škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi+dsg ambition yetiyi satıp,cam tavanlı+elengance yeti almak mantıklı mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende 2011 1,2 tsi+dsg ambition yeti var.genel olarak araçtan memnunum.fakat geçen gün görmüş olduğum cam tavanlı yeti çok hoşuma gitti.cam tavan benim için her zaman gereksiz bir aksesuardı.taa ki görene kadar.ayrıca ambitionda far ,yağmur sensörü ve c.control olmaması beni böyle bir değişim yapma düşüncesine getirdi.siz yeticilerin değerli fikirlerini almadan karar vermek istemedim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;394179
üste ne kadar vereceksiniz?

en can alıcı soru bu zaten.şu anda  takas kampanyası var.ancak görüştüğüm bayiler aracı görmeden fiyat veremeyeceklerini belirttiler. kendi aracım için düşündüğüm rakam 45 bin.sıfır elegance 1.2 dsg liste fiyatı 60 bin tl.aradaki fark 15 bin tl.gibi görünüyor.tabi böyle olursa kampanyanın bir manası yok.direk vazgeçerim zaten

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yarın bayilerle yüzyüze görüşme sonrası aradaki fiyat farkı belli olacak.gerçi skoda kampanyalarında çok şey beklememek lazım.şu an görünen 15 bin tl fark olduğu.15 bin karşılığı ne kazanacağım
1-aracı yenilemiş olacağım(gerçi bendeki de 2 yaşında henüz)
2-far ,yağmur sensörü,c.kontrol,bolero teyp
3-perde hava yastıkları
4-bi-xenon ön farlar ve ön far yıkayıcıları
5-Klimatronik-tam otomatik klima(inanın gereksiz değil)
6-dört kollu deri direksiyon(şart değil aslında)
7-ayarlanabilir bel desteği(uzun yolculuklarda kıymeti bilinir)
8-17R jant(çok önemli değil)
9-koyu renk arka ve yan camlar(benim için değil,yolcular için önemli)

genel olarak böyle,bunlar  15 bin liraya değer mi? bence hayır.ama kampanya ile +cam tavan verirlerse düşünürüm.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;394185
Takasta ölür senin araba

ben de öyle tahmin ediyorum.ama inşallah yanılırız.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
8-10 bin lira fark olsaydı güzeldi olurdu ama 15 bine bir araba daha alırsın
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;394191
8-10 bin lira fark olsaydı güzeldi olurdu ama 15 bine bir araba daha alırsın

aynen.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arinalw;394188
yarın bayilerle yüzyüze görüşme sonrası aradaki fiyat farkı belli olacak.gerçi skoda kampanyalarında çok şey beklememek lazım.şu an görünen 15 bin tl fark olduğu.15 bin karşılığı ne kazanacağım
3-perde hava yastıkları

genel olarak böyle,bunlar  15 bin liraya değer mi? bence hayır.ama kampanya ile +cam tavan verirlerse düşünürüm.

1. Elinizde sıfır araç olacak.
2. Sensörler konforu arttırır, c. kontrol ise uzun yolculuklarda gerçekten çok işe yarıyor, artık bir süre sonra gaza basmaktan bile ayağınız uyuşuyor. Bolero iç mekanın görüntüsünü değiştirir, konforu da arttırır.
3,4,5 İllaki bir artıları vardır.
6. Dediğiniz gibi şart değil.
7. Şiddetle tavsiye ederim, benim corsada böyle bir şey yok, uzun yolda 2 saatte bir durup belimi dinlendirmem gerkiyordu, bu da yolcuğun süresini uzatıyordu ve bir süre sonra bel ağrısı işkenceye dönüyor.
8-9 Bunlar da kişisel.

15bin fazla, 10-11 arası olsa iyi olur sanki. Aracı zaten değerinden çok düşüğe alacaklar, siz de fark için pazarlık yapın, belki işe yarar :ok:

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CC03;394195
1. Elinizde sıfır araç olacak.
2. Sensörler konforu arttırır, c. kontrol ise uzun yolculuklarda gerçekten çok işe yarıyor, artık bir süre sonra gaza basmaktan bile ayağınız uyuşuyor. Bolero iç mekanın görüntüsünü değiştirir, konforu da arttırır.
3,4,5 İllaki bir artıları vardır.
6. Dediğiniz gibi şart değil.
7. Şiddetle tavsiye ederim, benim corsada böyle bir şey yok, uzun yolda 2 saatte bir durup belimi dinlendirmem gerkiyordu, bu da yolcuğun süresini uzatıyordu ve bir süre sonra bel ağrısı işkenceye dönüyor.
8-9 Bunlar da kişisel.

15bin fazla, 10-11 arası olsa iyi olur sanki. Aracı zaten değerinden çok düşüğe alacaklar, siz de fark için pazarlık yapın, belki işe yarar :ok:

dediğiniz gibi en fazla 10 bin lira vermeyi düşünüyorum.bakalım yarın belli olur.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3-perde hava yastıkları

perde havayastığı,klimatronic,bel destği dışındakileri kendinizde ekleyebilirsiniz arabaya.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
3-perde hava yastıkları

On beşbinlira masraf yapacak bir fark göremiyorum maalesef.

1- Sensör mensör işi hikaye (far-yağmur), ucuz elektronik donanımdır, bel desteğide öyle. Nakit onbeşbinlira çok daha iyi bir destektir :-)

2- Yetide kolçak arkasında arkada oturanlar için ayrıca fan var, arkada oturan isterse kendi klimasını kapatabilir-açabilir analog klima gayet yeterli düzeyde.

3- Sizin direksiyon zaten deri, kaldı ki dört kollu deri direksiyondan daha şık

5- Kaliteli marka cam filmini arka camlara çektirin, yüz liraya cillop gibi yaparlar. Zaten arka için yasal oluyor.

Bu benim şahsi fikrimdir, ben olsam on beş binlirayı armudun sapı üzümün çöpü diye harcamazdım. Takdir sizin

Edit: Engebeli yurdum yollarında  o cam tavan işi beni oldum olası kıllandırır, iyi araştırmak lazım. Audiciler bir ara yazın tümsekten geçerken gıcırdıyor falan diyordu. Emin değilim bir bakın

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gunerkan;394221
On beşbinlira masraf yapacak bir fark göremiyorum maalesef.

1- Sensör mensör işi hikaye (far-yağmur), ucuz elektronik donanımdır, bel desteğide öyle. Nakit onbeşbinlira çok daha iyi bir destektir :-)

2- Yetide kolçak arkasında arkada oturanlar için ayrıca fan var, arkada oturan isterse kendi klimasını kapatabilir-açabilir analog klima gayet yeterli düzeyde.

3- Sizin direksiyon zaten deri, kaldı ki dört kollu deri direksiyondan daha şık

5- Kaliteli marka cam filmini arka camlara çektirin, yüz liraya cillop gibi yaparlar. Zaten arka için yasal oluyor.

Bu benim şahsi fikrimdir, ben olsam on beş binlirayı armudun sapı üzümün çöpü diye harcamazdım. Takdir sizin

Edit: Engebeli yurdum yollarında  o cam tavan işi beni oldum olası kıllandırır, iyi araştırmak lazım. Audiciler bir ara yazın tümsekten geçerken gıcırdıyor falan diyordu. Emin değilim bir bakın

zaten bende 15 bin lira vermeyi düşünmüyorum.ama 10 bin gibi bir rakama evet derim.cam tavan daha önce hiç düşünmediğim bir aksam,ancak arabaya gerçekten güzel bir hava katmış.ancak gacırtı gucurtu benim hassas olduğum saha,hiç katlanamam ve dediğniz gibiyse hiç bulaşmam.iyi bir araştırmak lazım.özellikle cam tavanlı yeticilerin bu konuda fikirlerini bekliyorum.
sensörler de öyle sanıldığı gibi ucuz elektronik aksamlar değil maalesef.yolunuz servise düşerse bir sorun.bu tür aksamlar gereksiz diye düşünülsede kullandığınızda sürüş keyfi ve güvenliğini artıran donanımlar.örneğin yağmur sensörü.önce saçma gibi geliyor.yağmur yağarsa sileceği ben açarım ne varki denebilir.ancak yağmurun şiddetine göre hızını kendi ayarlaması,bir kamyondan aniden gelen su veya çamur banyosunda deli gibi çalışıp görüşü açması gibi.
hem ona ne gerek var buna ne gerek var diye diye şahine kadar gidilebilir.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle donanımlar konforu gercekten arttırıyor,
Fakat sıfır arac alırken donanımlı ile donanımsız arasında 10 bin fiyat farkı varsa,
5 yıl sonra bu fark 5 bin tl ye düsüyor,
yeni aracı olan birisi olarak satıp donanımlısını almak cebinizi yorabilir, tabi yinede keyif sizin, bizimkisi sadece iyi niyet cercevesinde görüs bildirmek,
Yeti cam tavanların acılıp acılmadıgını bilmiyorum, fakat bildigim bisey varkı 'en iyi acılır cam tavan bile eninde sonunda masraf cıkaracaktır' x marka aracınki 5 yılda cıkarıyorsa, belki y markanınki 10-15 yılda masraf acacaktır eninde sonunda,