škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kia Rio Crdi 110hp 2006 vs Skoda Fabia 101 hp

tufan · 49 · 27798

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kia tork avantajından dolayı daha seri olacaktır. ama fabia kadar kaliteli ve oturaklı değil. zor karar bir yanda motor tercihi diğer yanda kalite ve güven :)

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zor karar ama benzinin pahalılığından dolayı dizel derim tabi Allah korusun herhangi bir kazada fabia daha sağlamdır diye düşünüyorum.

Alıntı yapılan: hakanerdogan;105647
O motor 1.4 atmosferigo bi makineye net ötesi net çakar.

:+1:

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Kiaların motoru gerçekten çok performanslı. Şirkette rio ve ceratolar var. gaza bastığında koltuğa yapışıyorsun resmen. Riodan sonra benim clio kamyon gibi gelmişti :)

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende fabiadan önce düşünmüştüm sadece tipine bakaraktan fabia da karar kıldık

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı razor10

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
motor olarak avantajlı rio zaten accentle aynı motor war üzerinde yanılmıyorsam. düz yolda ne olur bilemem. iyi şöförse fabia çakar gibime geliyor.bi akrabamda rio war. bi kere kullanmıştım konsol kalitesi fln baya kötü gelmişti bana.ama alınmayacak bi araçta deil. ben hyundai yerine kia tercih ederdim..

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
ilk kalkışta rio ama geriye kalan herşeyde fabia diyorum ben
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Dizeller kalkışta zayıftır petrollere göre, kalkışta çaktıysa gerisinde daha pis zaten koyar, sonuçta şanzımanının oranıda ona göre, ayrıca 110 beygir ve 240 nm torku var, iki katından fazladır racing 1.4 101 makinesinin :D

Kağıda bak, her şeyi üstündür, teori yanılmaz kolay kolay benzer tipolojideler :lol: :lol:
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2010, 19:22:01 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;106108
Dizeller kalkışta zayıftır petrollere göre, kalkışta

Ya aslında sorun turbo dizel ile kalkış yapmanın zor olması bence. Güzel kalkarsan dizelin özellikle ilk anlarda çok avantajlı olduğun düşünüyorum. Bizim Oğuz Ziya'nın 3.20i Coupe ile kalkış yapmışlığımız var. (valla o ısrar etti, dalga geçmeyin:++:) Çok iyi kalkış yapamamış olmama rağmen hemen her denemede neredeyse 1. vitesin sonuna kadar yanında kalabilmiştim.:hanz: Gerçi onun da lastikleri çok kötü durumdaydı o zamanlar. Ama gene de arkadan itişli makine; benim yaşadığım kadar patinajı gene de yaşamaz sanırım. (ASC+T kapalıydı; yaşamış mıdır acaba ?)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı razor10

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;106108
Dizeller kalkışta zayıftır petrollere göre, kalkışta çaktıysa gerisinde daha pis zaten koyar, sonuçta şanzımanının oranıda ona göre, ayrıca 110 beygir ve 240 nm torku var, iki katından fazladır racing 1.4 101 makinesinin :D

Kağıda bak, her şeyi üstündür, teori yanılmaz kolay kolay benzer tipolojideler :lol: :lol:

drag gibi kalkarsan fabia her türlü çakar hakanım.rionun 101 liğe çakacağı yer anca rampa yukarı olur..

fabialife

• Ziyaretçi
bunun tartışması bile olmaz; 1.6 110 hp turbo dizel havada, karada, denizde, kalkışta, inişte 1.4 101 hp. atmosreriği yer değil yutar.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;106191
Ya aslında sorun turbo dizel ile kalkış yapmanın zor olması bence. Güzel kalkarsan dizelin özellikle ilk anlarda çok avantajlı olduğun düşünüyorum. Bizim Oğuz Ziya'nın 3.20i Coupe ile kalkış yapmışlığımız var. (valla o ısrar etti, dalga geçmeyin:++:) Çok iyi kalkış yapamamış olmama rağmen hemen her denemede neredeyse 1. vitesin sonuna kadar yanında kalabilmiştim.:hanz: Gerçi onun da lastikleri çok kötü durumdaydı o zamanlar. Ama gene de arkadan itişli makine; benim yaşadığım kadar patinajı gene de yaşamaz sanırım. (ASC+T kapalıydı; yaşamış mıdır acaba ?)

Yaşamaz hacı patinaj, zaten doğru dediğin üzere RWD oluşunun yanı sıra aero olarakta ileri atılır bi dizaynı var bizim bineklere göre, yerden cihaz kalın tekerli. Ayrıca dizel torka binip patiye sardığı zaman seyreyle cümbüşü :)

Alıntı yapılan: razor10;106198
drag gibi kalkarsan fabia her türlü çakar hakanım.rionun 101 liğe çakacağı yer anca rampa yukarı olur..

Kullanmasam hadi inanacağımda :D Kesinlikle ihtimal vermiyorum :)