škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

komple boya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yeni almış olduğum 2015 1.6 tdi aracıma dün iş çıkışı seyir esnasında su gibi bir şey sıçradı.daha doğrusu ben su sandım ve camı silecekle sildim.sabah kaput ve tavan üzerinde bu su damlacıkları hala duruyordu.bende bir bezle silmeye çalıştım.ancak her damlanın silindiği yerden boya kalkmaya siyah astar çıkmaya başladı.kaput ve tavan binlerce damla olmuştu.silmeyi bıraktım.servisi aradım.görmeden bişey diyemeyiz dediler.sigortacımı aradım.birazdan sanayiye boyacılar götüreceğiz.ama büyük bi ihtimallle kaput ve tavan komple boyanması gerekecek.bu durumda bildiğiniz gibi bu aracı bırakın değerinde satmayı hiç satmak mümkün olmayacak.şu an satmayı düşünmüyorum ama dünya hali bi ihtiyaç olur veya 5 yıl sonra değiştirmek istesem ne yapacağım araç perte çıkarmı veya sigorta bana zarar tazmini yaparmı.başına veya yakınlarına buna benzer bişey gelen varmı.fikirlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, sıçrayan sıvının ne olduğu belli mi? Belli olduktan sonra (eğer, zararsız bir sıvı ile zarar gördüyse) fabrikasyon hata diye  dava açabilirsiniz diye düşnüyorum.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;549721
Geçmiş olsun, sıçrayan sıvının ne olduğu belli mi? Belli olduktan sonra (eğer, zararsız bir sıvı ile zarar gördüyse) fabrikasyon hata diye  dava açabilirsiniz diye düşnüyorum.
birazdan sigortacımla sanayiye,öğleden sonrada servise gideceğim.bakalım orda belli olur belki.hayırlısı

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı katil

• VW
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun merakla sizden haber bekliyorum çok merak ettim nasıl bir sıvı boyayı kaldırabiliyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmis olsun, kötü bir durum, değer kaybı davası acacağınız muhatabınızda yok aslında,
belki yetkiliye boyanız çok hassasmıs diye bastırabilirsiniz ki oda aracı yenisiyle değistirmeyecektir, gel boyayım dese ne faydası var, zaten kaskonuz karşılıyor, tramerde gözükmeside kötü olur, bi avukata sormak lazım, sel, afet durumlarına benzer belki yorum yapabilir,

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun.umarım çok işlem görmeden çözersiniz...

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, büyük talihsizlik. İnşallah zarar görmeden atlatırsınız bu kötü olayı

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum. Yüksek kuvvetli bir çözüzü olsa gerek, tiner vs. o kadar zarar vermez düşüncesindeyim.
Trafik sigortası üzerinden, değer kaybı davası için bir avukata danışabilirsniz.
Tam olarak nereden geçerken yaşadınız bu olayı, hatırlıyor musunuz (otoban, cadde, sokak arası). Her hangi bir araştırma durumu yapma şansızın var mı? Art niyet olabileceğini düşünüyorsanız, üstüne gidin derim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Levcho beyin soyledigi gibi kimyasal bir madde. Kimin sicrattigini bulup ispat edebilirseniz dava acma sansiniz olur.

Garantiyi ilgilendiren bir durum oldugunu dusunmuyorum. Zira tek sizin basiniza gelen bir durum ve araca kimyasal sicramis :/

Yetkili servis ve kaportacidan boyama fiyati alin. Sonra sigortacinizla konusun o fiyatlarda bir hasarda perte cikma ihtimali var mi diye. Dusuk bir ihtimal ama olur mu olur belki tutar.

Eger perte cikma ihtimali yoksa da yetkilide boyatmazdim ben. Bulundugunuz ilde olmayabilir belki ama cevre illerde kaliteli isini duzgun yapan bir boyaci bulur ona yaptiririm. Hatta ve hatta uzerine para verip glozorit marka boyayla bile boyatilabilir ;) icinize siner keyifle binersiniz

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boyalık bir durum çıkarsa aracı komple kaplatmanız, en mantıklısı, satarken ister çıkarırsınız, alan bakar duruma...İster öylece satarsınız, boya kalınlığı folyodan da ölçülebiliyor sonuçta...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
herkese teşekkürler,inşallah kimsenin başına gelmez.olay akşam iş çıkışı bandırma çanakkale yolunda oldu .bandırmada liman var arkadaşların söylediğine göre limana asit gelmiş ve tankerlerle taşınıyormuş,ancak ben önümde giden hiç tanker hatırlamıyorum.önümdeki 2.veya 3.araçtan sıçramışta olabilir.zaten ben birinin cam fıskiyesinde gelen su zannetmiştim.yani zarar tazmini için karşımda bir muhatap yok.kimsenin de bilmeden günahını alamam.kasıtlı yapılan birşey olması da zor çünkü süratle giderken dağılan bir su gibi homojen bir şekilde saçılmış.bu gün sigortacımla beraber boyacıya gittik,boyacı da sıçrayan maddenin asit olabileceğini söyledi,ancak aracı boyatmam halinde çok değer kaybedeceğini söyledi.ben de araç sizin olsa ne yapardınız deyince hiç ellemeden binerim,satmam gerektiğinde en azından izah edebilecek durumda olurum dedi.bende araca bir taş gelse onu bile boyayan kafaya takan arabasına çok titiz biriyim.sadece kaputta bile yüzlerce taş izi var şimdi.hem olayın şokunu atlatmak hem sağlıklı düşünmek için zaman istedim.zaten ne zaman istesem boyatabileceğimi söylediler.bu arada asit damlacıkları da iyice sertleşti.koparırsanız boyayıda kaldırıp alıyor.kaldırmasanız kabarcık şeklinde duruyor yani ya çukur ya tümsek bu yüzden kaplama seçeneği de zayıf görünüyor.yazık birinin yaptığı dikkatsizlik başkalarının canını yakıyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslinda engin abi guzel bir konuya deginmis. Eger cukur ve noktalar cok abarti degilse kaplatmayi deneyin isterseniz?

Bir de su var boyanin ve astarin eridihi yerlerde sacin uzerini orten bir tabaka kalmadiysa curume ihtimali cok yuksek

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun kötü bir durum. Burda ogrencinin biri okul bahçesinde arkadaslarin arabalarina boyayla  japon yapistiricisini karistirip surmus. Birine komple tavandan tabana surmus cikartamadilar  sifir arabayi komple boyatmak zorunda kalmisti cok can sıkıcı bir durum. Ama su yönden dusunun. Allah korusun cam acik olsaydi o asit gozunuze gelseydi kör bile edebilirdi. Araba gelir ama göz gelmez.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Sorunlu bölgelerdeki madde temizlenip tüm noktalara rötuş zımpara işi yapılabilir. O taraflarda bu işi yapacak kimse yok diye biliyorum ancak Ankara,İstanbul'a yolunuz düşerse çok sağlam butik uygulamacılar var,kendileri detailturkey forumuna da üye. Maliyeti en az boyatmak kadar olur ama en azından satarken değer kaybınız olmaz. Aracınız ne renk bu arada ? Beyaz ise işiniz daha da kolaylaşır bu yöntemle..

Kesinlikle boyanacak dedikleri ve sorunu size benzer olan aracı kurtarmışlardı mesela,

http://www.dbydetailing.com/vw-passat-boya-kurtarmatamir-bakim-gyeon-mohs-seramik-kaplama/
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 00:06:08 Gönderen: Can »