škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 112832

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hidex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araçta bu hatayı 2 kez verdi. Bu konudaki son trend nedir acaba. Mekanizma değiştirtenler tekrar aynı uyarıyı aldı mı?

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hidex;638506
Benim araçta bu hatayı 2 kez verdi. Bu konudaki son trend nedir acaba. Mekanizma değiştirtenler tekrar aynı uyarıyı aldı mı?
Merhaba,
11 gün sonra 1 yıl olacak. hiç hata vermedi.

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bugün aracı 45000 bakımı için servise bıraktım. maltepe aykan a. aynı sorun bende de mevcut. bakalım sonuç ne olacak. servis raporuna göre yeniden yazarım. bu arada 45000 bakımı için 925 tl istiyorlar. 430 tl de ön balata değişecekmiş.

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sutlage;639378
bugün aracı 45000 bakımı için servise bıraktım. maltepe aykan a. aynı sorun bende de mevcut. bakalım sonuç ne olacak. servis raporuna göre yeniden yazarım. bu arada 45000 bakımı için 925 tl istiyorlar. 430 tl de ön balata değişecekmiş.

vites kutusunu değiştiriyorlarmış. garanti uzatmalı olduğu için onay beklemektelermiş. iki gün daha serviste gözüküyor.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Start & Stop devredeyken emniyet kemerini çözdüğüm zaman araç bana bu hatayı veriyor. Ben de garaj kapısı açılana kadar beklerken hep kemeri çözme alışkanlığına sahip olduğm için kendisiyle bayağı bir süre boğuştuk. Hareket halinde vaya normal trafikte beklerken bu sorunla hiç karşılaşmadım.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihmercan;634127
benim aracım 1 senedir ara sıra "hata aracı p konumunda terk edin" uyarısı veriyor.  (bu uyarıyı genelde uzun yolda veriyor. şehir içinde işe gidip gelirken nadir denk geldim. )

en az 4 kere bu konuyla ilgili yetkili servise gittim. ama bir şey yok arıza göremedik dediler. normalde vites kutusunun garantiden değişmesi lazım.  

servis ile en son eylül 2017 de  konuştuğumda bu hata kronik, almanya genel merkez artık vites kutusu değiştirmiyor yazılım güncellemesi ile bu hatayı giderecekler cevabı aldım.

geçen hafta da 30.000 bakımı vardı altura götürdüm. yazılım güncellemesi yaptıklarını söylediler. düzelmiş mi bakalım göreceğiz.

mayıs 2018 de garantisi bitiyor. inşallah garanti bittikten sonra başıma bir iş gelmez.

evet geçen gün gene aynı uyarıyı verdi. servisten randevu aldım. 3 gündür araba altur serviste duruyor. cihaza bağladık biz bir arıza göremedik diyorlar. test sürüşleri ile uyarıyı görüp tespit etmeye çalışıyorlar. garantisi iki ay önce bitti. bekleyip göreceğiz.

Çevrimdışı terthemis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu konuda son çözüm nedir? 2016 octavia model aracım aracın vites kolu soyulmadan sonra garantiden değişti garanti bitti 15-20 gün sonrasında bu p uyarısı arada bir yanıp 1 saniye bile olmadan sönüyor; genelde aracı çalıştırıyorum giderken 2-3 dk içinde yanıyor yazılım güncellemesi ile çözüme kavuşan var mı??

Çevrimdışı fikonx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
P konumu hatası sebebiyle bugün servise verdiğim skoda octavia aracımın iyi niyet garantisi kapsamında 300 tl karşılığında vites mekanizması değiştirildi.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı terthemis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fikret bey özel mesaj attım cep tekefonu numaramı yazdım arayabilme imkanınız olursa çok sevinirim; bu arada cevabınız için tşk ederim

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fikonx;641138
P konumu hatası sebebiyle bugün servise verdiğim skoda octavia aracımın iyi niyet garantisi kapsamında 300 tl karşılığında vites mekanizması değiştirildi.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız kaç model ve kaç kilometrede?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı sorun bende de vardı. 45000 km de bakıma soktuğumda garantiden değiştirdiler. yaklaşık 3000 küsür  fiyatı vardı. uzatılmış garanti olduğundan para vermedim. değişen sadece vites kutusu. vites kolu değişmiyor.

Çevrimdışı fikonx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;641161
Aracınız kaç model ve kaç kilometrede?

2015 MODEL 120 bin de. Vites topuzu benden önceki sahibi tarafından değiştirilmiş.

Serhatt

• Ziyaretçi
arkadaşlar bu sorunun çözümü çok net. dsg vites mekanizması değişecek. bu da artık sizin pazarlık gücünüze kalmış.iyi niyet garanti falan devreye sokun. dsg lerle ilgili arızalarda ciiddi indirimler yapılıyor. daha önceki aracım 2014 tdi idi. vites topuzunu değiştirdiler çizikten. sonra araç uyarı vermeye başladı. şimdiki aracım da dsg çizikler var ama kesinlikle elletmiyorum.