škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti Vs Dacia Duster

tufan · 91 · 87379

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: pureman;156040
...0-100 programında bu Haldex övüle övüle bitirilememişti...
Saffet zaten Şahin de olsa öve öve bitiremiyor ki o programda. Kaldı ki çalışma mantığından hiç bahsetmediler.
Alıntı yapılan: pureman;156047
Haldex için AWD değil demişsiniz ama kendi sitesi öyle demiyor...
Haldex AWD' dir ancak sadece ihtiyaç olduğunda. Yani bir Subaru' daki gibi sürekli aktif değil. Bir Lada Niva' daki gibi arazi şanzımanı kabiliyetleri yoktur.

Ön tekerleklerin buzda, arka tekerleklerin de kupkuru asflata bastığını düşünün. Gaza bastığınızda ön tekerlekler patinajda kalacak ve Haldex ancak burada devreye girerek, güç aktarımının ön tekerleklere değil de arka tekerleklere yapılmasını sağlayacak ve araç patinaja düşmeden (belki de çok az düşerek) hareketine devam edebilecektir. Kupkuru asfalt ve buz örneklerini uç örnekler olması açısından yazdım. Bnuları tekerleklerin daha iyi tutunduğu veya tutunamadığı zemin koşulları olarak da düşünebilirsiniz.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

« Son Düzenleme: 08 Kasım 2010, 17:53:18 Gönderen: tufan »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: pureman;156047
Haldex için AWD değil demişsiniz ama kendi sitesi öyle demiyor..

Sitesinde bu sistemi kullanan markalara bakınca da bence fazla acımasız eleştiriliyor gibi geliyor..

Burada kullanan marka ve modeller var.. ismin üzerine tıklayınca kullanan aracın resmi görüntülenebiliyor..

Yav geç kardeşim her yerine AWD yazsalar ne olur ben sürekli 4 tekerlekten çekiş anlamında demek istedim, elektronik hikayesi var. 4x4'e full mekanik şafttan kilitli ve kilitli diferansiyel olmadıkça çetin arazi ve gevşek zemin ancak masal.

De ki bana Subaru'nun AWD'si, hah o zaman olmaya başlar işte simetrik full time 4 çeker öyle olur.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Tufan' ın eklediği fotoğraflara dikkatlice bakınca Duster' ın yaklaşma ve uzaklaşma açılarının da Yeti' den daha iyi olduğu bariz.:wnk:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;156327
Duster daha yüksek evet.
Engel aşabilmek için ön ve arka tamponların şekline dikkat et.:wnk:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
haldex pist şartlarnda ve asfaltta sürekli 4 çekerleri ağlatır ama arazidede sürekli 4 çeker performansı sunamaz. yetide aslnda halde kullanılmasıda çok iyi zira kaç yeti kullanıcısı dağa taşa vurucak aracını?

o işi yapan adamlar zaten kıyar paraya kofor odaklı değil arazi odaklı araçlara para sayar.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Fotoğraflarda görünen, Yeti Dacia'ya göre fazlaca premium kaçmış :) Zaten fiyat da öyle.

Önümüzdeki yıllarda çıkacak Skoda modelleri yeni politika gereği şimdiki kalite ile dacia kalitesi ortasında bi yerlerde olacak galiba...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
haldex bence bu tarz araçlar için avantaj.Afaltta 4x2 modunda giderek yakıttan tasarruf ederken, arazi şartlarında veya kötü yol şartlarında 4x4 moduna geçerek yeterli çekişi sağlayabiliyor.Yemişim sürekli 4 çekerini.Arazide araç kullanacak adam gitsin lada niva, land rover discovery, ranger rover, hummer falan alsın.Hiç uğraşmasın bu tarz araçlarla ;)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: crash;156922
haldex bence bu tarz araçlar için avantaj.Afaltta 4x2 modunda giderek yakıttan tasarruf ederken, arazi şartlarında veya kötü yol şartlarında 4x4 moduna geçerek yeterli çekişi sağlayabiliyor.Yemişim sürekli 4 çekerini.Arazide araç kullanacak adam gitsin lada niva, land rover discovery, ranger rover, hummer falan alsın.Hiç uğraşmasın bu tarz araçlarla ;)
Bu araçların kaç tanesi acaba bırak araziyi, kaldırıma çıkıyor ki?;) Tamamen gereksiz vasıtalar bana kalırsa.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;156970
Bu araçların kaç tanesi acaba bırak araziyi, kaldırıma çıkıyor ki?;) Tamamen gereksiz vasıtalar bana kalırsa.

bencede Abi ama bir bakıma kadınlar için iyi oluyor çünkü araç büyük olunca kadınların kendine güveni geliyor alayına gidiyorlar:D Geçen annemin arkadaşı jipiyle astraya dokanmış kadın hissetmedim bile diyor, astranın arka ise haşat sahibi perte çıkarsa yeridir:++::++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;156983
bencede Abi ama bir bakıma kadınlar için iyi oluyor çünkü araç büyük olunca kadınların kendine güveni geliyor alayına gidiyorlar:D Geçen annemin arkadaşı jipiyle astraya dokanmış kadın hissetmedim bile diyor, astranın arka ise haşat sahibi perte çıkarsa yeridir:++::++:
Dokanmış (!) ama Astra haşat ve hissetmemiş. Jip derken Hummer galiba.:kiki:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;157007
Dokanmış (!) ama Astra haşat ve hissetmemiş. Jip derken Hummer galiba.:kiki:

hummer değil abi araç grand cherokee:hanz: yanlız jipte göçük boya soyulması çatlaması bile yok:kiki:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;157063
hummer değil abi araç grand cherokee:hanz: yanlız jipte göçük boya soyulması çatlaması bile yok:kiki:
Yanına yanaşması yetmiş de artmış bile yani.:kiki: