škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb 1.4 TSI ACT Yakıt Tüketimi

kolgezer · 217 · 90741

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar,

1 haftalık kullanımdan sonra arabamın yakıt tüketim değerlerini sizlerle paylaşmak istedim.
Şehir dışı:6,3 lt (ortalama hız:91 km/s)
Şehir içi: 7,4 lt (ortalama hız: 34 km/s)

Sizler de değerlerinizi burada paylaşırsanız herkes için faydalı olur kanaatindeyim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir önceki 125'lik motorda bile uzun yol sakin kullanımda 5.5'lara yaklaşılıyorsa bu motorda da tutumluluk potansiyeli hissediyorum ben uzun vadede. Benden de takip :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hadekam1985;541171
1.4 125 100 km sabit hız ort 4.5
:ok::gut:harika yakıt tüketimi tdi ye gerek yok ama ş.i/ş.d ortalaması nasıl?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;541214
:ok::gut:harika yakıt tüketimi tdi ye gerek yok ama ş.i/ş.d ortalaması nasıl?

Nası gerek yok hocam o arabanın 4.5 yaktığı yerde tdila 3 litreyle gider. Kaldı ki sakin kullanımda her araba az yakıyor. Asıl skala düşük hızlar ve yüksek hızlarda açılıyor. Sizin motur olan fsi la 5.5 lt ile 90 km yaptığımı biliyorum bn çok dikkat etmeden

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tsi ın 4.5 la gittiği yolu ben çok daha erken sürede tdi la 4.5 yakarak giderim. Gittim.

Çevrimdışı skytrack

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
TSI motorlar varken dizel araç almanın herhangi bir artısı bence yok. Performans açısından benzinli araç dizeli geride bırakır. Benimki az yakıyor diye sevinsenizde o gürültüyü çekeceksiniz. Her zaman da seri hızlı kullanmıyorsunuz zaten.

Dizel araç takıntı mıdır nedir anlayamadım Özellikle erzurumda benzinli araç getirmiyorlarmış. Soğuk memlekette dizel araç biraz düşündürücü :)

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skytrack;541240
TSI motorlar varken dizel araç almanın herhangi bir artısı bence yok. Performans açısından benzinli araç dizeli geride bırakır. Benimki az yakıyor diye sevinsenizde o gürültüyü çekeceksiniz. Her zaman da seri hızlı kullanmıyorsunuz zaten.

Dizel araç takıntı mıdır nedir anlayamadım Özellikle erzurumda benzinli araç getirmiyorlarmış. Soğuk memlekette dizel araç biraz düşündürücü :)
Herzamanda seri kullanmıyorsak TSI'ın performansını ne yapayım ben, kendinizle çelişiyosunuz. Her iki motorlada çok yuksek kilometreler yaptım eğer benim gibi yılda 35 bin civarı yapıyosanız TSI almak delilik olur.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;541242
Herzamanda seri kullanmıyorsak TSI'ın performansını ne yapayım ben, kendinizle çelişiyosunuz. Her iki motorlada çok yuksek kilometreler yaptım eğer benim gibi yılda 35 bin civarı yapıyosanız TSI almak delilik olur.

Aynen 25bin üstü kesin dizele yönelmeli.. Yılda 20bin kararsızlık sınırı, bunun altı ise 15bin filan altı ise kesin TSI alınmalı.. Bir de dizel sesi çekmek istemeyen almalı..

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel araçtan tsi a geçince tepkim motor çalışıyor mu diye sormak şeklinde olmuştu. yıllık yapacağınız kmye göre seçim yapacaksınız. dizel tabii ki daha az yakacak aynı sürüş şartlarında ama toplamda yaptığınız km ile aradaki farkı kaç yılda çıkardığınız önemli.
2 aracımız da tsi ve memnunuz. kardeşimin leon fr 6-6.5 litre arası yakıyor ortalama 40km hızla. bizim superb ise 7 litre ortalama. bence az km yapıyorsanız tsi.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sizlerden ricam bu başlık altında motor,şanzıman,ortalama hız ve ortalama yakıt tüketim değerlerinizi paylaşmanız. Bırakalım insanlar ne alacaksa ona göre karar versin. Herkesin tercihine saygı duyalım.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;541355
Arkadaşlar sizlerden ricam bu başlık altında motor,şanzıman,ortalama hız ve ortalama yakıt tüketim değerlerinizi paylaşmanız. Bırakalım insanlar ne alacaksa ona göre karar versin. Herkesin tercihine saygı duyalım.

Bu kararı insanların yakıtını göre alacaksa işi yaş.. İstanbulda olup aynı trafikte olup başkasına göre %10 daha az yaktırabilir.. Dolayısıyla bu kadar sürüş yakıtı etkilerken buna göre karar almasın..

Gitsin resmi verilere baksın (çünkü onlar belirli standartlara göre yapılıyor). Ona %10-%20 eklesin alsın.. Hatta Youtube test videoları ile dolu..

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabrika verilerine şehir içi ve ortalama için 2 litre ekleyin. kafanız rahat olsun. bir tek şehir dışı tutuyor. onda da farlar, müzik sistemi, klima kapalı iken.