škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

10w40 yerine 5w30 motor yağ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umit06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Forumda araştırdım fakat bulamadım.

Octavia a4 2004 1.6 LPG'li tavsiye edilen yağ castrol 10w40 fakat ben incelik ve performans bakımından 5w30 yağ kullanmak istiyorum.

Daha önce deneyen var mı nasıl bir sonuç aldı,tavsiye eder misiniz?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz eksiltebilir ama bence 5w30 daha mantıklı en azından tam sentetik yağ koymuş olursun motora.Bende aynı motora 5w40 koymuştum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o 40 mobil tam sentetik kullanıyorum tavsiye ederim.

Çevrimdışı avcılar skoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracınız Lpg'li 10w40 castrol magnetec yağ ideal olacaktır.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10-40  5-30  0-40 hepsi olur. ama bi kere yağı koyup bi sene bakmayan adamlar var. sürekli kontrol altında tutmakta fayda var.

Çevrimdışı efendy79

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Karnimiz agridiginda, yan komsuya benimde karnim agriyor sen hangi hapi kullanmistin demekki birsey bu...!! Bence yapilmasi gereken, 5w-30 bu rakamlar ne demek bunlari bir ogrenmek sentetik/ yari sentetik ne demek... Tavsiye konusuna gelince... Ilk once nerede yasiyorsunuz? yasadiginiz yer soguk bir sehirmi? yilda kac km yol yapiyorsunuz.. tek bir yag degisimi ile ne kadar zaman geciriyorsunuz.. kullanimiz nasil.. motor kac devirdeyken vites degistirme aliskanliklariniz var? vb. yani tum bu sorularin cevabina gore yag tavsiye edilebilir. Marka olarak   1-liqui moly 2-mobil 3-lukoil 4-shel 5 castrol tavsiye ederim... sentetik daha performanlidir ama cabuk yipranan bir yagdir... yari sentetik daha zorlu sartlara goredir ama performans digerine gore dusuk olabilir... soguk havalarda ilk calistirmada sikintilar cikartabilir...

Çevrimdışı 04OctaviaElegance

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba,
ben 2sene evvel çalıştığım şirkete eşantiyon 5-30 castrol edge'ler geliyordu birini aldım kullandım performanslı olur diye.fakat daha 2-3 ay sonunda 1lt'ye yakın eksiltmişti. benim aracımda lpg'li yakıyor haberiniz olsun. :)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 04OctaviaElegance;449234
merhaba,
ben 2sene evvel çalıştığım şirkete eşantiyon 5-30 castrol edge'ler geliyordu birini aldım kullandım performanslı olur diye.fakat daha 2-3 ay sonunda 1lt'ye yakın eksiltmişti. benim aracımda lpg'li yakıyor haberiniz olsun. :)
lpg li mpı lar da yağ yakma oranı hatırı syılır düzeydedir.bu tecrübe ile sabittir. taks iolarak kullanılan octiciler iyi bilir.özellikle ş içi kullanılan araçlar.
ben 0/40 mobil kullanıyorum yağ esme olayını hamdolsun hallettim. 0/30 da yağ esiyordu ama 0/40 ta sıkıntı yaşamadım. daha olmasa 0/60 vardı ona yönelecektim her tecrübem en az 1 yıl kullanarak elde ettiğim sonuçlardı.

Çevrimdışı 04OctaviaElegance

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle