škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sileceklerin kaput altına girmemesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bir şey fark ettim. önceden aracımın silecekleri kontak kapattıktan sonra kaputun içine girerdi. hatta elle silecekleri kaldıramazdım, çünkü kaput engel olurdu. şimdilerde kaputun içine girmiyor. sebebi ne olabilir? iyi forumlar.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis pozisyonunda kalmış olabilir. Bende de bazen oluyor yukarı pozisyonda kalıyor ama kalması daha iyi çünkü bazen silecek kaldırmayı seven  işgüzarlar araca zarar verebilir ben yıkamacıda ve ya bazen park esnasında bilerek servis pozisyonuna alıyorum bu özelliği ben biliyorum ama yıkamacı bilemiyor ve sileceği sert kaldırabilir.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servis pozisyonunda bizim araçlarda camın ortasında bırakıyor. bende ise hep kaputun 3-5 cm yukarısında kalıyor, eskiden kaputun içine tam girerdi, hiç gözükmezdi silecekler.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;646025
Servis pozisyonunda kalmış olabilir. Bende de bazen oluyor yukarı pozisyonda kalıyor ama kalması daha iyi çünkü bazen silecek kaldırmayı seven  işgüzarlar araca zarar verebilir ben yıkamacıda ve ya bazen park esnasında bilerek servis pozisyonuna alıyorum bu özelliği ben biliyorum ama yıkamacı bilemiyor ve sileceği sert kaldırabilir.
Servis pozisyonu dediğiniz en tepede değil mi?
Servis pozisyonu için her seferinde silecek koluna basılı tutmak gerekiyor.
Her kontak açışında yine aşağıaya iniyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;646026
servis pozisyonunda bizim araçlarda camın ortasında bırakıyor. bende ise hep kaputun 3-5 cm yukarısında kalıyor, eskiden kaputun içine tam girerdi, hiç gözükmezdi silecekler.
Mevsimsel (otomatik) bir durum olabilir mi?:confused:
Genelde kış aylarında sileceği bi kaldırıp cama bırakırız ya, buzlanmayı görmek için... bi fikir sadece...:confused:

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis pozisyonu tabiki ortada kalıyor ve bunun için her kontak kapattığımızda silecek koluna dokunmak gerekiyor demek istediğim bir başka servis pozisyonu bende de 2=3 cm kadar sürekli hareket eder şu an benim de tam aşağı inmiyor kaput altına kadar 2=3 cm yukarıda kalıyor.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;646028
Mevsimsel (otomatik) bir durum olabilir mi?:confused:
Genelde kış aylarında sileceği bi kaldırıp cama bırakırız ya, buzlanmayı görmek için... bi fikir sadece...:confused:

belkide dediğiniz gibi belli bir derecenin altında böyle olabilir ama geçen kış hep kaputun içine giriyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;646030
belkide dediğiniz gibi belli bir derecenin altında böyle olabilir ama geçen kış hep kaputun içine giriyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Kontağı açtığınızda silecekler hareket etmiyor mu? Sonrasında stop ettiğinizde de hareket etmesi gerekiyor. Bende şu şekilde kontağı açtığımda silecekler kaputun içine gömülüyor görünmüyor ama stop ettiğimde ve ya kontağı kapattığımda tekrar 2=3 cm yukarı çıkıyor ama servis pozisyonu yani camların ortasında kalmasını istersem kontağı kapatıp silecek koluna basıyorum.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2019, 22:41:45 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9325]rocky62[/MENTION] şu anda ben de aynen öyle oluyor. bahsettiğiniz gibi. takıldığım nokta şu 2-3 cm yukarıda kalma olayı. siz bu durumu anladığım kadarıyla 2. bir servis modu olarak tanımlıyorsunuz. kış aylarında mı böyle oluyor acaba. ben daha önce kapıtun içine giriyor diye hatırlıyordum. kışın 2-3 cm yukarda mı kalıyor?

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;646032
@rocky62 şu anda ben de aynen öyle oluyor. bahsettiğiniz gibi. takıldığım nokta şu 2-3 cm yukarıda kalma olayı. siz bu durumu anladığım kadarıyla 2. bir servis modu olarak tanımlıyorsunuz. kış aylarında mı böyle oluyor acaba. ben daha önce kapıtun içine giriyor diye hatırlıyordum. kışın 2-3 cm yukarda mı kalıyor?

Benim aracım sürekli kapalı otoparkta ve otopark dışarıya göre sıcak ama kış pozisyonu olabilir öyle düşünüyorum yani belli bir derece olduğunda bu durum gerçekleşiyor olabilir yazın farklı davranıyor diye hatırlıyorum. Kaputun içine yine giriyor ama kontağı açtığınızda kontağı kapattığınızda yine yukarı hareket ediyor silecekleri hiç kullanmamış olsanız bile ve ya bu durum silecek kolundaki hız ayarı konum vs vs ayarları ile alakalı da olabilir.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Alternate Park Position" diye bir seçenek var. Medya üzerinden ya da VAG-COM ile bir şekilde değiştirilmiş olabilir mi? Silecek lastiklerinin hep bir yana yaslanarak kalmaması için belli zamanlarda bir bir tarafa bir diğer tarafa yaslanacak şekilde silecek ya yerine oturuyor ya az yukarıda kalıyor.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;646036
"Alternate Park Position" diye bir seçenek var. Medya üzerinden ya da VAG-COM ile bir şekilde değiştirilmiş olabilir mi? Silecek lastiklerinin hep bir yana yaslanarak kalmaması için belli zamanlarda bir bir tarafa bir diğer tarafa yaslanacak şekilde silecek ya yerine oturuyor ya az yukarıda kalıyor.

Klavuza baktım, her 3 kontak kapamada "sileceklerin konumu yıpranmaya sebep olmamak için değiştirilir" ibaresi var.Evet kendisi otomatik olarak birkaç cm aşağı ya da yukarı alabiliyor.ama benim silecekler kaputun içine hiç girmiyor şimdilerde.eskiden kontak kapadıktan sonra kaputun altına tamamen girerdi şimdilerde onu yapmıyor.hep 3-5 cm yukarda kalıyor."Alternate Park Position" olayı ile ilgili olarak aracı sadece ben kullanıyorum bir ayar değişikliği yapmadım hiç.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Deneyimlediğim ve karşılaştığım başka bir durum  aklıma gelmiyor. Arkadaşların dediği gibi sıcaklık 4 derece ve altındaysa (malum VAG grubunda ön konsolda zil sesi ile kar/buz uyarısı çıkıyor), sileceklerin yapışmama durumu için oluyor olabilir. Servise bir danışmak gerekebilir.

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cam silecek çubuğunu otomatik konumdan manuele (en alta) almayı deneyebilirsiniz. Sürüş halinde iken otomatik konumda ise hep bikaç santimetre yukarıda durur, manuele alınca aşağı iner benimki. Belki ilgili olabilir.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni durum bende de oluyor... Her zaman olmasa da, bazen sag silecek kaput altina girmiyor ve az yukarda kaliyor... Genelde, intervalli (aralikli) calistigi zaman, silme hareketini yaptiktan sonra hafif yukarida kaliyor; bir sonraki silme hareketi oncesi, yerine oturuyor ve tekrar sildiginde yine 2cm yukarida duruyor... Servise sordum... Sileceklerin her birinin, senkronize edilmis iki ayri motorla calistigini, bazen bu senkronun bozuldugunu ve ayarlamayla duzeldigini soylediler... Dogru mu? Bilmiyorum... Bunu teyid edecek arkadaslar varsa memnun olurum.    
Sevgilerimle
Engin Tunçay