škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1,8t l&k sunroof sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CRE4456

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1,8 t 2001 model l&k aracımın sunroof son günlerde tam kapanmıyor gibi.çalışmasında herhangi birsorun yok fakat kapattıgımda arka taraftaki fitil tavan seviyesine inmiyor.manuel alyan anahtarla kapattıgımda normal kapanıyor.tekrar elektrikli acma kapama yapıyorum aynı sekilde fitil 5 mm kadar yukarda kalıyor.ayar yapabilecegim bir  yeri varmı??yardımlarınızı bekliyorum.. iyi günler dilerim

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ray aralarına, dişlilerin arasına toz vb. Sıkışmış olabilir. Bu durumda da tam kapanmaz. Diş fırçası, wd40 vb. İle iyice temizlenerek denenebilir..

Çevrimdışı hasmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Birde kontak açıkken sunrof açma düğmesinin uç kısmına basıp bekleyin kendiliğinden açılıp kapanacaktır. Akif hocamın dediği gibi bir durum yoksa yerine oturması lazım.

Çevrimdışı CRE4456

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplariniz icin tesekkurler...kapali konumdayken yazdiginiz gibi sun roof acma kapma ustundeki butona bastim ama sunroofta küçük bir hareket oluyor ve arka taraf yineb5 mm tavandan yukarda kaliyor.manuel alyanla acma kapama yaptim..butona bastim degisme olmadi....

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ayarsizlik hepsinin kronik sorunu. Resetlemeyi falan cok denedim. Olduramadim bir turlu. Tam olacak gibi oluyor bir ac kapaya cat geri eski haline geliyor.

Sunrooftan anlayan kilitciler sunroofcular bu isi cozebiliyor. Motorun oradan ayarliyorlar.

Ugrasmak istemezseniz kisin yagista falan sunroof kontrol panelindeki kapagi cikartin. Icinden torx ya da alyan uclu (tam hatirlamiyorum) bir anahtar cikacak. Orada da gorursunuz anahtarin gordigi yeri. Anahtarla o yuvayi cevirirseniz sunroofu manuel olarak hareket ettirebiliyorsunuz (sunroof motoru bozulursa kullanmak icin oyle yapmis skodadaki amcalar) bu sistem sayesinde kisin durmasi gerektigi hizaya getirip su almasini engelleyebilirsiniz ;)

Çevrimdışı CRE4456

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sunroof butonuna uzun sure bastim.sunroof hareket etti. .. Bu islemden sonra 5 mm asagida kaliyor...birturlu ayarlayamadim...