škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1027290

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;471040
Hobaaa! Legend is back at the end.:D

Takipteyim haşmetüm uğurum ben :D gözüm üzerinizde radarlar açık her daim :D

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
8'in 11 nci kuvveti X 25'in 15'inci kuvveti çarpım sonucunda kaç tane sıfır rakamı vardır.

8 nci sınıf sorusuymuş takıldık kaldık. kolay bi çözüm yolu varmıdır bu kuvvet çarpımlarında

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;471258
8'in 11 nci kuvveti X 25'in 15'inci kuvveti çarpım sonucunda kaç tane sıfır rakamı vardır.

8 nci sınıf sorusuymuş takıldık kaldık. kolay bi çözüm yolu varmıdır bu kuvvet çarpımlarında

8 in 11. kuvveti 2 üzeri 33
25 in 15. kuvveti 5 üzeri 30

2üzeri30x2üzeri3x5üzeri30 şeklinde düzenlersek üs özellikleri göre 10üzeri30x2üzeri3 ediyo. Yani toplam 30tane 0 rakamı var abi.10un üzerindeki kuvvet 0 sayısı oluyordu hatırladığım kadarıyla.Yanlış ise söyle bir daha bakalım abi.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;471037
:dede::dede::dede:
 Senle bir nefes açmaya gitmek lazım :D çok boşladık çok :D

Biri nefes acma mi dedi?
Yardir king!!

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;471265
8 in 11. kuvveti 2 üzeri 33
25 in 15. kuvveti 5 üzeri 30

2üzeri30x2üzeri3x5üzeri30 şeklinde düzenlersek üs özellikleri göre 10üzeri30x2üzeri3 ediyo. Yani toplam 30tane 0 rakamı var abi.10un üzerindeki kuvvet 0 sayısı oluyordu hatırladığım kadarıyla.Yanlış ise söyle bir daha bakalım abi.

doğan kardeşim yanıtı bulamadık ki. ayrıca düzenlemeyi nasıl yaptın onu da anlamadık :D
 seneye hazırlık kitaplarındaki sorular. tırmalayıp duruyoruz şu sıcakta aç halimizle.:confused:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;471364
doğan kardeşim yanıtı bulamadık ki. ayrıca düzenlemeyi nasıl yaptın onu da anlamadık :D
 seneye hazırlık kitaplarındaki sorular. tırmalayıp duruyoruz şu sıcakta aç halimizle.:confused:

Abi üslü sayılarda çarpma işleminde üsler aynıysa altlar çarpılır, altlar aynıysa üsler toplanır.

Diğer bir özellik ise altta sürekli uyguladığım özellik, 2üzeri3 ifadesinin 4 kuvvetini 2üzeri 12 olarak yazabiliyoruz.Yani üsleri çarpıyoruz.

Umarım bu sefer anlatabilmişimdir abi.:D Tabi oruçlu kafayla belki hatalar olmuştur.Gören üyelerimiz hata var ise düzeltirlerse sevinirim.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Akif hocanın sattığı ürünleri almak istiyorum ama kargo fiyatını internetten hesaplattım ortalama 150 lira civarı tutuyor görünüyor.Bunu ucuz yollu bir hali yok mudur.Sandıklıdan bizim buraya direk otobüsde gelmiyor :(
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doğan kardeşim oğlan yaptığını anladı sevindi sonuç olarak 30 tane sıfır varmış sonucuna ulaştık.
 Allah tuttuklarından istediklerini altın etsin, tekerin yan basmasın, ayağın takılmasın. zihnin açık, geleceğin parlak olsun, kalem tutan ellerin dert görmesin. tuttuğun orucun makbul ve kabul olsun. Hep ucuz mazota denk gelesin.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: ugurcnplt;471383
Arkadaşlar Akif hocanın sattığı ürünleri almak istiyorum ama kargo fiyatını internetten hesaplattım ortalama 150 lira civarı tutuyor görünüyor.Bunu ucuz yollu bir hali yok mudur.Sandıklıdan bizim buraya direk otobüsde gelmiyor :(

ambar seçeneğini araştır istersen...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BlackBerry modelleri hakkında bilgisi olan var mı?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;471391
doğan kardeşim oğlan yaptığını anladı sevindi sonuç olarak 30 tane sıfır varmış sonucuna ulaştık.
 Allah tuttuklarından istediklerini altın etsin, tekerin yan basmasın, ayağın takılmasın. zihnin açık, geleceğin parlak olsun, kalem tutan ellerin dert görmesin. tuttuğun orucun makbul ve kabul olsun. Hep ucuz mazota denk gelesin.

Ne demek abi ne mutlu bana bir soru bir sorudur. Umarim sinavda da karsisina cikarda kardesimin yapar hemen:) Ben tesekkur ederim.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;471418

artık bitti blackbarry oğlum işletmede üst yöneticiler olarak BBM sistemi kulalndıkları için hep bb kullanırlar hatta son modeller türkiyeye geç geldiği için onlar topluca amerikadan getirttiler fakat çok memnun değiller birde whatssup kullanmaya başladıkları için BBM de devrini bitirdi oğlumumn ifadesi foto çekimi hariç çok da memnun değiller gerçi bizimkine makine dayanmıyor ama kısaca artık memnun değiller önce iphone geçme için bakıyolardı ama şimdi HTC yi araştırıyorlar
 benim bilgim bukadar
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;471418

Bu saaten sonea blackberry alinmaz, eski gucleri kalmadi ve batma esigindeler...

Eger telefon alacaksaniz ya android ya ios tercih edin derim... Ben android kullaniyorum ve com memnunum, uzun suredir note 2 kullaniyordum gecen hafta kendime htc one m8 aldim...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;471414
ambar seçeneğini araştır istersen...

Abi ambar nasıl birşey oluyor hiç duymadım daha önce.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;471430
Bu saaten sonea blackberry alinmaz, eski gucleri kalmadi ve batma esigindeler...

Eger telefon alacaksaniz ya android ya ios tercih edin derim... Ben android kullaniyorum ve com memnunum, uzun suredir note 2 kullaniyordum gecen hafta kendime htc one m8 aldim...
Zaten android kullanıyorum. Ancak şirket telefonu olarak kullanmak için almak istiyorum. Fiyatları da uygun zaten. 300 tl civarı curve serilerinin.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI