škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

komple boya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gerçi daha kaputla işim bitmedi ama görüldüğü gibi iğrenç oldu.Allah tan tavan böyle değil.İnşallah başınıza böyle birşey gelmez ama gelirse fark ettiğinizde hemen yıkayın,yok sonradan fark ettiyseniz kesinlikle bastırmadan yıkayın damlacıkları kopartmayın. o sert sert damlacıklar uçup kayboldu.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
buna benzer bi durum yaşamıştım;itin biri motor kaputuna boylu boyunca şeyma yazmıştı metalik refleks gümüş araç.yetkili serviste komple boyatmıştım.yapılan işlem dıştan ve macunsuz olduğu için hiçbir kayba ve alıcılar içinde bir sıkıntıya neden olmadı  3 kez el değiştirdi araç ve  benden alanda ondan alanda aracı rahatlıkla kar ile sattı.
yapman gereken kaputu dıştan boyatıp içtense orjinal boyasına dokundurmamak ve boyanmandan önce ve sonra detaylı resimlerimi çekip saklayıp aracı satacak olduğunda ekspertiz yaptırırken kaputun vede tavanda da işlem yaptırırsan boya ölçüm ve inceleme işini içtende yaptırarak ekspertiz yaptırman.
çok da dertlenme güneş yanığında da bu tip işlemler zaten yapılıyor.
bu arabanın boyanma işinide bizden başka takan toplum yok ya bunu da anlayabilmiş değilim; arabanın hayati organları haşat olsun ama kaporta çiziksiz olsun!, bu nasıl zihniyettir anlamış değilim.Birde şu sigara içilmemiştir işini; araba dediğin birazda zevk için edinilen mülk ve sigara da kötüde olsa zevk için edinilmiş bir alışkanlık;arabada sigara içmemek keyf içinde keyfden kendini etmekten başka nedir?
sigara içmeyen biri isen gider üç beş kuruşa kıyar detaylı bir iç temizlik yaptırır keyfine bakarsın.
resimlerden anladığım kadar zarar gören boya değil de vernik zarar görüp aşınmış gibi sen iyi bir servise yada kaportacıya git ve verniği kontrol ettir ve önce aracının rengine uygun vernik attır.
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2015, 01:24:30 Gönderen: MaÇaHeL »

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:)Aracın boyasına her türlü nazik olmak gerekiyor, sinek kalıntılarını temizlerken bile,

Uzun yol sonrası 2 - 3 hafta aracı yıkayamamıstım, sonrasında yapışan sinek kalıntılarını acele ile hemen çıksın diye tırnagımla kazırken tamponun bir iki boyasını bende almıstım,

Tekrar geçmis olsun, kimin aklına gelir yolda giderken bu tarz bi sıvını gelebilecegi,:confused:

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MaÇaHeL;550631
buna benzer bi durum yaşamıştım;itin biri motor kaputuna boylu boyunca şeyma yazmıştı metalik refleks gümüş araç.yetkili serviste komple boyatmıştım.yapılan işlem dıştan ve macunsuz olduğu için hiçbir kayba ve alıcılar içinde bir sıkıntıya neden olmadı  3 kez el değiştirdi araç ve  benden alanda ondan alanda aracı rahatlıkla kar ile sattı.
yapman gereken kaputu dıştan boyatıp içtense orjinal boyasına dokundurmamak ve boyanmandan önce ve sonra detaylı resimlerimi çekip saklayıp aracı satacak olduğunda ekspertiz yaptırırken kaputun vede tavanda da işlem yaptırırsan boya ölçüm ve inceleme işini içtende yaptırarak ekspertiz yaptırman.
çok da dertlenme güneş yanığında da bu tip işlemler zaten yapılıyor.
bu arabanın boyanma işinide bizden başka takan toplum yok ya bunu da anlayabilmiş değilim; arabanın hayati organları haşat olsun ama kaporta çiziksiz olsun!, bu nasıl zihniyettir anlamış değilim.Birde şu sigara içilmemiştir işini; araba dediğin birazda zevk için edinilen mülk ve sigara da kötüde olsa zevk için edinilmiş bir alışkanlık;arabada sigara içmemek keyf içinde keyfden kendini etmekten başka nedir?
sigara içmeyen biri isen gider üç beş kuruşa kıyar detaylı bir iç temizlik yaptırır keyfine bakarsın.
resimlerden anladığım kadar zarar gören boya değil de vernik zarar görüp aşınmış gibi sen iyi bir servise yada kaportacıya git ve verniği kontrol ettir ve önce aracının rengine uygun vernik attır.

dediğiniz gibi bu boya işini abarttığımız çok doğru.bunu bazıları fiyat kırmak için bir bahane olarakta kullanıyorlar.ilk resimde gördüğünüz asit damlaları maalesef hem verniği hem boyayı kopartarak çıktı.ikinci resimde bu çukurları rötuş ile doldurduktan sonraki hali.oluşan çukur nedeni ile boyacılar kaputun tamamen kazınmadan boyanmayacağını söylediler.o yüzden bende çukurları doldurdum.pasta cila vb üzerinde biraz uğraşacağım,baktım olmadı en son çare boyatmayı düşünüyorum.ama gören arkadaşların boyacıların vb,görüşleri elletmemem yönünde

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hani biraz hinlik gibi olacak ama bu boyasız göcük düzelten yerlerden birisinde mikron boya dedikleri bir boyama vardı. Aracın orijinal boya kalınlığında olacak şekilde boyuyorlardı. En kötü böyle bir işlem yapılabilir.
Yalnız benim içim içimi yer ve satarken anlamasalar bile söylerdim.
Sizin boyanmadaki sıkıntınızı anlıyorum. Kaput ve tavan boyanacak ancak satmaya niyetlendiğinizde araç taklalı muamelesi görecek.
Yalnız insanlar da haklı zira "abi çamurlukta lokal boya var" diye komple boyalı arabaları sattılar insanlara.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;550695
Hani biraz hinlik gibi olacak ama bu boyasız göcük düzelten yerlerden birisinde mikron boya dedikleri bir boyama vardı. Aracın orijinal boya kalınlığında olacak şekilde boyuyorlardı. En kötü böyle bir işlem yapılabilir.
Yalnız benim içim içimi yer ve satarken anlamasalar bile söylerdim.
Sizin boyanmadaki sıkıntınızı anlıyorum. Kaput ve tavan boyanacak ancak satmaya niyetlendiğinizde araç taklalı muamelesi görecek.
Yalnız insanlar da haklı zira "abi çamurlukta lokal boya var" diye komple boyalı arabaları sattılar insanlara.

benim de içim rahat etmez ne varsa söylerim.bir önceki sattığım araçta 2-3 tane rötuşladığım taş izlerini bile söylemiştim.alıcı arkadaş,abi bırak Allah aşkına ya bundan ne olacak demişti.kendime yapılmasını istemediğim bir şeyi başkasına yapamam.Allaha şükür,tavanda boya kalkması olmadı,,ancak dikkatli bakıldığında hafif renk değişimi görünüyor,beni rahatsız etmiyor,tek sıkıntı kaput kaldı.buna da şükür

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu nedir yahu? Konuyu yeni gördüm, okudum. Akşam akşam canım sıkıldı.
Geçmiş olsun, ben de detaylı fotolar çekip sadece dıştan boyatma fikrine katılıyorum. Yapmasam her görüşte benim sinirim bozulurdu heralde.
Simdi bile bozulduguna gore....

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;549894
Geçmiş olsun. Sorunlu bölgelerdeki madde temizlenip tüm noktalara rötuş zımpara işi yapılabilir. O taraflarda bu işi yapacak kimse yok diye biliyorum ancak Ankara,İstanbul'a yolunuz düşerse çok sağlam butik uygulamacılar var,kendileri detailturkey forumuna da üye. Maliyeti en az boyatmak kadar olur ama en azından satarken değer kaybınız olmaz. Aracınız ne renk bu arada ? Beyaz ise işiniz daha da kolaylaşır bu yöntemle..

Kesinlikle boyanacak dedikleri ve sorunu size benzer olan aracı kurtarmışlardı mesela,

http://www.dbydetailing.com/vw-passat-boya-kurtarmatamir-bakim-gyeon-mohs-seramik-kaplama/

Can Bey'in dediğine katılıyorum. Berkay işini iyi yapan birisi ve baya başarılı. Ben de kaza yapmıştım. Tamponda aynı şekilde alttaki siyah astar çıkmıştı, kime götürsem boyatmak lazım demişti. Ekstra hiçbir malzeme eklemeden kapandı, eskisinden bile güzel oldu.

Sizin araçtaki çukurlar da kapanır bence fotoğraflara baktım, canınızı sıkmayın. Bence Berkay ile bir daha görüşün derim.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;552765
Can Bey'in dediğine katılıyorum. Berkay işini iyi yapan birisi ve baya başarılı. Ben de kaza yapmıştım. Tamponda aynı şekilde alttaki siyah astar çıkmıştı, kime götürsem boyatmak lazım demişti. Ekstra hiçbir malzeme eklemeden kapandı, eskisinden bile güzel oldu.

Sizin araçtaki çukurlar da kapanır bence fotoğraflara baktım, canınızı sıkmayın. Bence Berkay ile bir daha görüşün derim.

teşekkür ederim.yakın zamanda Ankara ya gitme durumun var.bu arada götürüp göstermeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arinalw;552775
teşekkür ederim.yakın zamanda Ankara ya gitme durumun var.bu arada götürüp göstermeyi düşünüyorum.
Geçmiş olsun tekrardan. Berkay baya yoğun oluyo. Ona götürcekseniz önceden randevu almanızda fayda var.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tek sıkıntı sizin için kaputsa çıkmacıdan birkaput alıp eskisi ile değiştirebilirsiniz. Satacağınız zaman da her iki kaputu da alıcıya verirsiniz. Bu sayede karşı tarafta da soru işareti kalmaz