škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Seat İbiza vs Skoda Fabia 3

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sizce hangi araç daha iyi ?

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fabia yenilendi. Daha kafadan 5 senesi var değişim için. Kesinlikle Fabia derim. Çizgileri de güzel.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karşılaştırma pek adil olmamış, fabianın1,2 TSI 90 ı ile İbizanın klasik mpi1,4 85 arasında ciddi tüketim, emisyon ve performans farkı var.
Fiyatları yaklaşık ise fabia, fark çoksa İbiza...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;518811
Karşılaştırma pek adil olmamış, fabianın1,2 TSI 90 ı ile İbizanın klasik mpi1,4 85 arasında ciddi tüketim, emisyon ve performans farkı var.

İbizanın tsiı var Engin abi hatta 1.4 tsi 150 liği bile var. Üstüne makyaj yedi 1.2 110 eu6sı da geliyo haberin olsun :)

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ibizadaki tsı olan araç dsg olduğu için iki aracı yazdım yoksa 1.2 dsg 110 hp fabia ve 1.2 dsg 105 hp ibizada olabilir böyle olsa hangisini tercih ederdiniz

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ibiza 1.2TSI DSG Style ile yapılırsa karşılaştırma daha sağlıklı sonuç alınabilir.
Mesela bu karşılaştırmadaki Ibiza' nın bir çok eksisine rağmen, LPG ile uyumlu olması büyük avantaj bazıları için.

Alıntı yapılan: Anatolia;518819
ibizadaki tsı olan araç dsg olduğu için iki aracı yazdım yoksa 1.2 dsg 110 hp fabia ve 1.2 dsg 105 hp ibizada olabilir böyle olsa hangisini tercih ederdiniz
Daha da düşürülmüş yakıt tüketimi ve donanım farkları nedeniyle Fabia' yı seçerdim ancak aradaki fiyat farkı da çok fazla ise yine Ibiza' yı seçerdim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;518818
İbizanın tsiı var Engin abi hatta 1.4 tsi 150 liği bile var. Üstüne makyaj yedi 1.2 110 eu6sı da geliyo haberin olsun :)

Onu biliyorum da, bu ankete ibizanın1,4 85 ini koymuş arkadaş...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;518831
Onu biliyorum da, bu ankete ibizanın1,4 85 ini koymuş arkadaş...

Hee mobilden anket gözükmüyosa demekki :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 3 teknoloji olarak ibizadan önde bir araç.Hemde en az 4 yıl yüzü eskiyemeyecek bir araç.Geri kalan özellikleri de 3 aşağı 5 yukarı birbirine benzerdir.Test edin seçiminizi siz yapın.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ikisinide avekte test ettim aynı gün ikisinide içine dışına bagajına vs baktım elmayla armut kadar fark var aralarında ve ibizanın iptal olmasına şükrettim iyi fabiaya almışım (kişisel görüşüm aksini iddia edenlere saygı duyarım zevkler ve renkler tartışılmaz)

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İbizanın yıl sonuna kadar 1.2tsi dsg si gelmicek. Bu elenmesine sebep olurmu?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;520290
İbizanın yıl sonuna kadar 1.2tsi dsg si gelmicek. Bu elenmesine sebep olurmu?
İyi bir şeyin ithalatı, imalatı, ...vs. niye hemen durdurulur acaba?
Alıntı yapılan: Anatolia;520280
ikisinide avekte test ettim aynı gün ikisinide  içine dışına bagajına vs baktım elmayla armut kadar fark var aralarında  ve ibizanın iptal olmasına şükrettim iyi fabiaya almışım (kişisel  görüşüm aksini iddia edenlere saygı duyarım zevkler ve renkler  tartışılmaz)
Deme öyle! Öyle deme! Ibiza güzeldir, hoştur.:uuu:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;520304
İyi bir şeyin ithalatı, imalatı, ...vs. niye hemen durdurulur acaba?

Deme öyle! Öyle deme! Ibiza güzeldir, hoştur.:uuu:

Hocam 1.0 ları geliyor falan değişik motor secenekleri geliyor. Kadadeğişiyormuş.
Birde doğuş grubunda şunu anladım galiba fabia ya yoğunlaşmışlar o yüzden model seyreltme yapabilirler.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;520318
Hocam 1.0 ları geliyor falan değişik motor secenekleri geliyor. Kadadeğişiyormuş.
Birde doğuş grubunda şunu anladım galiba fabia ya yoğunlaşmışlar o yüzden model seyreltme yapabilirler.
Fabia' daki motorlara geçecekler işte. An itibariyle "o gelmeyecek bunun üretimi bitti" ile var olan stokları eritme peşindeler.:wnk:

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Doğuş grubunu sevmiyoruz ama. Vag grubu gerçekten aile ve gençler için çalışıyor sürekli[emoji23] ibizayı değiştiricek fabia yaptı. Jetta yı değiştiricek octavia yaptı. Golfü eskitti leon la devam etti. Bizi çapraza aldılar sıkıştırdılar.