škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Tavsiyesi

Artukbey · 125 · 35957

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar malum kış mevsimi kendini göstermeye başladı. Kışlık lastik almak için araştırmalara başladım. Şu anda Goodyear UG8'e yakın gibiyim. Yeti'ye 205*55*16  tercih ve deneyimlerinizi paylaşırsanız faydalı olur kanaatindeyim. Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende aynı lastiği düşünüyordum fakat özellikle karlı ve buzlu zeminler continental ts850'nin daha başarılı olduğunu öğrendim, ayrıca yakıt ve ömür açısından da daha iyi olduğu için şu anda ts850 almayı düşünüyorum ama ug8 de ıslak zeminde daha iyiymiş, karar sizin.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün gitti gidiyor da kargo ücretsiz 199 tl gibi bir rakamdı..

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ankarada da ortalama 200-210 TL civarında satılıyor. Su tahliye kanalı olmadığından bazıları sulu yollarda sıkıntı olabileceğini söylüyor. Şimdilik kafama takılan sadece bu.

Çevrimdışı AlperMusa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam kış lastiği denildimi en iyisi NOKIAN dır.
Arabalarda nasıl ki BENTLEY falan vardır lastikte de kışlık denildi mi NOKIAN.
Eğer bütçenize uygun olursa bence başka lastiklerle hiç uğraşmayın.
Tabii tercih meselesi.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 10 yıldır kış lastiği kullanıyorum, pirelli carving, lassa snoways, michelin alpin, starmaxx ice gripper kullandığım lastikler.

Edindiğim tecrübeye göre; sıcaklığın düşük olduğu zamanlarda kış lastiği
en ucuz/kötü/marka lastik dahi olsa en iyi mevsim lastiğinden daha iyi/güvenli..
Aralarında normal kullanıcı açısından çok hissedilir yol tutuş farkı görmedim..
Pahalı olanlar ucuz olana göre biraz daha az yol sesi alıyor diyebilirim.
Ucuzda olsa mevsim lastiğinizin ömrünü uzatmak en önemlisi de can güvenliğiniz için
mutlaka 1 takım kış lastiği edinmenizi öneririm..

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende hafta sonu ug 8 i düşünüyorum.
vakti geldi er300 ler ömrünü tamamladı 45 bin km taşıdı Allaha şükür sıkıntı çekmedim.
naçizane tavsiye belki bir kez işinize yarıyacak kış lastikleri ama o zaman keşke dememek için taktırın

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

karatekamil

• Ziyaretçi
continental den şaşmayın. ben kullanıyorum. çok memnunum. araba konusunda olduğu gibi lastik konusunda da almanlar bu işin uzmanı.

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uygun fiyatlı birşeyler bakıyorsanız continental bünyesindeki Gislaved Nord Frost u deneyebilirsiniz, ben daha yeni aldığım için tam yorum yapamıyorum ama denemeye değer olduğunu söyleyebilirim. Konsal ın sitesinde hangi bayilerde olduğuna bakabilirsiniz.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
16"-17" lastik kullananlara tavsiyem 15"+kış lastiği almalarıdır.Neden derseniz lastik başına 50 tl kar etmiş olursunuz hemde sök tak için uğraşmazsınız :)

Bende bu zamana kadar kış lastikleri arasında öyle muhteşem bir fark görmedim arkadaşında dediği gibi sadece ses konusunda farkları oluyor bu da lastiğin deseniniz dizaynı ile ilgili ama her ne yaparlarsa yapsınlar diş kalınlığı arttığı için bi mevsimlik lastik gibi sessiz olamıyorlar :)

UG8 güzel bir seçim :)