škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kia Rio Crdi 110hp 2006 vs Skoda Fabia 101 hp

tufan · 49 · 27800

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun  yoldada benziinli araç dizeli geçemez otobanda olsa muhakkak yokuş olacaktır ve dizel karşısında ki +200 Nm den bahesediyoruz ne yaparsanız yapın ne kada söförlük olursa olsun rampada ne akdar basarsan bas tork konuşur alır gider

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;106362
+1985

bu arada dijital klimatronik kliması olanlar klimadan hızlarını dijital olarak görebilirler. benim toledo kadranda 230 da iken dijital göstergsi 215 falan oluyordu.

Yunus Emre şu olayı bizim Cordoba için de halletsek bir abi.:D

İnternetteki bütün bilgiler ya eski kasaya ait ya da Toledo-Leon'a... Bizim Cordoba-Ibiza grubuna ait bilgi bulamadım.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;106755
Yunus Emre şu olayı bizim Cordoba için de halletsek bir abi.:D

İnternetteki bütün bilgiler ya eski kasaya ait ya da Toledo-Leon'a... Bizim Cordoba-Ibiza grubuna ait bilgi bulamadım.
senin klima kontrol olarak golf 4 lerin klimalarına benzior sanırım. geldiğimde arabayla gel bir deneyelim :) benim gerçi leonda artk direkt yol bilgisayarından gösterio  bu arada :D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;106939
senin klima kontrol olarak golf 4 lerin klimalarına benzior sanırım. geldiğimde arabayla gel bir deneyelim :) benim gerçi leonda artk direkt yol bilgisayarından gösterio bu arada :D

Oh seninki de ne iyiymiş ha.:++:

Bizim klimada bu sözkonusu klimalardan farklı olarak sıcaklık ve devir ayar düğmeleri tekerlek şeklinde. Yani ayarlar tuşa basarak yapılmıyor.

Denemeye denerim; mantık benzer aslında. Ama işin aslı daha önceden deneyip bilen biri var mı diye merak ediyorum; kobaylık yapmayalım.:D
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ooooooooooo işte benim konum :D

arkadaşlarım biz bu denemeyi benim eski aracımla yaptık..

4-5 deneme sonucunda fabia hiçbir türlü 110'luk rio ile baş edemiyor..

Astra G 100hp

Fabia 1.4 16V 101hp

Rio 1.5CRDI 110hp

Diğer araçlarda normal kiloda tek kişi.. Bizim Rio'da 2 tosun vardı.. :D Rio 2 boy rahat öne geçtikten sonra bırakıyorduk.. Fabia'nın da hakkını yemeyelim Astra'yı iyi geçiyor..

ben rio gibi bir araba daha önce kullanmamıştım. aşırı performansa karşılık sıfır güven duygusundan dolayı aracı 9 ay sonunda 13.500km' de sattım..
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2011, 15:58:12 Gönderen: MadeN »

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 101 kullanıcısıyım dizelide cok kullandım halen babamın dizel fabıasını ara sıra kullanırım.101 de cok seri ve özel bi araba ama gercektende 110 luk rio nun yanında şansı yok bana göre.Ama hersey sürat degil

Çevrimdışı MadeN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle haklısın herşey sürat değil..

Rio sadece "daha hızlı" dizel bir araç..

Ama geri kalan herşey 'de fabia derim..

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı canf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MadeN;256857
Kesinlikle haklısın herşey sürat değil..

Rio sadece "daha hızlı" dizel bir araç..

Ama geri kalan herşey 'de fabia derim..

Dizel Rio çok seri ve torku çok iyi ama dendiği gibi sıfır güven duygusu veriyor

Çevrimdışı yapiressami

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;106447
neymiş benim şu 101 fabia m.ama çok memnunum iyiki daha az beygiri yok.çünkü 120-130 la giderken gaza dokununca ataklaşıp kükremeye başlaması ve yag gibi asfaltta akmasına bayılıyorum

içimi mi okuyosun be kardeşim...:+1:   :ok:

Alıntı yapılan: fabialife;106327
onu zaten yazdım, sadece son sürat olarak olaya bakarsan deviri redline'na dayarsan 101 lik 110 luk dizelin arkasından ayrılmaz. istisnalar hariç 80 lik TDİ leri de her zaman geçer.
101 lik benzinli düşük ve orta devirlerde kedi 5.500 devir ve üstünde aslan kesiliyor.
kırmızı ışıkta klima açıkken kalkışlarda bazen nazlanır ama 6.000 devire dayadınmı klima açık kapalı düz rampa farketmez şöförlüğüne güven.
frenleri, yol tutuşu mükemmeldir.
:+1::+1::+1:
Alıntı yapılan: MadeN;256848
ooooooooooo işte benim konum :D

arkadaşlarım biz bu denemeyi benim eski aracımla yaptık..

4-5 deneme sonucunda fabia hiçbir türlü 110'luk rio ile baş edemiyor..

Astra G 100hp

Fabia 1.4 16V 101hp

Rio 1.5CRDI 110hp

Diğer araçlarda normal kiloda tek kişi.. Bizim Rio'da 2 tosun vardı.. :D Rio 2 boy rahat öne geçtikten sonra bırakıyorduk.. Fabia'nın da hakkını yemeyelim Astra'yı iyi geçiyor..

ben rio gibi bir araba daha önce kullanmamıştım. aşırı performansa karşılık sıfır güven duygusundan dolayı aracı 9 ay sonunda 13.500km' de sattım..

fabiam da 4. viteste 180 i gösteriyor (ve bunu kendini bozmadan yapıyor :))
bizim kadrana göre :)  200 ü de geçeceğine ben gönülden inanıyorum ...
önceki aracımda  astra 1.6 idi ama asla ve asla fabiadaki performansı onda göremedim ...rio yu da biliyodumda bu kadar bilmiyodum ..onuda bi incelicem merak ettim ....ancak yol tutuşu ve güven konusunu da eklerseniz 101 lik fabia alarak en iyi seçimi yaptığımı düşünüyorum ....

Çevrimdışı yapiressami

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2006 model  dizel  araç rio 135 000 km yapmış  fiyatıda 19 pek cazibesi kalmıyor

Çevrimdışı MadeN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yapiressami;257918
fabiam da 4. viteste 180 i gösteriyor (ve bunu kendini bozmadan yapıyor :))
bizim kadrana göre :)  200 ü de geçeceğine ben gönülden inanıyorum ...
önceki aracımda  astra 1.6 idi ama asla ve asla fabiadaki performansı onda göremedim ...rio yu da biliyodumda bu kadar bilmiyodum ..onuda bi incelicem merak ettim ....ancak yol tutuşu ve güven konusunu da eklerseniz 101 lik fabia alarak en iyi seçimi yaptığımı düşünüyorum ....

sanırım sizi opelim'den tanıyorum.. bende de 2.0CDX vardı TBS plakalı irmscher direksiyonlu görmüşsündür belki.. Rio ondan çok çok performanslı bir araçtı.. Fabia ise çok başka bir araç max. konfor ile optimum yakıt-performans'da inanılmaz bir araç gerçekten.. Neden inanılmaz diyorum bir tane 101'lik fabianın motorunu bizzat sökerken ustaya yardım ettim ve işçilik dehşett.. Çok seviyorum ben fabia'nın 101liğini..

Çevrimdışı yapiressami

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MadeN;257945
sanırım sizi opelim'den tanıyorum.. bende de 2.0CDX vardı TBS plakalı irmscher direksiyonlu görmüşsündür belki.. Rio ondan çok çok performanslı bir araçtı.. Fabia ise çok başka bir araç max. konfor ile optimum yakıt-performans'da inanılmaz bir araç gerçekten.. Neden inanılmaz diyorum bir tane 101'lik fabianın motorunu bizzat sökerken ustaya yardım ettim ve işçilik dehşett.. Çok seviyorum ben fabia'nın 101liğini..

vaaaayyyyyyyy....
sen ne yiyip içiyon aga bizede söle yaa...maşşallah  bu ne hafıza tebrikler evet 2006-2008 arası yeşil bir astram vardı

http://www.youtube.com/watch?v=7kJ46uBQpVM

16 ya aldım  10 harcayıp  18 e sattım nasıl ticaret ? gençlik ateşi işte dinmedi o zaman şimdi 30 u geçtim daha sakinim :) akıllandım kısmen :)

ya senin bu avatar resmine de bayılıyorum hee :ok:

Çevrimdışı MadeN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yapiressami;258104
vaaaayyyyyyyy....
sen ne yiyip içiyon aga bizede söle yaa...maşşallah  bu ne hafıza tebrikler evet 2006-2008 arası yeşil bir astram vardı

http://www.youtube.com/watch?v=7kJ46uBQpVM

16 ya aldım  10 harcayıp  18 e sattım nasıl ticaret ? gençlik ateşi işte dinmedi o zaman şimdi 30 u geçtim daha sakinim :) akıllandım kısmen :)

ya senin bu avatar resmine de bayılıyorum hee :ok:

eyvallah.. nick'den hatırlıyorum benim meslekte inş. müh. olunca :ok:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel Oluşundan Dolayı Rio'yu Tercih Ederim.
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah