škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

komple boya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can son derece haklı, hatta benzer uygulamayı kendi gözümle gördüğüm için çok iyi biliyorum. dbydetailing Berkay'a Beyaz bir Passat gelmişti, sizdeki gibi asit benzeri birşey dökülmüştü aracın heryerine, berbat durumdaydı, öyle ki arka lambalar falan erimişti. Bunun tek çözümü komple boya demişlerdi araç sahibine, ancak adam komple boyatmak istememişti. Bir şekilde kaskoyla anlaşmış ve aracı Berkay'a vermişti. Berkay sanırım 1 hafta civarı bayağı bir uğraştı araçla; ancak hiçbir şekilde boyaya gerek kalmadan aracı fabrikadan yeni çıkmış hale getirmişti. Hatta muhtemelen bu işlemin yapılış aşamalarını gösteren bir konu olması lazım detailturkey'de. Bunu da değerlendirin derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;549894
Geçmiş olsun. Sorunlu bölgelerdeki madde temizlenip tüm noktalara rötuş zımpara işi yapılabilir. O taraflarda bu işi yapacak kimse yok diye biliyorum ancak Ankara,İstanbul'a yolunuz düşerse çok sağlam butik uygulamacılar var,kendileri detailturkey forumuna da üye. Maliyeti en az boyatmak kadar olur ama en azından satarken değer kaybınız olmaz. Aracınız ne renk bu arada ? Beyaz ise işiniz daha da kolaylaşır bu yöntemle..

Kesinlikle boyanacak dedikleri ve sorunu size benzer olan aracı kurtarmışlardı mesela,

http://www.dbydetailing.com/vw-passat-boya-kurtarmatamir-bakim-gyeon-mohs-seramik-kaplama/
Can'ın önerisini de değerlendirin derim. Söz konusu araç ilk geldiğinde çıplak gözle görme şansım olmuştu, daha sonra çeşitli uygulama aşamalarını da görmüştüm. En nihayetinde yoğun bir emek ve zaman sonrası araç mükemmel hale gelmişti.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;549894
Geçmiş olsun. Sorunlu bölgelerdeki madde temizlenip tüm noktalara rötuş zımpara işi yapılabilir. O taraflarda bu işi yapacak kimse yok diye biliyorum ancak Ankara,İstanbul'a yolunuz düşerse çok sağlam butik uygulamacılar var,kendileri detailturkey forumuna da üye. Maliyeti en az boyatmak kadar olur ama en azından satarken değer kaybınız olmaz. Aracınız ne renk bu arada ? Beyaz ise işiniz daha da kolaylaşır bu yöntemle..

Kesinlikle boyanacak dedikleri ve sorunu size benzer olan aracı kurtarmışlardı mesela,

http://www.dbydetailing.com/vw-passat-boya-kurtarmatamir-bakim-gyeon-mohs-seramik-kaplama/

firma yetkilisi ile görüştüm.eğer boya kalktıysa,boyatmaktan başka yapılabilecek birşey olmadığını söyledi.bende maalesef boya kalkıyor ve alttan siyah astar çıkıyor.bugün kalkan boyaları rötuşla doldurmayı , en son çarede sadece kaputu boyatmayı düşünüyorum.zaten asitin %80 i kaputta.tavanda camın üst kısmındaki ilk yarım metrede sıçrama var.tavana hiç bir işlem yaptırmayı düşünmüyorum.ön direkler siyah cama benzer bir madde olduğu için üzerinde beyaz beyaz noktalar çok iğrenç duruyordu.Allahtan pastayla biraz uğraşınca çıktı.şu an en kötü durumda kaput var.öneriler için herkese teşekkür ederim.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boya nokta nokta kalkıyorsa bahsettiğim işlem uygulanabilir yine. Ancak tabaka halinde kalkıyorsa o zaman tek çare boyatmak. Tabaka halinde kalkıyor diye anlamıştır,bence teyid edin.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bence de olabiliyorsa en mantıklısı rötuş yaptırmak

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gecmis olsun pert olmaz komple bile boyansa. guzelce fotograflayin satarken izahi olur. hidrolik ve asitletiner r yapar bunu bide bir gece beklemiski dibine kadar islemis kokulu bisey olsaydi far ederdiniz ve hemen yikansaydi kolaydi. benim kaputtada var 15-20 tane damla lekesi nerden oldu bende cozemedim.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum ama yalnızca kaputu boyamakla geçecekse Canınızı sıkmayın. Sağlığınızdan önemli değil.

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer canınızı çok sıkacaksa bu görüntü, boyatın gitsin. Piyasa da boyasız araba mı kaldı , arabanızda değişen yoksa , hasar kaydı yoksa her türlü satarsınız..

Şayet siz aracınızı satacak olsanız bende müşteri olsam bu halinde almam , ama kaput boyalı şekilde alırım. Önemli olan elinizde fotoğraf , kanıt vs. olması .

Çok geçmiş olsun...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anladığım kadarıyla asıl sıkıntı kaputta. Kaputun şimdiki halini fotoğraflayıp komple boyatın. Tavan ise sıkıntı. Eğer  mevcut haliyle bırakılması halinde orta ve uzun vadede daha büyük sorun çıkartacaksa mecburen tavan da boyanmalı.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015 gıcır gıcır araba.. Yazık. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar daha önce yazdığım gibi kaput üzerindeki asit izlerini sildikten sonra boyayı koparmış altından astarını çıkarmıştı.tavan ise hiç ellememiştim.bu gün baktığımda tavandaki asit damlaları uçmuş ve altlarında sadece bir ton koyu renk kalmış.yani sökülme filan yok.keşke kaputa da hiç ellemeseymişim.işte kaputun ilk hali

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi geceler.
Şu asitli maddeye maruz kaldığınız gün yağmur yağıyor muydu veya yağmış mıydı?

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
damlacık şeklinde görünen bu asit damlacıklarını sildim.astara kadar boyayı söktü.oluşan çukurları rötuş boyası ile doldurdum.şimdiki hali de bu