škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia vrs

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaslar. site icerisinde fabia vrs ile ilgili pek konu bulamadim. ayri bir baslik da yok. acaba bu araci kullanan varmi diye dusundum. bu basligi acayim da kullanan tecrubesi olanlar bildiklerini yazsinlar. bizler de ogrenelim istedim. tesekkurler.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanan var tabi. Benim tecrübelerim çok oldu fabia vRS ile. Bir türlü ısınamadım orası ayrı tabi. Benim için tek bir fabia vRS vardır oda 34 GJS plaka kodlu sarı vRS. Forumda Yılmaz abinin arabasıydı arabadan buram buram ruh fışkırıyordu,sürekli atağa hazır bir boğa. Duruşu bile farklıydı o arabanın. Lastikleri dümdüzdü. Para gerekliydi nerdeyse bedavaya sattı onu. Bu forumdan kimse almadı onu. O arabayı yakından görmenizi isterdim. :)

Yani aslında Skoda'ların durumu böyle, güzel bir sahip bulduklarında arabada güzelleşiyor,yoksa çok vRS gördüm ama içinde kendimi bulamadım. Benim olsaydı o arabanında GJS den farkı olmazdı tabi. Koltukları yeter o arabanın.

GJS 81

« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2014, 23:02:25 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
On numara bi alet agzimin suyu akmiyo degil :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
GJS forumun efsanelerinden :)

Stok hali bile güzel uzun yolda ciddi az yakıyormuş 5,5-6 lt gibi şehir içinde trafiğin yoğunluğuna göre 8 de yakıyor 12 de :)

Çevrimdışı degerbal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende bir fabia cı olarak şimdilerde bu araca takılmaya başladım
sahibinden de 37bin gibi bir paraya satılık beyaz var. Benim 1,2 TSI ı verip bunu almayı düşünüyorum. Araç ile ilgili bilgisi olan varmıdır.

Çevrimdışı degerbal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

buda benim TSİ bizde bir şeyler yaptık ama vrs gibi olmuyor.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vrs'ler bambaşkadır ya.Ama bence Fabia 1 vRS daha hoş görünüyor. :D

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim eski aracım daihatsu yrv turbo idi. ondan sonra fabia 1.4 haliyle yavaş kalıyor..:) benim merak ettiğim vrs lerin huyu, suyu, kronik sorunu vs varmıdır? dsg ile ilgili durum nedir? yağ eksiltiyor diye okudum nette. nedendir? çözümü varmıdır? gibi....ben de kafaya takmaya başladım sanki...

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski bir vrs sahibi olarak biraz bilgi verebilirim...

Vrs in en buyuk sikintisi motorunun yag eksiltmesidir... Onun haricinde cok guzel bir arac...

Sehir ici 180 hp bir araca gore az yakar... Ben 9,5 litrenin ustunu gormedim... Genelde 8 ler civarinda geziyordum.. uzun yolda ise bir dizel kadar ekonomik olabilir... Tabi ekonomiklik tamamen sag ayaga bagli...:D

Dsg de ben sikinti yasamadim.. zagen dsg sikintisi daha cok dizel araclarda var.. dsg basli basina riskli bir sanziman ama guzel bir sanziman...

Arac ufak gibi gorunsede aslinda cok genistir... Icinde bir c sinifi arac kadar hatta belki daha fazla rahat edersiniz..

Vrs alinir mi alinir ama mutlaka garantili olmasi lazim bence.. bulunursa dod dan ve 1 yillik garantili alinmali...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yag eksiltir ama bunu kafaniza takmayin. Hicbir sikinti yasatmaz yag eksiktmesi size ;)

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Parlament mavisi var bu vrs nin gordum buralarda bi yerde o kiminse ciksin ortaya o kadar guzeldi

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;472447
Yag eksiltir ama bunu kafaniza takmayin. Hicbir sikinti yasatmaz yag eksiktmesi size ;)

Valla yasatir, benim aracin motoru degismis ti... Daha ne yapsin, allahtan garanti vardi, faturayi gordum kalpten gidiyordum... Yuce Motora toplam maliyet 26 bin tl'cik ti....:D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor degisti de yag yakma cozuldu mu?

Alisila gelmisin uzerinde yag yakiyor arac muhtemelen piston yataklarinin hon acilariyla ilgilidir. Biraz daha az surtunme olsun diye aciyi buyutmuslerdir. Makina da yuksek devirli olunca yakiyordur. Hayir 1.4 180hp arabaya binecekse insan katlanicak buna 5.000km de bir yag degistir olur biter ;)

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;472681
Motor degisti de yag yakma cozuldu mu?

Alisila gelmisin uzerinde yag yakiyor arac muhtemelen piston yataklarinin hon acilariyla ilgilidir. Biraz daha az surtunme olsun diye aciyi buyutmuslerdir. Makina da yuksek devirli olunca yakiyordur. Hayir 1.4 180hp arabaya binecekse insan katlanicak buna 5.000km de bir yag degistir olur biter ;)

Yani bir aracin yag yakmasi normal.. sana gore normal bana gore degil... 3.000 km de 3.5 ltr yag yakacak ve bu normal olacak... Benim standardlarima gore degil...

Arac garantide olmasaydi ne olacakti, her bin km de bir litre yag eklenecek, hem benzin hem yag parasi... Kimse kusura bakmasin o is dogru degil...

1.6 200 hp arabalarda var, onlar yag yakmiyor ama bunu da unutmamak gerek..;)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Litre basina dusen guc 1.4 tsi daha fazla ve yakita baktiginizda ciddi derecede dusuk. Dedigim gibi saniyorum ki az yakit yuksek performans icin motor ic direncini dusurmek istediler ve hon acilarini genis tuttular diye tahmin ediyorum en azindan.