škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Tür Silecek? Muz mu? Standart mı?

kadir_ · 43 · 41417

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
İskeletli tiplerin gidin kayışını değiştirin, kayışı dandikmiştir. Karbonlu olanından kestirip takın jilet gibi siler.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimde silecekleri değiştirmem gerekiyor.Yazın sıcakta sertleşip camı hart diye götürüyor namussuz :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonunda bu gün valeo bulduk aldık bakalım,gene bi 2 sene götürür heralde :)

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Ben de banana taktım bu yaz.. Karadenize giderken daha iş görür diye.. Vette Gold serisinden aldım.. 5 üzerinden 3,75 veririm.. Yani su kaydırıcısı olmadan ben rahat edemiyorum..

UÇma gibi bir durumla karşılaşmadım.. Bu arada bizim silecekler kamyon sileceği reyonunda satılacak neredeyse.. 65-35.. ama ben 67-38 taktım.. Boru gibi :D

Bence banan alacak kişi gidip Valeo'nun orjinalini alsın.. Yoksa pek değmiyor..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gözünü seveyim valeonun tek seferde cam gibi yapıyor yemişim bosch unu bananasını rahatlık varmış yahu! :D

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;168344
Gözünü seveyim valeonun tek seferde cam gibi yapıyor yemişim bosch unu bananasını rahatlık varmış yahu! :D

ne gibi yapacaktı ki?:++::++::++::++::++:

Çevrimdışı Ata156

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.alfistiturkey.com
2001 model Alfa 156'ı ilk aldığımda standart sileceklerini söküp, bir dünya para verip bosch twinblade alıp takmıştım, eskiyince daha ucuz bananalardan taktım. Ama her ikiside  Standartları kadar iyi silmiyordu, sag kol cama tam basmıyordu. Şimdi standartları 40TL, sonradan bananaya göre çok daha iyi.
Birde 2010 model Doblo'm var. Onda standartta banana var, çok sessiz ve güzel siliyor camı.

hasan

• Ziyaretçi
5 liraya satılıyor tanesi hepsiburada da banana İnvells marka ben taktıralı 2 ay oldu çok güzel.Gerçi ben ikisini 15 e aldım sanayiden ama tavsiye ederim.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler bende dün atılgan'dan 2 adet silecek lastiği aldım orjinal servis malı made in germany yazıyor 2 adet için 30 tl verdim ... şimdi değiştireceğim ancak aracın üstündekileri nasıl çıkaracağım ? telli cins bendekiler o teli ve lastiğini ordan nasıl çıkarabilirim en alttaki tırnak tutuyor gibi geldi bana ?

« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2015, 14:47:59 Gönderen: veracocha »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanın orijinali muz tipi değilse, orijinal takmak daha iyi, şimdiki fabiaya da muz tipi takılı, uzun süre kullanmayınca ucu aşağı dönüyor, beğenmedim, belki de önceki sahibi kötü marka takmış da olabilir tabii...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;529742
Arabanın orijinali muz tipi değilse, orijinal takmak daha iyi, şimdiki fabiaya da muz tipi takılı, uzun süre kullanmayınca ucu aşağı dönüyor, beğenmedim, belki de önceki sahibi kötü marka takmış da olabilir tabii...

evet bende alırken muz tipini önermediler klasikler daha iyi abi dediler ancak lastik değişim vakti geldi ama o lastiği çıkaramadım oradan :o  en alttaki tırnak tutuyor ama bir numarası vardır diye sordum bilenlere

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 10 sene kullandığım fabia1 de her sene sileceğin sadece lastiğini değiştirdim, çok kolay, video iveya foto ile tarif edeyim isterseniz?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
orjinali ne ise onu kullanmak gerek. diğer taraftan cam fazla bombeli ise eski modellerin tercih edilmesi daha iyi daha baskılı durduğu için temizlemesi daha iyi oluyor. özellikle arka camlarda dik duran camlarda muz tipinin performansı iyi değil. eski modellerin bir avantajı da sadece lastiği değiştirmek yetiyor bu da ucuza geliyor.

cama değen kısımlarda kaplama vardır. bunları temizlerken sadece su tutun bez ile silmeyin bu kaplamayı kaldırırsınız etkisi azalır. ve çabuk biter. değişimi de sonbahara doğru yapın yaz sıcağında elastikiyeti azalıyor.

ek bilgi: kışın camlar buz tutarsa sonax'ın mavi renk buz çözücüsünü öneririm. buzu çabuk çözüyor. emsal ürünlerini kullandım en etkilisi bu.özellikle silecekler cama yapışmışsa.