škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Tür Silecek? Muz mu? Standart mı?

kadir_ · 43 · 41416

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende muz tipi kullanıyorum 2 senedir camda çizmede yapmıyor ve lastiği dayanıklı yıpranmıyo bende 160 km hızlada kullandım silecekleri patır patır uçma gibi bir sorun cıkmadı, demirlere lanet okudum ne cektirdiler bana çizik çizikti kalitesiz kullanmıyodum tabi, eski camı servisde sökerken düşürmüşler kırmışlar haliyle yenisini taktılar pırıl pırıl buda şans tabi :D Haa şöle bişey var bunlar silecek ayarını bozuyor, çokda sorun etmesin serçe parmağı kadar birinden birini yukarda görebilirsin,onuda düzeltmiştim bikaç kez bidaha hiç ayar falan bozulmadı bana göre muz tipi silecek ! :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eski Civic.imde Bosch Aero Twin vardı. İlk çıktığı zamanlarda almıştım ve 2 sene hiçbir performans kaybı yaşamadan kullandım. Artıları ön camda sileceklerden kaynaklı gelen rüzgar uğultusu taktıktan sonra kesildi. Bir de görünüşü güzeldi o kadar. Eksileri ise cam hafif bombeli olduğu için sağ taraftakinin ucu tam basmıyordu bve basmayan yerde zamanla çizikler oluştu. Bir de 180km/s civarı hızla giderken çalıştırdım spoyler benzeri şekli nedeniyle yukarı çıkarken aşırı hızlı çıktı fakat inerken de bir o kadar zorlandı. Silecek motorunu yakmadığım için dua etmeliyim :) Şimdiki jazz.a praktikerden grafit kaplamalı banana aldım. Birçok defa bizim servisten Bosch taktım ama nafile,üzerindeki kaplmadan mıdır nedir şu an takılı bananaların performansını kesinlikle yakalayamaz. 2 ay oldu halen sorunsuz. 23.5TL'nin karşılığını fazlasıyla aldım yani :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün 3-4 tane parçacı gezdik ama bir türlü valeo standart tip bulamadık her girdiğimiz dükkan abi yeni nesil silikon silgeçler var ondan takalım onlar artık üretilmiyor bilmem ne bir sürü hikaye.Tamam tak dedik bu seferde silme de ben pek başarılı bulmadım doğrusu.Bosch marka taktık o da eskiler kadar silemedi bile iz bıraktı sonra adam da bıktı abi sen en iyisi valeo bak diye :D

Servisi aradım sol taraf için 19 sağ taraf içinse 20 tl fiyat verdiler artık o tarafa gidersek alıcaz.

Bundan çıkan sonuç her silecek her arabada iyi performans vermiyor :)

Birde bizim şöför tarafının sileceği çok yukarı geliyor camın kenarındaki siyah çıtaya ucu çarpıyor diş olarak aşağı almayı düşündük bu seferde alt tarafa daha fazla çarpıcaktı bunu nasıl çözebiliriz acaba?

Birde silecek numarası çok acayip 53 cm e 48 cm ara numara olduğu için bulmakta zor piyasada ya 50 yada 55 cm satılıyor :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: kadir_;151833
Birde silecek numarası çok acayip 53 cm e 48 cm ara numara olduğu için bulmakta zor piyasada

Fabia I de aynı ölçüleri kullanıyor.

Roomster'da her ikisi de 53, ama yine piyasada bulmak zor.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;151772
Aslında normalde elbette böyle konuşmuyorum, yanlış anlaşılmasın, ................ :)

Ah forum müsait olsada bizim köyün küfürlerini edebilsem. :lol:

Hakan'cığım şimdi daha çok merak ettim...
istersen bana ve diğer isteyen arkadaşlara özelden yazabilirsin.. yada yeni bir başlık açalım sadece yaşı müsait olanlar girsinnnn.

İRFAN hoca'ya duyurlur.... :):bnn::sopa::haha:
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buda benimkinden fotoğraf ;)

-------------------------------------------------

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alp abi seninde sağ taraf iz bırakıyor :D

Bi gün gidicem sanayiye tek tek gezicem en güzel bu hemde zaman geçer her dükkanda farklı hikayeler vs :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hiko;151845
Hakan'cığım şimdi daha çok merak ettim...
istersen bana ve diğer isteyen arkadaşlara özelden yazabilirsin.. yada yeni bir başlık açalım sadece yaşı müsait olanlar girsinnnn.

İRFAN hoca'ya duyurlur.... :):bnn::sopa::haha:

Böyle bir şeyi genelden yapmak hâliyle mümkün değil, her başlık tıklangaçtır, çocuklar tıklar, büyükler tıklar daha bi kötü olur falan fişman. :D

Özelden sana niye söveyim abicim estağfurullah :++::++::++:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
orjinal benim silecekler.aracı aldıgımızdan beri ne kendisi ne lastiği değişti.

efe_38

• Ziyaretçi
ben bananayı pek beğenmedim,zaten orjinalden böyle geldide bir türlü şu atlamayı halledemedik yapmadığım yaptırmadığım şey kalmadı her bakımda serviste ayarlattım vs. ama hala atlama yapıyor ve baya derecede :(

tabi araçtan araca silecekten sileceğe değişir bizimkide durumlar böyle :)

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;151879
Alp abi seninde sağ taraf iz bırakıyor :D

Bi gün gidicem sanayiye tek tek gezicem en güzel bu hemde zaman geçer her dükkanda farklı hikayeler vs :D

orijinal silekceklerin cizigi iste onlar, resmen kazidi cami, sol tarafta cok kotu ama fotoda belli olmamis.. hem cizer, hem ses yapar, hem ziplardi, 3-4 katida para vermistim simdiki ''banan''lara gore :ok:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim orjinal silecekler niye çok gıcırdıyor silerken :( Hemde daha çok yeniyken :(
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;152646
Benim orjinal silecekler niye çok gıcırdıyor silerken :( Hemde daha çok yeniyken :(

aynısını bende dünkü sel felaketinden sonra farkettm Abi acayip gıcırdıyor ve şöyle bişey oldu en üst konuma aldım sileceği en alt konumdaymış gibi çalıştı arabayı istop edip tekrar çalıştırdım öyle düzeldi.Acaba yeni silecek alsak veya lastiğini değiştirsek gıcırdama gider mi?

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim arabada da orjinal olanlar camı çizdi hatta kazıdı. Hepsiburadada newstar silecek vardı bi alana bi bedava ondan aldım ama yolcu tarafına uzun geldi silecek kısasını sipariş ettim ama şimdi şöför kısmında muz yolcu kısmında normal silecek var ve muz bariz daha iyi. İz falan bırakmadan siliyor.Hatta cam kuruduktan sonra normal kısım nokta nokta lekeli iken muz kısmı gayet temiz.