škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım zamanı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar,
Bakım zamanı konusunda fikirlerinize başvurmak istiyorum.
Aracımı kasım 2015 de aldım. 2019 kasıma kadar garantisi var.  Ağustos 2016 da 15400 km deyken ilk bakımına soktum. Şu an aracım 26000 km de. Garantinin devamı açısından;
1- ikinci bakım için kasım 2017 veya 30 bin km yi bekleyebilirmiyim?
2- son bakım üzerinden 1 yıl geçmiş olmasının herhangi bir bağlayıcılığı olur mu?

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti şartları hangi önce dolarsa 15.000 Km ya da 1 yıldır. 10 - 15 gün ya da 1-2 bin km sıkıntı olmaz ama bunları geçerse sorun çıkartabilirler. Kafanızın rahat olması açısından bu ay içinde gidin derim.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama daha ne 30 bin doldu ne de ikinci yıl. Kafama takılan da bu aslında. İkisi de dolmamışken şimdi bakıma gitmek kayıp gibi geliyor bana. Neticede daha 3 ay ya da 4 bin km var.
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2017, 16:20:18 Gönderen: kolgezer »

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi hangisi önce dolarsa. İlkinde km'si önce dolmuş, ikincisinde de zaman. İsterseniz yarın servisle görüşün.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kayseri incar otomotiv bana geçen yıl  bakıma gittiğimde bakım zamanı gelen araçlarda gecikme açısından 3 ay veya 3bin km ye kadar tolerans gösterdiklerini söylemişti. Servisi bir arayıp bilgi alınabilir.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;621458
Kayseri incar otomotiv bana geçen yıl  bakıma gittiğimde bakım zamanı gelen araçlarda gecikme açısından 3 ay veya 3bin km ye kadar tolerans gösterdiklerini söylemişti. Servisi bir arayıp bilgi alınabilir.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

böyle bişey varsa gerçekten iyi olur zira şimdi gitmek içime sinmiyor. Bakım kampanyası da bitmişken..

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir telefon açın servis danışmanına. bu konuda ne derse onu yapın.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servisle bugün görüştüm. 1 ay veya 1500 km lik gecikmelere tolerans tanıdıklarını söylediler. Gelecek ay için randevumu aldım. Herkese teşekkürler.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim mantığım kasımda git derdi. misal ben de çarşamba gideceğim bakıma 24000 km bile olmadı. ama ay sonunda hem garanti dolacak hem de bayram tatili. erkene aldım ben de.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;621510
benim mantığım kasımda git derdi. misal ben de çarşamba gideceğim bakıma 24000 km bile olmadı. ama ay sonunda hem garanti dolacak hem de bayram tatili. erkene aldım ben de.

Aslında benim de kafama yatan kasım gibi gitmekti ama araç dsg li olunca garanti bir kat daha önem kazanıyor. Gelecek ay gideceğiz artık napalım.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;621513
Aslında benim de kafama yatan kasım gibi gitmekti ama araç dsg li olunca garanti bir kat daha önem kazanıyor. Gelecek ay gideceğiz artık napalım.

Ağustos 2016'da bakıma gittiysen ve 15000 km daha yapmadıysan Ağustos 2017'de bakıma gitmen gerekir. 1yıl geçmiş olacak. Arabayı çalıştırınca göstergede "yağ değişimine kalan süre 10 gün kaldı" gibi bir yazı çıkmıyor mu?. Ben de 20 Ağustos 2015'te aldım. 11000 km'de 1 yıl dolduğu için bakıma gittim. 12 gün sonra yine bakım süresi gelecek. Aracın kilometresi 21.000 civarı. :)

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: magicfriend;621745
Ağustos 2016'da bakıma gittiysen ve 15000 km daha yapmadıysan Ağustos 2017'de bakıma gitmen gerekir. 1yıl geçmiş olacak. Arabayı çalıştırınca göstergede "yağ değişimine kalan süre 10 gün kaldı" gibi bir yazı çıkmıyor mu?. Ben de 20 Ağustos 2015'te aldım. 11000 km'de 1 yıl dolduğu için bakıma gittim. 12 gün sonra yine bakım süresi gelecek. Aracın kilometresi 21.000 civarı. :)

Evet o uyarıları verdi. Servisle görüştüm, bayram yoğunluğu varmış o yüzden bayram sonrasına randevu alabildik. Bakalım gidip yaptırcaz artık.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün bakıma gittim. saba 08:10 gibi serviste idim. öğleden sonra 1500 gibi aradılar hazır diye.
 yapılanlar normal yağ filtre bakımı.
 lastik rotasyonu ve balans istedik
 motor ve klima temizleme
 948.55 tl ile çıktık.
 lastik işi hesapta yoktu iyiki yapılmış. sol ön tekerden vida çıkmış. onu da tamir etmişler. balansları yapılıp rotasyonu yapılmış.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bugün yetkili servisi aradım ilk bakım için.Karta 750 tl,nakide ise 700 tl fiyat verdiler.Çarşamba kasım ayı başlıyor kampanya olurdu dedim.Onlarda Aralık veya Ocak ayında oluyor buyük olasılıkla diye söylediler.Randevu aralığı 3 ila 7 gün arasıymış...

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Aralık Ocak ayı kampanya olacaksa iki ay geç gidin birşey olmaz 30.000e benim araç 32de girdi yazın kampanya vardı.