škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti Vs Dacia Duster

tufan · 91 · 87244

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Peki kaporta, sac kalitesi, yol sesi, rüzgar sesi, yol tutuş durumları neler bence buralarada değinmek lazım.

Bir kaç sene sonra solmuş gül gibi (misal; logan-solenzalar) olacaksa aman para çöpe gitmesin.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;104081
Aynı günde 2 tane Yeti gördüm Üsküdar'da  :)

aksarayda da var yeti.hatta yeni süperbden 2 adet.birde yeni octavia dizel var.
yani satışı destekleyen reklamlar daha fazla olsa bu konuşmaların ve yazışmaların çoğu farklı olurdu.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;104539
Peki kaporta, sac kalitesi, yol sesi, rüzgar sesi, yol tutuş durumları neler bence buralarada değinmek lazım.

Bir kaç sene sonra solmuş gül gibi (misal; logan-solenzalar) olacaksa aman para çöpe gitmesin.

Kaporta, saç kalitesi falan subjektif şeyler be Hakan... "İyi" desem ne olacak, "kötü" desem ne olacak... Yol ve rüzgar sesi için yüksek hızlara çıkmak lazım. Ama muhtemelen çok başarılı değildir. Onu isteyen de 15 bin tl fazla verip alternatif araçlara yönelebilir.:ok:

Sağlamlık konusunda çok belirgin bir tavizin söz konusu olacağını düşünmüyorum. Almayı düşünen kişi 45 bin tl'ye varan bir bütçeyle 2. elde nelere ulaşabileceğinin de farkında olmalı tabii. Ama gene de 0 km Dacia kesinlikle düşünülmesi gereken bir seçenek. Ben kesinlikle yabana atmıyorum.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;104548
Kaporta, saç kalitesi falan subjektif şeyler be Hakan... "İyi" desem ne olacak, "kötü" desem ne olacak... Yol ve rüzgar sesi için yüksek hızlara çıkmak lazım. Ama muhtemelen çok başarılı değildir. Onu isteyen de 15 bin tl fazla verip alternatif araçlara yönelebilir.:ok:

Sağlamlık konusunda çok belirgin bir tavizin söz konusu olacağını düşünmüyorum. Almayı düşünen kişi 45 bin tl'ye varan bir bütçeyle 2. elde nelere ulaşabileceğinin de farkında olmalı tabii. Ama gene de 0 km Dacia kesinlikle düşünülmesi gereken bir seçenek. Ben kesinlikle yabana atmıyorum.:)
sen hiç koleos kullandınmı :) ben kullandığım an yanımızda gelen çalışana bunun adını yanlış koymuşsunuz reno koleos değil reno kalas koymalıydınız demiştim. koleos bile rezaletken çuvalla paraya bunu düşünmek bile istemiyorum. ben haldex e razıyım herşeyden öte önce adam gibi bir araç olsn.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ön yargı tabi kötü bişeyde, o kadar Megane sürdüm alt takımları nerdeyse plastik, şanzımanı süngersi, ne bileyim işte ya, o paraya verdiği kofti Dacia ne olacak diyor insan.

Hani sırf dandik olmasına karşın heybetli ve ucuz diye alnırsa alınır zannımca, sonuçta fiyatıda güzel Allah var Yetilere el değmiyor.

Ama zamana bırakıldığında çok ön yargılı bir biçimde olduğumuda kabul ederek fos çıkacağını düşünüyorum bir otomobil tutkulusu olarak.

Ama parasına göre değerlendirilince eminim ki hak eden bir araçtır. Hayırlısı olsun...

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;104554
sen hiç koleos kullandınmı :) ben kullandığım an yanımızda gelen çalışana bunun adını yanlış koymuşsunuz reno koleos değil reno kalas koymalıydınız demiştim. koleos bile rezaletken çuvalla paraya bunu düşünmek bile istemiyorum. ben haldex e razıyım herşeyden öte önce adam gibi bir araç olsn.

Koleos kullanmadım da, aracı incelerken de daha "kriterli" incelemek lazım. Yani ne anlamda kalas mesela ? Eğer konfor ise kabullenmem pek mümkün değil. O kadar test otoritesinin üstüne basa basa anlattığı şey aracın üstün konforu. Hatta bu yüzden sürüş dinamiklerinden fedakarlık yapıldığı açıkça belirtilmiş. Frenlerin de başarısız olduğu belirtilmiş. Ama süspansiyon konforuna ters düşecek hiçbir ifade yok.

Duster'da da süspansiyon konforu gayet üst seviyedeydi. Sportiflikten eser yok tabii; ama sportiflik bekleyen kim ?

Alıntı yapılan: hakanerdogan;104558
Ön yargı tabi kötü bişeyde, o kadar Megane sürdüm alt takımları nerdeyse plastik, şanzımanı süngersi, ne bileyim işte ya, o paraya verdiği kofti Dacia ne olacak diyor insan.

Hani sırf dandik olmasına karşın heybetli ve ucuz diye alnırsa alınır zannımca, sonuçta fiyatıda güzel Allah var Yetilere el değmiyor.

Ama zamana bırakıldığında çok ön yargılı bir biçimde olduğumuda kabul ederek fos çıkacağını düşünüyorum bir otomobil tutkulusu olarak.

Ama parasına göre değerlendirilince eminim ki hak eden bir araçtır. Hayırlısı olsun...

Ya, dandiklik kıstası tartışılır işte. İç malzeme dersen, ilgi alanı derim. Ama teknik altyapısı kesinlikle şüphe uyandırmayacak cinsten. Ne Renault'un motorundan şanzımanından çekinirim, ne Nissan'ın aktarmasından... (4X2'de Nissan ile alaka var mı bilmiyorum, o ayrı)

Almayı düşünecekler mutlaka incelesin derim.:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
türkiyede üstün eleştirmen dedinmi maaşlı reno çalışanı düşüncesi aklıma geliyor. yani o adamlara r9 da versen torosta versen konfor geyikleri yaparlar.

bildiğin kalas ultra kalas hatta süspansiyonu çıkart inşaat demiri kaynat daha konforlu olur o derece

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lada nivadan konfor bekleyen yoktu bence dusterda nivanın varisi ve o paraya göre değerlendirmek lazım

bence yetiye o para verilinceye kadar kaç tane 2.el alınır

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2. elde dağa taşa vuranların tercih edeceği bir araç..Bizim gibilere gelmez.Ama satışlarda iyi olacağını düşünüyorum..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;104576
türkiyede üstün eleştirmen dedinmi maaşlı reno çalışanı düşüncesi aklıma geliyor. yani o adamlara r9 da versen torosta versen konfor geyikleri yaparlar.

bildiğin kalas ultra kalas hatta süspansiyonu çıkart inşaat demiri kaynat daha konforlu olur o derece

Valla Renault çalışanı olayını bilemeyeceğim.:D Ama adamlar iyiye iyi, kötüye kötü diyor. Ben bu duruma pek katılamayacağım yani.

Koleos'taki o durumu o aracın özel durumu olarak değerlendiriyorum. Test aracı olduğu için son derece vahşi bir kullanıma maruz kalmış olabilir. Arazide falan kullanıldıysa vay haline.:++:

Alıntı yapılan: tufan;104580
lada nivadan konfor bekleyen yoktu bence dusterda nivanın varisi ve o paraya göre değerlendirmek lazım

bence yetiye o para verilinceye kadar kaç tane 2.el alınır

Duster'da "konfor beklememek"ten falan bahsedemeyiz; zira gayet konforlu.:) (tabii süspansiyondan bahsediyorum; donanımdan değil)

Alıntı yapılan: mygokhan;104662
2. elde dağa taşa vuranların tercih edeceği bir araç..Bizim gibilere gelmez.Ama satışlarda iyi olacağını düşünüyorum..

MPV niyetine de alınabilir abi. 4X2 1.5 DCI hiç fena kombinason değil.

===================================

O değil de, beni en çok etkileyen kısım motor idi sanırım. 85'lik 1.5 DCI hakikaten güzel motormuş. Dacia Logan'da falan düşünülebilir.:D
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla aga bugün megane 2 de sürdüm yok reno beceremiyor. megane da bile kalite yokken bunlardan nasıl olsun.

koleos konusunda ise araç daha 250 km de idi bindiğimde rezalet bir araç.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yok ya, yeni megane a bindim aşmışlar kaliteyi önceki kasaya göre gerçi full modeldi ama.

koleos bence de iyi değil iç mekanına hiç özen göstermemişler. illa dci olacaksa onun yerine kaşkay çok daha güzel bir seçenek.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;104894
yok ya, yeni megane a bindim aşmışlar kaliteyi önceki kasaya göre gerçi full modeldi ama.

koleos bence de iyi değil iç mekanına hiç özen göstermemişler. illa dci olacaksa onun yerine kaşkay çok daha güzel bir seçenek.
1 2 sene sonra çıkar ne mal oldukları merak etmeyin.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nissan kaşkay güzel ya makyajlı hali..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaşkay'ın dışı yetiden güzel..İç kısımda ise Yeti süper..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP