škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecekler kalkmıyor!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün akşam Ankarada kar yağışı başlayınca dışarda park halindeki aracımın sileceklerini soğuktan cama yapışmasın diye kaldırayım dedim. Ancak ne mümkün,kaput sileceklerin kalkmasına mani oldu. Açıkçası biraz şaşırdım. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kontağı kapatıp silceği asağı cekince servis moduna giriyormuş.. öyle kaldırabilirsiniz

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çözüm önerisi şu; kontağı açın, sonra kapatın, sonra hemen silecek kolunu aşağı doğru çekip bırakın. Sikecekler orta konuma gelecek ve artık kalkacaktır. Kolay gelsin...

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarın ilk işim bunu denemek olacak paylaşımlar için çok teşekkürler.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün bu olayı deneme fırsatım oldu. jettadaki gibi silecek kolunu aşağı çekip bırakmakla olmuyor, 2 sn kadar aşağı yönde en sona kadar basılı tutmak gerekiyor.
Özetlersek,
1.kontak aç
2.kontak kapat
3.silecek kolunu aşağı çek sona kadar dayanınınca 2sn kadar orada tut.
silecekler artık servis modunda:)

Çevrimdışı beyzadem1944

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kontağı kapat silecek kolunu aşağıya doğru 2 saniye kadar tut işlem tamam

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu yapmadan da su sekilde yapabulirsiniz

Kontak kapatmadan silecekleri calistirin. Silecekler tepe noktasindayken kontagi kapatin :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;554025
Bunu yapmadan da su sekilde yapabulirsiniz

Kontak kapatmadan silecekleri calistirin. Silecekler tepe noktasindayken kontagi kapatin :)
VW Group araçlarında kontak kapatılınca bile en aşağıdaki konumlarına gelip duruyorlar diye hatırlıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;554043
VW Group araçlarında kontak kapatılınca bile en aşağıdaki konumlarına gelip duruyorlar diye hatırlıyorum.

Yok abi; benim araçta da kontağı kapattığım an silecekler neredeyse orada kalıyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen, silecekler nerdeyse orada kalıyor.

Ben şahsen hiç uğraşmıyorum servis moduna almak için. Yok kontak kapat yok 2sn kolu çek ... uzun iş benim için :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İbiş' te aşağı iniyor diye hatırlıyorum. Dur bir deneyeyim bunu ben.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı metomurti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda bayileri orjinal buz kazıyıcıları yakıt deposununun içine koymadığı gibi kullanma kılavuzlarını da arabayla vermiyor galiba artık :) Halbuki orada yazıyor.

Sizinkine benzer (cevabı kitapçıkta yazan) burada da olsun başka forumda da olsun onlarca soru oluyor. Zaten amaç yardımlaşma olduğu için herkes bilgisi dahilinde cevap veriyor, onda sıkıntı yok. Önemli olan yüklü miktarlarda para vererek alınan bu arabalara bilhassa kendi güvenliğimiz adına biraz zaman ayırarak kullanım kılavuzlarını okumak bence.

Benimki sadece bir tespit. Çokça karşılaştığım için yazmak istedim. İyi sürüşler.