yakıt b suda kızaklama a ses 68 db  fiyat 285 tl

michelin goodyear yumusak ve sessiz ama ömrü kısa
continental sert yol tutuşu daha iyi ama çok sesli

sizin öneriniz kullanım geçmişiniz varsa yardımcı olursanız sevınırım.

amacım aslında bıraz daha sesszı bır lastık almak ama ankaranın berbat yollarında nasıl gider bilemiyorum

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeniden yazmış gibi olacağım ama uzun araştırma sonucu michelin primacy 4 205 55 r16 91v aldım. İyiki de almışım resmen teker yuvarlanma sesi yok oldu o sert süspansiyon neredeyse yumusacık oldu kalkıslarda ve ara hızlanmada beni çok etkiledi çevre yolunda dar virajları neredeyse 160 180 ke döndüm en ufak kopma yapmadı hatta. Ani frende 1 haftadır daha abs çalışmadı. Continental ile arada kalmıştım ama şimdilik memnunum. Tavsiye edilir